Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

[Anket] Yeni Araç Teslimatından Beklentileriniz Nelerdir?

Yakup Ç. A.

Yeni Otomobil Teslimatı Sırasında  

61 üye oy kullandı

1. 1. Araç teslimatında özel bir sunum olmalımıdır?

• Evet
      54
    • Hayır
      5
  2. 2. Eğer cevabınız evet ise, bunlar ne olmalıdır?

• Kurdela vb (Araç koyu ise beyaz,açık renk ise mavi gibi)
      21
    • Araç içine çikolata, şeker vb
      21
    • Özel,temiz ve düzenli teslimat odası
      36
    • Şampanya
      2
    • Prezervatif
      8
    • Çiçekler
      9
    • Balonlar
      6
    • Güzel bir anahtarlık
      35

Önerilen Mesajlar

Birinci soruya hayır dedim. Şık bir şeylere gerek yok. 

Olması gereken temizlenmiş bir araç, yalandan para almak için olmayan bir araç tanıtımı, kısa pratik bilgiler, birde anahtarlık yeterli. 

Alt tarafı araba alıyoruz. Üstelik 3-4 sene arayla bunu yapıyoruz. Aşırı beklentiler gereksiz, belki ilk arabasını alan bayanlar için çiçek vs işe yarar. 

Focus'u Kent Ford'dan almıştım, 5 dakika kadar şu bu anlattılar daha çok arkadaşın harçlık alma beklentisi amaçlı yapılmış gibiydi. Anahtarlık vermişlerdi galiba, bence yeterliydi. 

Golf'ü Mez Oto'dan aldım. Sıcak ve ilgiliydiler. Araba gayet güzel temizlenmişti. Sırayla tüm teslim edilen arabalar için araç başına ustabaşı ve satış temsilcisi 2 kişi gelip 15 dakika kadar arabayı anlatıyorlardı. Biliyoruz hadi gidelim hissiyatı olmuyor değil. Ama ilgilendiler duygusu oluşturuyor, ayrıca 1-2 adet anahtarlık, kalem vs verdiler. Yeterde artardı.   

Çiçek, çeyrek altın, tek-taş, çikolata gibi beklentiler için bir ara Micra alanlara Nissan yapıyordu sanırım. :)

350.000Euro verip Ferrari alınca şampanyada veriyorlar bu arada.  

Engin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Benim tek beklentim lastik havaları. Focusu verirlerken 31 mi 32 mi ne ayarladık dedi çocuk. Umarım ayarlamıştır (lan ben aldım alalı lastik havasına bakmadım ya :( 

Teslime çocuk veya eş gelecekse balon çikolata verilebilir tabii ama önermem yani. Daha ilk günden o çocuk o  çikolatayla koltuğu lekeler maazallah. 

Ancak sadece teslim değil tüm araç alımının standardizasyonu şart. VW doğuş Kartaldan araç alacak bir tanıdığınız varsa aşamalarını görebilirsiniz. Doğuşta satın aldığınız arabayı park yerinden bile çıkaramazsınız. Size çıkış belgesi verirler ki kapıdaki güvenlik bunu toplar plakayı kontrol eder . İnanın güven veriyor.  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçen sene binadan bi komşumuz 1.2 benzinli symbol almıştı araba gelin arabası gibi geldi görende mustang aldı sanar,1 hafta öyle durdu binanın önünde, sonra kurdaleyi fln söktüler 2-3 ayda arabanın koltuklarındaki poşetler durdu araca o şekil bindiler :D  temizlenmiş bir araç,anahtarlık yeterlidir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Temiz bir araç,hani kurdale fena olmaz,marka amblemi olan güzel bir anahtarlık(hani 30-40 tl lik kalitede),bir çok markada var malesef birleşim noktalarında milimetrik uyum(günümüzde mikron seviyelerinde hatasız işlemler yapılırken bunun olması can sıkıcı)

Şunuda ekleyeyim Mondiş aldık diye ford amca 1.500 tl değirinde apple ipad  air 2 verdi :claps: Sanırım ankete bu da eklenebilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

bütün yazılanları okuyamadım kusura kalmayın...

Hayır oyu verdim, çünkü seçenekler bana pek uymadım.

Bence tek etkileyici teslimat şekli müşteri tarafından belirtilen adrese çekici üzerinde müşteri temsilcisi nezaretinde teslim edilen araçtır... adam tanıtır, bir miktar test sürüşü yapar ---talep edilirse--- bir kaç özelliğini gösterir ---bunun için donanımlı temsilci istiyoruz---. Bunun dışındaki her şey benim için fasafiso, tokalaşıp anahtarı alsam yeterli...

Benim tek beklentim lastik havaları. Focusu verirlerken 31 mi 32 mi ne ayarladık dedi çocuk. Umarım ayarlamıştır (lan ben aldım alalı lastik havasına bakmadım ya :( 

Teslime çocuk veya eş gelecekse balon çikolata verilebilir tabii ama önermem yani. Daha ilk günden o çocuk o  çikolatayla koltuğu lekeler maazallah. 

Ancak sadece teslim değil tüm araç alımının standardizasyonu şart. VW doğuş Kartaldan araç alacak bir tanıdığınız varsa aşamalarını görebilirsiniz. Doğuşta satın aldığınız arabayı park yerinden bile çıkaramazsınız. Size çıkış belgesi verirler ki kapıdaki güvenlik bunu toplar plakayı kontrol eder . İnanın güven veriyor.  

istinye otokoçta da ben böyle teslim almıştım bizim kuzuyu yahu...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boya olcumu yapilmasini ve rapor seklinde verilmesini isterdim. Zira VW plaza icinde satilmayi bekleyen, boyasi sag kapida 250 sol kapida 150 mikron olan passat cc ler gordum ve sahit oldum :)

benim kendimin eresinlerden teslim aldığım ve kaza boya yapmadığım fiestaya otokoc ata sehir 2 yıl sonra kaput on çamurluk ve kapı boyalı raporu vermişti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.