Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Araç muayanesi

Önerilen Mesajlar

11.09.2016 - 12:28 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

Tutkuyu düşürmek istemem ama bakımlı araba 20 yaşında olsada geçer. Punto 9 yaşında geçti geçen sene, seneye 11 yaşında yine geçer. 

Yok canım, benimkisi zaten züğürt tesellisi işte. :D

Ama yine de insan kusur hafif kusur vs olmayışına seviniyor. 

Örneğin bizim europa, liste aşağıya kadar hafif kusur dolu. :D Garibim biniyoruz üstüne vuruyoruz kırbacı, o da gitmem demiyor. :D Babam da zaten gitmem deyinceye kadar biniyor. :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim eski aracın (94 model R9) son muayenesini 2013te yaptırmıştık 19-20 yaşında araç diyelim kısaca. Kısa farlar ayarsız ve lpg stickerı yok diye iki hafif kusurla geçmiştik sadece :) Ocak 2017de de bunu götüreceğiz bakalım ne çıkacak

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 7 ay sonra...

Cumartesi günü eşimin 2008 model Honda Jazz aracını Tüvtürk'e muayeneye götürdüm. (2011-2013-2015 3 muayene sonrası bu 4.muayenesi)

Araç kusursuz, lastikleri yeni, vergisi sigortası, bagajında Honda'nın orjinal ekipmanları, içi dışı, farları kısacası 9 yaşında 80 bin km. de kusursuz tertemiz bir araç.

Muayene sonucu araç ağır kusurlu olarak muayeneden geçemedi. Nedeni ruhsatta araç sınıfı yazmıyor olması. Ben bu aracı 2013 yılında aldım, ruhsatı da devlet kendisi hazırlayıp adresime posta ile gönderdi. Bu ruhsat ile 2015 te muayeneye girdi ve sorunsuz geçti.

Şimdi yeniden trafiğe git, itirazda bulun ruhsatı düzelttir (ya da değiştir) tekrar muayeneye git, 1 ay içinde zaman bulamazsan bir daha muayene parası ver vs...

Bu vatandaş olarak benim hatam mı? hayır kesinlikle değil, bana devlet ne dediyse yaptım. Peki neden şimdi bunun bedelini ben ödüyorum?

Doğru düzgün bir tane iş yürümez mi şu memlekette yahu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Cumartesi günü eşimin 2008 model Honda Jazz aracını Tüvtürk'e muayeneye götürdüm. (2011-2013-2015 3 muayene sonrası bu 4.muayenesi)

Araç kusursuz, lastikleri yeni, vergisi sigortası, bagajında Honda'nın orjinal ekipmanları, içi dışı, farları kısacası 9 yaşında 80 bin km. de kusursuz tertemiz bir araç.

Muayene sonucu araç ağır kusurlu olarak muayeneden geçemedi. Nedeni ruhsatta araç sınıfı yazmıyor olması. Ben bu aracı 2013 yılında aldım, ruhsatı da devlet kendisi hazırlayıp adresime posta ile gönderdi. Bu ruhsat ile 2015 te muayeneye girdi ve sorunsuz geçti.

Şimdi yeniden trafiğe git, itirazda bulun ruhsatı düzelttir (ya da değiştir) tekrar muayeneye git, 1 ay içinde zaman bulamazsan bir daha muayene parası ver vs...

Bu vatandaş olarak benim hatam mı? hayır kesinlikle değil, bana devlet ne dediyse yaptım. Peki neden şimdi bunun bedelini ben ödüyorum?

Doğru düzgün bir tane iş yürümez mi şu memlekette yahu.

Bir otomotiv firmasında çalışıyorum. Ortalama ay da 5 araç bu şikayetten geliyor. Ya azami ağırlığı yanlış yazıyorlar ya da koltuk v.s. Biz de sıkıntı yaşıyoruz. Araç 3-4 kez muayeneye girmiş geçmiş ama şimdi geçemiyor. Ortaya karışık durumlar... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 dakika önce, Aydın Baran yazdı:

Peki neden şimdi bunun bedelini ben ödüyorum?

Her zaman yaptıkları şey. Kendi hatalarını vatandaşa yüklüyorlar, sonra insanlar düzeltmek için uğraşıp duruyor. Çoğu yerde benzer durum oluyor. Amcalar dayılar işe yaramazları dolduruyorlar kurumlara, sonuç bu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.