Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus II Hız Sabitleme Montajı

Mete Yılmaz

Önerilen Mesajlar

Yok Ozan bey prolific usb sıkıntı çıkartıyor.Uyumluluk modu ile de denedim.Zira bilgisayar sizin gibi mühendis düzeyinde olmasa daileri düzeyde sayılır.Win 7 sorun çıkarmadı.Elmconfig 0.2.16 kullandım.

Bunu deneyebilirsiniz, cs.bilkent.edu.tr/~ozan.karsavuran/PL2303.rar

bunların bilgisayar mühendisliği ile uzaktan alakası yok tabii.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

engiz hocam o kabloyu illa kendimiz mi yapacaz.Yoksa yapıp gönderme şansınız varmı? :D Ben direksiyonu değiştrdim ve 2 kabloyu taktırdım sadece son aşama kaldı ama elmonfig den yapmam gereken şey için o kablo lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sonunda cc tuşlarını taktım (cengiz hocamın anlatımı sayesinde sağolsun, yoksa takamazdım)  , biraz uğraştırdı tuşları, direksiyonun orta kısmını çıkarmak kolay oldu ama tuşları takacağım kısımları kesmek gerekiyordu ve sağ tarafı çok kesmişim , kestiğim kısmın birazını eklemek zorunda kaldım.

Tuşları tamamladıktan sonra elm cihazını bağladım, uzun bi süre bağlantı kuramadım, ama daha sonra hc-can bölümünü oluşturdum ve hec kısmında cruise control tikini işaretleyip yazdırdım,

Ms-can bölümünde sürekli hata verdi, bu kısımda yardım istiyorum arkadaşlar forumdaki elm327 ile ilgili bu kısmı incelemiştim ama gözümden kaçan kısım elm327 üzerindeki yapılması gereken değişiklik,  elm327’ye switc takmak gerekiyor diye yazıyor, bunu yapmadan olmuyor mu , cengiz hocam siz nasıl yapmıştınız? Bu kısmı biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

Hata kodu aşağıda

incorrect response from adapter to request

10 87 

CAN ERROR

Bünyamin Tosun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bünyamin hocam switch anahtar takmalısınız.Çünkü hs-can ve ms can konumlarında değişiklik yapacaksınız.Forumda şema var.6 pinli 3 konumlu on -off-on anahtar olacak.Benim gibi bulamazsanız 2 tane 3 pinli on-off-on anahtar alıp yanyana kullanarak ta yapabilirsiniz.Ayrıca kabloyu kesmenize gerek yoktu.Kornanın yaylarının altından rahatlıkla geçiyordu.

Erdal hocam aynı durum sizin içinde geçerli elm 327 alıp onda 1-2 değişiklikle işlemi yapabilirsiniz.Yukarıda söylediğim gibi forumda bağlantı şeması var.Birde arkadaşlar gem,hec ve pcm de okutup önce yedek alın ne olur ne olmaz...

Sonunda cc tuşlarını taktım (cengiz hocamın anlatımı sayesinde sağolsun, yoksa takamazdım)  , biraz uğraştırdı tuşları, direksiyonun orta kısmını çıkarmak kolay oldu ama tuşları takacağım kısımları kesmek gerekiyordu ve sağ tarafı çok kesmişim , kestiğim kısmın birazını eklemek zorunda kaldım.

Tuşları tamamladıktan sonra elm cihazını bağladım, uzun bi süre bağlantı kuramadım, ama daha sonra hc-can bölümünü oluşturdum ve hec kısmında cruise control tikini işaretleyip yazdırdım,

Ms-can bölümünde sürekli hata verdi, bu kısımda yardım istiyorum arkadaşlar forumdaki elm327 ile ilgili bu kısmı incelemiştim ama gözümden kaçan kısım elm327 üzerindeki yapılması gereken değişiklik,  elm327’ye switc takmak gerekiyor diye yazıyor, bunu yapmadan olmuyor mu , cengiz hocam siz nasıl yapmıştınız? Bu kısmı biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

Hata kodu aşağıda

incorrect response from adapter to request

10 87 

CAN ERROR

engiz hocam o kabloyu illa kendimiz mi yapacaz.Yoksa yapıp gönderme şansınız varmı? :D Ben direksiyonu değiştrdim ve 2 kabloyu taktırdım sadece son aşama kaldı ama elmonfig den yapmam gereken şey için o kablo lazım.

Forum linki  yukarıdaki gibi ama tekrar vereyim.

Erdal bey yapıp gönderirim,ama kolay yapması...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

cengiz hocam kabloyu kesmedim de tuşların takıldığı kısımları, yani direksiyonun üzerinden 1-2 cm kalınlığında parça kesip çıkarıyoruz, o kısımları demiştim. 

ayrıca yedeklemeyi nasıl yapıyoruz? save to file kısmından mı?

j5r7lD.jpg

2gW0Gd.jpg

ZDjyGo.jpg

cc tuşlu direksiyonumun son hali

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 7 Jun 2015 16:44:50, Cengiz Kasap said:

Bünyamin hocam switch anahtar takmalısınız.Çünkü hs-can ve ms can konumlarında değişiklik yapacaksınız.Forumda şema var.6 pinli 3 konumlu on -off-on anahtar olacak.Benim gibi bulamazsanız 2 tane 3 pinli on-off-on anahtar alıp yanyana kullanarak ta yapabilirsiniz.Ayrıca kabloyu kesmenize gerek yoktu.Kornanın yaylarının altından rahatlıkla geçiyordu.

Erdal hocam aynı durum sizin içinde geçerli elm 327 alıp onda 1-2 değişiklikle işlemi yapabilirsiniz.Yukarıda söylediğim gibi forumda bağlantı şeması var.Birde arkadaşlar gem,hec ve pcm de okutup önce yedek alın ne olur ne olmaz...

Forum linki  yukarıdaki gibi ama tekrar vereyim.

Erdal bey yapıp gönderirim,ama kolay yapması...

Valla hocam masrafı ne ise karşılayım.Hatta elinde varsa elindeki bana gönder kendine sıfırını yap :D Maliyet 40-45 lira arası sanırım.Birde yaptığınız işlemleri video çekerseniz hd kalitede hepimiz hatasız yaparız.(program yükleme aşamasını).Şimdiden teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben bugün yaptım modifikasyonu ama lehim makinem olmadığı için eldeki olanaklarla yaptım bişeyler, akşam deneyeceğim bakalım inşallah olur

forumdaki şekle bakarak yapılıyor erdal hocam aslında, çok zor değil ama biraz zaman alıyor

0qg2AD.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en nihayetinde cc devrede, dün akşam gem modülü de ayarladım ve çalışmaya başladı, yalnız kafama takılan ON tuşuna basınca o anda hız sabitlenmeye başlamıyor, önce ON tuşuna basıyorum ve ardından SET + tuşuna basınca sabitliyor, bu normal mi? ben ON tuşuna basmayla o anda hız sabitlenecek diye bekliyordum ama yanlış biliyorum galiba.

bu arada cengiz hocama ve katkıları olan tüm arkadaşlara teşekkürler  :)

n7pEL5.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.