Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2015 Yeni Ford Mondeo Tam Donanım Listesi Ve Fiyatları

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

İyi o zaman o koltuğu boşaltsın o arkadaş, burdan otosan'a da selam :)

Her zaman söylerim, iyileri tenzih ederek, bir çok temsilci boşuna oturuyor o koltuklarda.

Şu forumdan ekip kuralım satışı katlarız :D

Katılmamak mümkün değil,devamlı testlere giden biri olarak hiç ilgilenmediğim araçlarda bile(ticarilerde dahil) satış temsilcisinin karşısında bozmamak için sustuğum çok olmuştur,ilginç olan memlekette üniversite mezunu bukadar işsiz varken elindeki katoloğu bile okumaktan aciz insanlar nasıl bu işlerde  istihdam ediliyorlar

Bir önceki mesaja ekleme yapmalıyım,konuştuğum arkadaşın hakkını yiyemem samimiyet ve bilgi olarak fena değildi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Katılmamak mümkün değil,devamlı testlere giden biri olarak hiç ilgilenmediğim araçlarda bile(ticarilerde dahil) satış temsilcisinin karşısında bozmamak için sustuğum çok olmuştur,ilginç olan memlekette üniversite mezunu bukadar işsiz varken elindeki katoloğu bile okumaktan aciz insanlar nasıl bu işlerde  istihdam ediliyorlar

Bir önceki mesaja ekleme yapmalıyım,konuştuğum arkadaşın hakkını yiyemem samimiyet ve bilgi olarak fena değildi

Konu dışı ama :( Acık da biz yapak :P

Geçenlerde oturdum bir koltuğa;

- Hangi araç için gelmiştiniz? 

- Makyajlı focus

- Hangi donanım?

- Titanium

- Style verelim o daha iyi.

- Yok ben Titanium istiyorum. (nasıl daha iyiyse :P sanki ben aptalmış gibi hissediyorum kendimi)

- Tamam fiyatına bakalım, xxx tl

- Çok iyi fiyat, tam bir fırsatmış.

- Evet ama bu hafta içinde almanız lazım yoksa fiyat çıkar veya kalmaz.

- Peki.

- Hangi araç ile kıyaslamamı istersiniz bizde xxx diye program var hemen döker bakarız. (İsmini unuttum programın veya bir websitesidir otosan yapmıştır bilmiyorum.)

- Bu aracın rakibi Golf ve Astra. (Anında cevap gelir)

- Golf mü, boşverin onu donanımı az bakımları masraflı isterseniz dökeyim hemen bakalım.

- Yok yok sağolun :) Kartınızı alıp gideyim ben.

- Peki xxxx bey görüşmek üzere... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konu dışı ama Acık da biz yapak

Konu dışı son mesaj olsun o halde,

vaktiyle cruze incelemeye gittim mini etekli bacağında ve göğsünde dövmesi olan bi hatun karşıladı,beraber bindik arabaya sunroofu açarmısınız dedim bikaç dakika nereden açıldığını aradı ve bulamayınca başka birine sormaya gitti.....benzerlerinide yaşadım ama uzatmanın anlamı yok,ama şunuda ekleyeyim,araç incelemeye gittiğimde genelde karşımdakinin araç hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğunu anlamak için kaç hoparlör olduğunu sorarım,şimdiye kadar doğru cevap aldığımı hatırlamıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adam benden bilgisayar satın almaya geliyor !

-Kaç gb ram ?

* 4 galiba bilmiyorum, emin değilim !

- Ekran kartı kaç gb, Call Of Duty Advanced Warfare oynayabilirimiyim ?

* Call  ne ? pardon !

:ranting2:

..........  :kıhkıh:

Ne kadar saçma geliyor değil mi :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hocam bilmiyorum etik olur mu?Forumda otokoçta çalışan arkadaşlarda var diye biliyorum,onlar sakıncası olmadığını söylerse benim için sakıncası yok ama şunu söyleyebilirim otokoç olmayan bayiler ağız birliği yapmışcasına 94.600 deyip 94.000' e düşüyorlar fakat otokoç bayileri biraz daha düşük fiyat veriyor(tabi hepsi değil)

yarım elma - gönül alma böyle bir şey işte ...

Golf mü, boşverin onu donanımı az bakımları masraflı isterseniz dökeyim hemen bakalım.

...doğru söylemiş, o programın adı JATO ... Ford'a ait değil, bağımsız piyasa ölçümleme / ürün karşılaştırma kuruluşunun yazılımı. Yazıyorsun ekrana Focus MCA HB Style TDCI ile Golf bilmemne'yi karşılaştır diye (her marka'yı her marka ile karşılaştırıyor) boy - bos - ağırlık - teknik data - aksesuar - fiyat vs.vs. tam döküm veriyor.

ford alacaksanız her zaman otokoçtan alın,biz fabrika satış mağazasıyız

...günün esprisiydi vallahi , çok güldüm. Fabrika satış mağazası olduğuna göre  arkadaşlar sezon sonu, defolu ve ihracat fazlası araçları satıyorlar  :)

İşin gırgırı bir yana hem epey münasebetsiz, hem de etik ve yasal açıdan uygunsuz bir söylem olmuş.

Şu forumdan ekip kuralım satışı katlarız

Katılmıyorum, forum ahalisi ya satmaya kıyamaz (kuZu'ları) ya da aşırı detayda kaybolup satış motivasyonunu kaybeder ... ama seyirlik bir durum olacağı kesin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Katılmıyorum, forum ahalisi ya satmaya kıyamaz (kuZu'ları) ya da aşırı detayda kaybolup satış motivasyonunu kaybeder ... ama seyirlik bir durum olacağı kesin.

Haklı olabilirsiniz ama en azından sorulan sorulara cevap verilir,bir yıldan uzun süredir satışta olan bir aracın(mondeoyu kastetmiyorum) kaç beygir kaç tork olduğu sorulduğunda cevap verilememesi.......

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ama bizde hava yapıyoruz ki...bir de öyle düşünmek lazım...arabayla ilgili her şeyi hatim edip gidip bildiğimiz soruları sorup cevap alamayınca bilgisiz dememiz biraz haksızlık oluyor bence...Ya da müşteri tipleri farklıdır onlar gezinen müşteri mi alacak müşterimi diye ayrım mutlaka oluyordur. Bu bir tek araba sektöründe yok ki adam tv satıyor ps4 bağlasam bunun çıkış lag değeri nedir soruyorsun LAK diye kalıyor yada panel gerçek hızı kaç hertz diye sorunca onun için çok şey beklememek lazım...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

En iyi biz biliriz, satmayı sizden öğrencek değiliz :D:zha: nasıl ?

İyi biliriz.

Çok iyi biliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kaç beygir kaç tork olduğu sorulduğunda cevap verilememesi.

...açıkçası kimseden öyle bir beklentimiz yok. Satış Danışmanları da o şekilde eğitilmiyorlar ... diyeceksiniz ki "nasıl eğitiliyorlar peki?" ... şöyle.

Ford kimseden (özellikle Satış Danışmanlarından) teknik bilgi vs. ezberlemesini istemiyor/beklemiyor.  Bunun temel nedeni o bilgilerin sıklık ile değişiyor olması (zaten bu amaç/mantık gereği basılı evraklar - kataloglar - web siteleri vs. bir çok uyarı ile dolu ... örnek : Ford - Otosan önceden bildirim yapma gereği duymaksızın bu aracın teknik ve aksesuar özelliklerini değiştirebilir ...vs.)

... istenen, arzu edilen şu.

Burhan bey geldi ... atıyorum Focus MCA'nın teknik bilgilerini sordu.  Satıcı ister PC, ister iPad, ister katalog üzerinden teknik dökümanı açacak ve aynı zamanda Burhan bey'e de göstererek (yani kafadan atmadığını ispatlayarak, o analitik bilginin son halini kontrol ederek ve aynı zamanda potansiyel müşteriye isterse nereden bilgi toplayabileceğini de göstererek) oradan okuyacak.

...yani biz satıcılarımızın -papağan- değil, bilgi kaynağı kullanıcısı olmalarını istiyoruz.

Sonuç : Bu araçtaki motor hangi devir'de kaç Nm torq üretiyor sorusunun ezberden cevaplanmamasını yadırgamadım.

Ama bizde hava yapıyoruz ki...bir de öyle düşünmek lazım

...laf aramızda kalsın ... öyle fazla havalı sorular soran potansiyel müşteri ... nasıl desem? ... bunun kibar bir tarifi de yok ki ... satıcılar içten içe onlarla dalga geçiyor.  (bkn.gollum'un yüzük görünce manyağa bağlaması) 

- Bu arabada kaç amper akü var?

- 75

- 100 olmaz mı?

- ne yapacaksınız ki?

- işte hemen bitmez

- alternatörünüz fazladan amper ihtiyacını karşılamak için neredeyse kesintisiz çalışacak. ya alternatörü'de değiştireceksiniz ya da yakıt tüketiminiz artacak, bunu biliyorsunuz değil mi?

- ...ah evet, neyse ... 75 kalsın o zaman. Peki buna 20 inch jant takılmaz mı?

...gibi, gibi.  Siz anladınız gerisini  :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford kimseden (özellikle Satış Danışmanlarından) teknik bilgi vs. ezberlemesini istemiyor/beklemiyor. 

İyice konu dışı olacak ama satış danışmanı olmak için firmaların özellikle aradığı bir kriter var mıdır abi? (Fiziksel görünüm dışında tabi :D )

Birde her hangi bir otomobil bayisinde satış danışmanı olmayı önerir misin,bu aralar işle ilgili sıkıntılarım var farklı arayışlar içindeyim kafamada yatmıyor değil bu iş,eh işin ehlide buradayken sormadan edemedim :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.