Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Kaput Altı Motor Kapağı

Osman Türkol

Soru

Sayın forum üyeleri ,geçen gün aracımın Ford Etis den VIN numarası ile neler varmış diye bakarken ilgimi çeken bir detaya rastladım.Motor kapağı-Kaput altı diye bir parçadan bahsediyor.Acaba diyorum bu parçayı var mı? yok mu? diye anmamız lazım.Yada vardı da Gümrükte söküp yedek parçamı diye bize satmak istiyorlar.

http://i.hizliresim.com/j4MgLn.jpg

kusura bakmayın konuyu mk 2 ye açmışım konu mk3 tür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ford GarajıFocus IIMk2- Sorular ve Sorunlar" kategorisinden "Ford GarajıFocus IIIMk3- Sorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik Mesaj

Bu konu, "Ford GarajıFocus IIMk2- Sorular ve Sorunlar" kategorisinden "Ford GarajıFocus IIIMk3- Sorular ve Sorunlar" kategorisine taşınmıştır.

Lütfen konu açmadan önce uygun yeri bulmaya çalışalım.

Saygılarımızla,

Focus Club Tr Yönetimi

Sayın yönetici,konuyu acele ile yanlış yere açtığımı fark ettim fakat geç oldu hemen altında özrüm yer alıyor 

"kusura bakmayın konuyu mk 2 ye açmışım konu mk3 tür."

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Osman bey'in araba ne ki? 1,6 değil mi? ...künye'de fazla bilgi yok ... o yüzden sordum. 

1,6 benzinli trend X    Kaan abi

Motorunuzun üzerinde plastik kaplama yok mu? 

motoru üzerinde plastik kaplama yok abi plastik kapak da yok

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Osman bey'in araba ne ki? 1,6 değil mi? ...künye'de fazla bilgi yok ... o yüzden sordum.

Sevgili Kaan, benim aracımda da motor üstü koruma kapağı yok. Arkadaşlar dalga geçiyor;her şeyim ortada diye.

Bu standart mı,yoksa kıllanayım mı?

1.6 benzinli motor için sordum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu standart mı,yoksa kıllanayım mı?

benzinlilerde bir dönem kapak vardı, sonra kapak buhar oldu ... sonra HaH! artık böyle herhalde dedik ... gene geri geldi ... şimdilerde gene gitti. Bizi de salak ettiler be üstadım. Yeni gelen araçlara baktığımızda (örnek Mondiş) 1,5EB'nin üzerinde kapak vardı ... kafalarına göre koyuyorlar, ya da koymuyorlar.

...zamanında bir arkadaş İspanya kaPak takmıyor, Almanya'da Core'ye verdiği araçlara kapak koyuyor demişti ... ama tabi bu resmi bir söylem değildi.

Sonuç olarak estetik açıdan hoşluk dışında bir işlevi yok kapağın, belki bir de haldır - huldur motor yıkarken bobinleri korumaya (kısmen) yarıyordur. Ama bence kaPak kaputun altında hoş duruyor.  Unutmazsam denk geldiğimde sorayım, bakalım kaPak resmen geri mi gelmiş? Yoksa Mondiş'lere kıyak mı geçiyorlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

resmen geri mi gelmiş?

Yahu sana zahmet bir haber ediver de,gidip servistekilere hadlerini "!" bildireyim,onları analarından doğduğuna pişman edeyim,"Hepiniz böylesiniz!" diye yüzlerine çemkireyim. :kıhkıh:

Şaka bir yana sevgili Kaan, varsa böyle bir durum en azından şansımı deneyip bir talepte bulunayım bari.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.