Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

VW'in başı kötü belada...

Kaan Yagizer

Önerilen Mesajlar

Mal bulmuş mağribi misali VW kindarları nasılda saldırmışlar,bir VW kindarı olarak sağlam bir küfür de ben mi sallasam :)

Söylenen rakamların gerçeği yansıtma ihtimali yok,aksi düşünüldüğünde VAG batacaktır

Gerçekleri konuşmak gerekirse günümüz dünyasında daha çok kazanmak için diğer grublar da buna benzer yada bundan daha ileri sahtekarlıkları tereddüt etmeden yapacaklardır fakat şirket politikalarına baktığımızda içlerinde en temiz olmayanının VW olduğunu söylemek otomobil severlerin %50-60 ının nefretini düşündüğümüzde doğru bir tespit olur

Ucuz VW olayına gelince ihtimal dahilinde olduğunu düşünüyorum,ellerindeki teknolojiyi değiştirene kadar mevcut araçları ve mevcut teknolojiyle üretilecek araçları bizim gibi emisyona göre vergi alınmayan ülkelere göndereceklerdir,düşük bir ihtimal gibi gözükse de bakalım bir fırsatçılıkta biz yaparız belki (bkz.Hava kirliliğinin Türk kullanıcısının umurunda olmaması)

Burhan Bakar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi olayın esas boyutu çevre kirliliği değil yalnız, söz konusu emisyon değerleri ne ölçüde yasalara uygun bilmiyorum ama olayın özü VW'nin organize bir biçimde yalan beyanda bulunup üstüne bir de ölçümlere müdahale etmesi. Yani adamlar oturmuşlar, aracın test koşullarını saptayıp, emisyonları buna göre ayarlayan bir yazılım yapmışlar bir de bunu tüm dizel araçlarına koymuşlar. Yazıldı mı bilmiyorum ama Piyasada bu yazılımı taşıyan 11 milyon VAG aracı olduğunu okumuştum. ABD'deki 480 bin araç nere 11 milyon nere... Uluslararası boyutlarda bir kriz yani.

Adamlar sahtecilik yapmak amacıyla ArGe yapmışlar resmen.

http://www.worldcarfans.com/115092299286/vw-announces-11-million-cars-have-the-defeat-device

VW etkilenen 11 milyon araç için $6.5 milyar bütçe ayırmış.

Bugün itibariyle şirketin değer kaybı $17 milyar civarında. :wacko:

Semih O. tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu da başkanın İngilizce açıklaması

Tüm soruların yanıtlarını henüz bilmediklerini fakat yaşananların tam olarak ne olduğunu tespit etmek için çok çalıştıklarını ve olabilecek en kısa sürede şeffaflıkla çözüme ulaşacaklarını dile getirdi. Müşterilerin güvenini geri kazanmak için adım adım ne gerekiyorsa yapacaklarını da ifade etti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tablo giderek "düşene bir de biz vuralım"a dönüşüyor. Hak hukuk peşinde koşuyor görünenlerin çoğu aslında sadece ve sadece kendi ekonomik çıkarlarını korumak peşindeler. 
Fransa maliye bakanı Avrupa'da da soruşturma başlatılsın derken çevreyi mi düşünüyor, hukuksuzlukla mı savaşıyor yoksa Fransız otomobil endüstrisi için mi çalışıyor sizce? Bu sadece basit bir örnek.

Hepsi kirli ama fark ettirmemek için en kirliyi indiriyorlar şu anda...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şansölye Angela Merkel'in etekleri tutuşmuş :kıhkıh:

Bir söz var hani : "Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste."

Çevre kirliliği ve emisyon konusunda kılı kırk yaran bölge gibi görünen Avrupa'nın Merkel'e rağmen nasıl tavır takınacağını merakla bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tablo giderek "düşene bir de biz vuralım"a dönüşüyor. Hak hukuk peşinde koşuyor görünenlerin çoğu aslında sadece ve sadece kendi ekonomik çıkarlarını korumak peşindeler. 
Fransa maliye bakanı Avrupa'da da soruşturma başlatılsın derken çevreyi mi düşünüyor, hukuksuzlukla mı savaşıyor yoksa Fransız otomobil endüstrisi için mi çalışıyor sizce? Bu sadece basit bir örnek.

Hepsi kirli ama fark ettirmemek için en kirliyi indiriyorlar şu anda...

Hocam kirli de insin, en kirli de. Otomotiv endüstrisinde rekabet arzulanan bir durum değil mi? Pisliği ortaya çıkanın batırılması da rekabete konu olsun. Madem bu işi yapamayacak medenî iş ahlaklı Batı, o zaman yol versin, bıraksın. Benim aklımı kurcalayan bir başka durum da acaba bu hileli yazılım, haksız rekabet unsuru sayılabilir mi? Çünkü bütün otomotiv firmalarına VW aleyhine dava açma hakkı doğar o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen her uluslararası firmanın bir-iki gömülü cesedi vardır illa, ama bu konu -toplu katliam- seviyesinde. İddia ediyorum, Otomotiv endüstrisi böyle organize manüplasyon ve haksız kazanç elde etme operasyonu görmedi.

VW'i para cezaları ve belki de yıllarca sürecek rekabet davaları dışında daha devreye son kullanıcılar girecek , soruşturmalar başka ülkelere de sıçrayacak. 

...bir diğer "sorun" da suçun organize / planlı işlenmiş olması ihtimali. Bu durumda ceza davaları açılacak ve birileri (muhtemelen gözden çıkarılacak, kurban edilecek) hapis yatacaktır. O derece. 

Geleceğimiz nokta "ilk taşı günahsız olan atsın"dır... 

.. uyar (bkn.iri bir taş parçası aramaya başlamak)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hemen her uluslararası firmanın bir-iki gömülü cesedi vardır illa, ama bu konu -toplu katliam- seviyesinde. İddia ediyorum, Otomotiv endüstrisi böyle organize manüplasyon ve haksız kazanç elde etme operasyonu görmedi.

VW'i para cezaları ve belki de yıllarca sürecek rekabet davaları dışında daha devreye son kullanıcılar girecek , soruşturmalar başka ülkelere de sıçrayacak. 

...bir diğer "sorun" da suçun organize / planlı işlenmiş olması ihtimali. Bu durumda ceza davaları açılacak ve birileri (muhtemelen gözden çıkarılacak, kurban edilecek) hapis yatacaktır. O derece. 

.. uyar (bkn.iri bir taş parçası aramaya başlamak)

Sosyal medya üzerinden organize olalım, Greenpeace önderliğinde yoldan geçen bütün passat, jetta ve A3 leri taşlayalım, arabaları ters çevirip dereye atalım , ahahaha nasıl fikir ama ?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sosyal medya üzerinden organize olalım, Greenpeace önderliğinde yoldan geçen bütün passat, jetta ve A3 leri taşlayalım, arabaları ters çevirip dereye atalım , ahahaha nasıl fikir ama ?

Fiziksel olarak kimseyi taşlamaya gerek yok, sosyal medya üzerinden bunu an itibarı ile zaten yapıyoruz.  Malum ... çağımızda sosyal medya en önemli "kanaat lideri" ... ceza belki hafifletilir, birileri hapse girer çıkar ... o kadarını bilemem. Ama VW'nin üzerine yapılan -hilekar- damgasını nasıl sileceğini gerçekten merak ediyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.