Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç muayanesi

Önerilen Mesajlar

İyi günler arkadaşlar...aracımın muayane zamanı geldi.,,istanbul anadolu yakasında araç muayane yaptırmayı düşünüyorum...beni uğraştırmayacak yer neresidir...yanımızda nelerin bulunması mecburidir...far ayarı ile fren ayarına çok dikkat ettikleri söyleniyor...bunları önceden baktırmak gereklimidir?Nisan ayında arabayı bakıma sokmuştum..bakım zamanı bunlara bakmışlar mıdır?yetkili serviste...bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar....şile deki yer çok kalabalık değilmiş dediler...sultanbeyliğini de kapanmış dediler???birazcık yardım lütfen????

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arka koltukların emniyet kemeri tokalarınıda mutlaka kontrol edin çalışıyor mu diye. söndürme tüpü olsun günü geçmiş olsa bile ibre dolu gösteriyorsa sorun olmuyor hafif kusura giriyor. 10 yıl dan eski ise kabul olmaz.. onun dışında herşey normaldir sanırım. yer i istanbul lu arkadaşlar söylesin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2012 model araçta herhangi bir sorun yaşamazsınız. Egzoz muayensini yaptırmak dışında bence hiç bir şey gerekmez. Egzoz ölçümü de  muayene istasyonlarında yapılıyor dilerseniz.

İnternetten size yakın istasyonu seçip randevu alın, bir-birbuçuk saatte işiniz hallolur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mutlaka randevu alın; hem hususi hem ticari kalabalık olabiliyor. Randevuyu da mümkün olan en erken tarihte alın yoksa yer kalmıyor, benim gibi uzak bir istasyona git-get 150 km yol yapmak zorunda kalırsınız son güne kalırsa.

Sıra kağıdınızı alınca 5 dakikada egzozu yapıyorlar yani önceden uğraşmayabilirsiniz.

Servis işine gelince: tescil ve üretim tarihini karıştırdığım için ben servise gitmeden 1 ay önce gittim yani aracımın en son bakımı 11 ay önceydi; herhangi bir sorun olmadı; hasar, ara dönemde yüksek km vs yoksa sizde de olacağını sanıyorum.

Randevu saatinden 15 dk önce gitmeniz yeterli; muhayene 15-20 dk sürüyor biraz da bekleme süresi var, bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 11 ay sonra...

Yangın söndürme tüpü:yok,eksik,kontrol süresi geçmiş,tanımlama yapılmamış,zor görünüyor ulaşılıyor,sürücü yakınında değil,bağlantı braket(leri) uygun değil ----> Hafif Kusur olarak gözüküyor.

Yangın tüpsüz geçebiliyoruz anladığım kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, Yakup Çağatay yazdı:

Yangın söndürme tüpü:yok,eksik,kontrol süresi geçmiş,tanımlama yapılmamış,zor görünüyor ulaşılıyor,sürücü yakınında değil,bağlantı braket(leri) uygun değil ----> Hafif Kusur olarak gözüküyor.

Yangin tupu olmadan geciyoruz ama far yikama olmadigi icin gecemiyoruz... Zihniyetin ta ortasina tukurmek lazim! Standartsizligin standart oldugu guzel ulkem ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Geçtim ben, sis farı ayarsız (hafif kusur) şeklinde.. Başka kusur çıkmadı. Ancak istasyonda egzos için 44 lira alıyorlar, yanında avuç boyutundaki boş kartını da ekstra 7 liraya satıyorlar (sanırım onun parası da devletimize gidiyor)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Murat Kavuk yazdı:

Geçtim ben, sis farı ayarsız (hafif kusur) şeklinde.. Başka kusur çıkmadı. Ancak istasyonda egzos için 44 lira alıyorlar, yanında avuç boyutundaki boş kartını da ekstra 7 liraya satıyorlar (sanırım onun parası da devletimize gidiyor)

7 tl 70kr hemde :D 

http://www.tuvturk.com.tr/egzoz-gazi-emisyon-olcumu-fiyati.aspx

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3 saat önce, Yakup Çağatay yazdı:

evet, ayrıca ilk yardım reflektör vs de hafif kusur. Eskiden ağırdı.

3 saat önce, Murat Kavuk yazdı:

her yerde aynı ve kartta geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

"Hafif kusur" nasıl bir mantıktır hala çözebilmiş değilim. Bir şey ya kuraldır ya da değildir! Yangın tüpü, reflektör gibi şeylerin hafif kusur olması da ayrı bir fecaat bence. Kuralları katılaştırmaları gerekirken gevşetmelerini neye yormak gerekir?

Süleyman Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben hariç kusursuz geçen yok demek ki :)

Şimdiki arabamın 1 senesi var ilk muayeneye, önceki C-Max ile kusursuz geçmiştim kıh kıh kıh.

Servise uğradım far ayarı yapın dedim, hocam biz yapsak bile hafif kusur yazıyorlar onların makineleri acayip dediler e iyi yapmayın dedim kusursuz geçtim :)

Ama havagazı tüp müp hepsi tamdı... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.