Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Focus 1.6 125 Ps Powershift (Otomatik) Satışta !

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

DSG dediğin araçda hangi motor var Ogün , TSİ ise fark eder dimi :zha: Hitler ise o ayrı tabi

sadece vites değiştiriş ve kavrama hızı olarak baktım ben. İki aracın hızlanması tarzında karşılaştırma yapmadım. DSG daha hızlı ve sert. powershift ise daha yumuşak ve nazik geldi gözüme. Videodan izlediğim kadarıyla
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sadece vites değiştiriş ve kavrama hızı olarak baktım ben. İki aracın hızlanması tarzında karşılaştırma yapmadım. DSG daha hızlı ve sert. powershift ise daha yumuşak ve nazik geldi gözüme. Videodan izlediğim kadarıyla

Aynı yerde alıp sürmemiz gerek :zha: Tip olarak aynı gözüksede Ford'un sözüne göre konfor odaklı olacakdı...Yani daha yumuşak olabilir dediğin gibi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

max güç devri niye 6300 ? ti vct ile otomatik yoktu tork devri kaymamış ama güç devri kaymış.

test aracını bulamadım kocaelindeki bayilerde sürüşünü merak ediyorum.

tüketim ve performans olarak beni biraz hayal kırıklığına uğrattı. dsg i rakipleri düz vitesten daha performanslı ve tasarruflu iken powershift bence powershit olmuş kağıt üstünde.

ve acilen ecoboost powershift çıkmalı. yoksa sadece honda civicin 1-2 müşterisini alabilir o da FII nin vasat performansından civice gçen 3-5 kişi olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mustafa bu 1-2 sn'ye bakmadan otomatik alan okadar çok kişi var ki biz sadece forumlar olarak bakıyoruz ama inanki çok var :D

yeter ki otomatik olsun diyen :zha: Yani satar...satarr bol bol satar..Park sistemi eklenmeli sadece

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tabi ki, genç forum kullanıcısı arkadaşlardan manuel ve otm. Civic kullananlar otm. için "daha ağır ve müsrif" dese de bu aracı kullanan birçok tanıdığım aracın sadece konforunu övüyorlar; "vites değişimi yağ gibi"

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Mustafa bu 1-2 sn'ye bakmadan otomatik alan okadar çok kişi var ki biz sadece forumlar olarak bakıyoruz ama inanki çok var :)

yeter ki otomatik olsun diyen :zha: Yani satar...satarr bol bol satar..Park sistemi eklenmeli sadece

park sistemi bence o focus için tr piyasasında en gereksiz özellik. ki başka firmalarda gazı freni araba ayarlıyor fordda sadece direksiyon :D

adam aktif şehir içi güvenliğinde otomatik freni koyuyor park sisteminde koymuyor. zaten düz viteste o özellik adam gibi işe de yaramıyor ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Park sistemi derken , sensör de onun içinde onu bile koymamışlar yani tüm sunulduğu için..

Gaz vs ayarlasın veya ayarlamasın sistem güzel geliştirilir..Kullandın mı bilmiyorum ama gereksiz diyemem ben..çok güzel :zha:

Otomatik vites'e gereksiz , şu bu sensörüne gereksiz diyememek gibi...Tercih meselesi..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ufak bi lansman olmuştu FIII geldiğinde orda tüm özellikleri denedik. tabi bilgilendirmeden denediğimiz için otomatik park sisteminde arkadaki araca dokundum :D

paralel park istanbul gibi bir yerde mesela çok gereksiz. çünkü trafikte kimse sen otomatik park sistemi ile yer arayıp park edecen diye peşinden 1-2 araba boyu mesafe bırakmaz. e diğer şehirlerde de zaten genelde bodoslama park ederiz :zha:

yaklaşık 2000 tl miydi neydi şimdi yanlış olmasın ama o sistem yerine sadce tam anlamıyla çalışan ön arka park sensörü daha mantıklı. ve de misal ben park sistemi yerine adaptif hız sabitleme isterdim o arabada. ama o bile tr trafiğinde sıkıntı yaratacak bir sistem. çünkü millet 1 arabalık aralık gördümü önünde dalıyor yada makas ata ata gidiyor. vs vs

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani Sen bana şunu şöyle, tr'deki sürücü potansiyeline göre mi donanım yapılmalı ?

Sen buna araç sever olarak okey diyorsan diyecek sözüm yok...

Buarada park sistemi 800 tl , ön arka park sensörü de az çok o fiyatlara gider yani pahalı değil..Alınabilir..

Adaptif hız C sınıfında şuan yok diye biliyorum Avrupa focuslarda opsiyon bize 2012 de gelebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

opsiyon seçeneği geniş tutulmalı. avrupadaki gibi diyorum :zha: bira biraz otosan opsiyonelliği arttıryor FIII ile. ama ilk gelen x paketler mesela. ben kullanmayacağım otomatik park sistemine fazla para vermek istemiyorum. e adam bana o zaman titanyum al diyecek.

şimdi otomatik parkı ayırmışlar x paketten ama tutmuş otomatik kapanan aynayı park sistemi ile satıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

opsiyon seçeneği geniş tutulmalı. avrupadaki gibi diyorum :zha: bira biraz otosan opsiyonelliği arttıryor FIII ile. ama ilk gelen x paketler mesela. ben kullanmayacağım otomatik park sistemine fazla para vermek istemiyorum. e adam bana o zaman titanyum al diyecek.

şimdi otomatik parkı ayırmışlar x paketten ama tutmuş otomatik kapanan aynayı park sistemi ile satıyor.

Hep öyleydi zaten belki 3-5 araç öyle olmuştur...Takip ettiğim sürece park paketi Titanium'da opsiyondu...X'de ayrı haliyle..

Park sistemi ile katlanır ayna aynı evet..ben şimdi sana şunu söylüyim, zaten küçük olan focus aynası katlanınca sence kaç cm içeri giriyor :D asıl bu olmasa olur (bu gereksiz denilebilir kendi adıma)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.