Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3'e En Çok Yakışan Jant Modelleri

Önerilen Mesajlar

arkadaşlar http://www.wheelbasealloys.com/ diye bir  site buldum türkiyeye de göderim yapıyor kargo ücreti biraz fazla da olsa geliyor ama siteyi ilk defa duydum daha önceden gören bilen duyan var mı acaba bu arada ne kadar jant ararsan var iştahım kabardı diyebilirim benim favorim de bu http://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/oz-racing/superturismo-gt/black/17-inch yada http://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/oz-racing/superturismo-gt/black/18-inch 17 inch ile 18 inch arasında kaldım açıkçası... Neyse bilgisi ilgisiolan arkadaşlardan cevap bekliyorum...

ayrıca bu http://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/oz-racing/x5b/graphite-polished/17-inch yada bu http://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/team-dynamics/le-mans/anthracite/17-inch  ford focus spor paket jantına yakın gözüktü gözüme nedense tabii takdir sizin bir de sorum olacak bu BORBET jant markası nedir alüminyum alaşımlı mıdır kaliteli midir bilen var mı acaba ?

bu da http://www.wheelbasealloys.com/alloy-wheels/borbet/lv5/anthracite/17-inch fena değilmiş ya neyse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Site ile ilgili sorun çıkacağını sanmam.

Ancak maliyetlere bakarsak pek iç açıcı değil. Avro'nun 3 TL civarında olduğu ve gümrükte sıkıntı olmazsa bile  -ki jant ithali ile ilgili bilgim yok- muamele ve KDV'nin %20-25 üstüne bineceği düşünülürse bir takım janta 4000 TL vermek ne kadar akıl karı bilemedim.

Borbet Titnaium'larda gelen jantı imal eden, bilinen ve güvenilir bir Alman markasıdır. Diğer iyi bir marka da Ronal'dir mesela. Hafif alaşım jantaların büyük çoğunluğu alüminyum alaşımlıdır zaten. 

17 mi, 18 mi?

Buna kişi isteklerine göre karar verecek,

17" ile 215/50-17 lastik kullanılır. Daha ucuzdur, hem lastik hem jant, yanak genişliği nedeniyle daha konforlu, taban genişliği nedeniyle yol tutuş performansı göreceli düşük ve görselliği göreceli zayıftır.

18" ile 225 veya 235/40-18 lastik kullanılır. Pahalıdır, dar yanak nedeniyle serttir, daha iyi yol tutar ama yoldaki her çizginin/oyuğun/engebenin peşinden gider, yakıt tüketimini arttırır, ama görsel olarak daha hoş olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Site ile ilgili sorun çıkacağını sanmam.

Ancak maliyetlere bakarsak pek iç açıcı değil. Avro'nun 3 TL civarında olduğu ve gümrükte sıkıntı olmazsa bile  -ki jant ithali ile ilgili bilgim yok- muamele ve KDV'nin %20-25 üstüne bineceği düşünülürse bir takım janta 4000 TL vermek ne kadar akıl karı bilemedim.

Borbet Titnaium'larda gelen jantı imal eden, bilinen ve güvenilir bir Alman markasıdır. Diğer iyi bir marka da Ronal'dir mesela. Hafif alaşım jantaların büyük çoğunluğu alüminyum alaşımlıdır zaten. 

17 mi, 18 mi?

17" ile 215/50-17 lastik kullanılır. Daha ucuzdur, hem lastik hem jant, yanak genişliği nedeniyle daha konforlu, taban genişliği nedeniyle yol tutuş performansı göreceli düşük ve görselliği göreceli zayıftır.

18" ile 225 veya 235/40-18 lastik kullanılır. Pahalıdır, dar yanak nedeniyle serttir, daha iyi yol tutar ama yoldaki her çizginin/oyuğun/engebenin peşinden gider, yakıt tüketimini arttırır, ama görsel olarak daha hoş olur.

çok sağolasın cem abicim yine hemen cevap verdin :) şu sıralar araştırma içerisindeyim ve dövizin bu durumunda almayı zaten düşünmem ayrıca aluminyum mu diye sormamın sebebi hepsi hafif mi sonuçta daha önce söylediğin gibi ağır jant olmasa daha iyi olur yani bazı markalar çelik ve ağır jant olabilir replikalar gbio yuzden bilmediğimden sordum ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

çok sağolasın cem abicim yine hemen cevap verdin :) şu sıralar araştırma içerisindeyim ve dövizin bu durumunda almayı zaten düşünmem ayrıca aluminyum mu diye sormamın sebebi hepsi hafif mi sonuçta daha önce söylediğin gibi ağır jant olmasa daha iyi olur yani bazı markalar çelik ve ağır jant olabilir replikalar gbio yuzden bilmediğimden sordum ...

Bu tür jantlarda çelik yok, alüminyum ve/veya magnezyum kullanılıyor, daha pahalı ve gerçekten hafif olan modellerde de titanyum var.

Yapısal özellikleri ağırlığa da yansıyor, görsel olarak fikir sahibi olmak mümkün değil ağırlığı konusunda, teknik özelliklerinden bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu tür jantlarda çelik yok, alüminyum ve/veya magnezyum kullanılıyor, daha pahalı ve gerçekten hafif olan modellerde de titanyum var.

Yapısal özellikleri ağırlığa da yansıyor, görsel olarak fikir sahibi olmak mümkün değil ağırlığı konusunda, teknik özelliklerinden bakmak lazım.

Peki önerebileceğin bir marka var mı abi hafif jant bulma konusunda? İnternetten incelesek baksak falan.

Not: Daha önce yazdıysan affola, 104 sayfa olmuş başık pek okunabilirliği yok gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Öyle aman aman bir fark yok , titanium olanlar yapı bakımından daha sağlam ... 

zpjg.jpg

Bu jant titanium ve bir hayli pahalı bir jant ...   O.Z Canova 18 inch olanı 12.2 kg civarı ... replicada ölçseniz o civarda çıkar ....

kaynak http://measurespeed.com/oz-rims-wheel-weight.php

wbpm.jpgultraleggera 18 inch'i 8 kg ; en tavsiye edilir ve alınabilinir olanı bu bence :)

f3 te ultraleggera

r1ij.jpg

zoa2.jpg

O.Z superturismo , benim favorim ...  oda 8-9 kilo arası

qdlv.jpg

wdm5.jpg

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

17 mi, 18 mi?

Peki hocam 215/45 r17 focus 2.5'a olmaz mı. Orijinaller 205/55 r16

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

3dtuning diye bir site var. Aracınıza istediğiniz jantları takabiliyorsunuz. Fordun orjinal fabrika jantlarını da deneyebiliyorsunuz. Fordun en son çıkan paketlerinde beğendiğim bir jant vardı, onu uyguladım.

W9gQyw1.png

Bu da hafif alçaltılmış hali, bu jant 17", nasıl durmuş yorumları alalım.

l1JMZQE.png

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.