Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Megane 3 Dci Edc Önerir Misiniz? Şu Anki Aracım Focus 2 Tdci

Ramazan Çakır

Önerilen Mesajlar

Astra H dizel otm. düşünürseniz takas'a girelim.

Aydın Bey Astra düşünmüyorum. Hem motoru zayıf hem de şanzumanı. CVT veya çift kavrama seri bir şeyler olsun bundan sonra. Teşekkürler.

Ben tavsiye ederim açıkçası.. 

ama önce direksiyon daha sonra iç konfor açısından Focus'u biraz özlersiniz..

Direksiyon inanılmaz hissiz.. boş gibi birşey..

Onun dışında motor, şanzıman cidden çok güzel..

Kullandınız mı Megane veya Fluence? Konuya hakim olmadığımdan soruyorum. Daha önce bir kez Megane edc test etmiştim. Hoşuma gitmişti açıkçası. Ama araçları anlamak için bence testten fazlası lazım. Sadece test izlenimime göre Megane yalnızca güven hissiyatında geride. Evet Focus'un direksiyon tepkileri çok iyi fakat şehir içinde bu durumu yorucu buluyorum açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane edc öneririm. Fluence edc babamda vardı gayet sorunsuz ve az yakıyordu. Kardeşim düz vitesini kullanıyor HB. Gayet memnun. Ben daha önce benzinli ithal kasa kullandım.Benzinli olmasa satmazdım. Üst donanımları yeterince dolu araçlar. Sadece koltuk ayarı yeterince aşağı inmiyor ve Tr üretimi araçlarda otoyolda insan biraz yüksek araç kullanıyor hissine kapılıyor.Yola çok oturmadığı, biraz yüksek olduğu hissi var. Direksiyon Focus'a göre hissizdir, sessizdir, konforludur. Genel olarak tavsiye edebileceğim bir araç. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yüksek kullanım hissi:) Bir şey daha öğrenmiş oldum. Sanırım bu Megane III  tam bana göre bir araç:)  Çünkü yüksek konumlu ve bu şekilde bir kullanım hissi veren araçlardan hoşlanıyorum. Mesela sırf bu yüzden Honda'yı hiç sevemedim. Focus um da da koltuğu olabildiğince yüksek ayarlarım. Koltuğu aşağı indirdiğimde veya yatırdığımda araca tam olarak hakim olamıyormuşum gibi bir hisse kapılıyorum. Teşekkürler yanıt için.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydın Bey Astra düşünmüyorum. Hem motoru zayıf hem de şanzumanı. CVT veya çift kavrama seri bir şeyler olsun bundan sonra. Teşekkürler.

Kullandınız mı Megane veya Fluence? Konuya hakim olmadığımdan soruyorum. Daha önce bir kez Megane edc test etmiştim. Hoşuma gitmişti açıkçası. Ama araçları anlamak için bence testten fazlası lazım. Sadece test izlenimime göre Megane yalnızca güven hissiyatında geride. Evet Focus'un direksiyon tepkileri çok iyi fakat şehir içinde bu durumu yorucu buluyorum açıkçası.

Kullandim elbette... Kullandigim icin yazmistim..

Aracin gidisi gayet guzel..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kullandim elbette... Kullandigim icin yazmistim..

Aracin gidisi gayet guzel..

Fluence'lerde trim seslerin çok olduğunu duymuştum. Sadece kulaktan duyma bir bilgi. Dikkatinizi çekti mi böyle bir şey Fluence veya Megane'da? Bir de  1.5 dci için yol ve motor sesi konusundaki izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fluence'lerde trim seslerin çok olduğunu duymuştum. Sadece kulaktan duyma bir bilgi. Dikkatinizi çekti mi böyle bir şey Fluence veya Megane'da? Bir de  1.5 dci için yol ve motor sesi konusundaki izlenimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Deneyimlerim 3 gün (600 km) için geçerli.. bu süre zarfında trim sesi duymadım.. ki çok takılırım o konulara.. yol ve motor sesini de dikkatimi çekecek kadar işitmedim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane ve Fluence sınıflarında başarılı araçlar.

Motorlar sorunsuz, hele ki 1.6 dCi yüksek performansı ile etkiliyor.

Fluence geniş ve ferah iç hacmi cazip bir fiyat ve ekonomik bir motorla birleştiriyor. Sportif kullanma hevesi olmayan sürücüler için yol tutuş yeterli, konfor da öyle.

Motor sesi ölçülü ama rüzgar sesi özellikle arkada çok belirgin ve Focus'tan fazla. Ben 5-6 farklı Fluence ve 3-4 Megane kullandım, aklımda kalan bir trim sesi olmadı. 

EDC şanzıman özellikle yarı otomatik kullanımda çok hızlı ve keyifli. 

Benim için en büyük sorun hep oturma pozisyonu oldu ve direksiyon mesafesi ile pedal mesafesini elverişli bir şekilde örtüştüremedim. 

Şu anda Megane Sport Tourer GT Line 1.6 dCi 130 bg 79.000 TL'lik fiyatı olmasa kesinlikle Focus'a (yenisi dahil) alternatif düşüneceğim bir araç olurdu. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Megane ve Fluence sınıflarında başarılı araçlar.

Motorlar sorunsuz, hele ki 1.6 dCi yüksek performansı ile etkiliyor.

Fluence geniş ve ferah iç hacmi cazip bir fiyat ve ekonomik bir motorla birleştiriyor. Sportif kullanma hevesi olmayan sürücüler için yol tutuş yeterli, konfor da öyle.

Motor sesi ölçülü ama rüzgar sesi özellikle arkada çok belirgin ve Focus'tan fazla. Ben 5-6 farklı Fluence ve 3-4 Megane kullandım, aklımda kalan bir trim sesi olmadı. 

EDC şanzıman özellikle yarı otomatik kullanımda çok hızlı ve keyifli. 

Benim için en büyük sorun hep oturma pozisyonu oldu ve direksiyon mesafesi ile pedal mesafesini elverişli bir şekilde örtüştüremedim. 

Şu anda Megane Sport Tourer GT Line 1.6 dCi 130 bg 79.000 TL'lik fiyatı olmasa kesinlikle Focus'a (yenisi dahil) alternatif düşüneceğim bir araç olurdu. 

Cem Abi rüzgar sesi değerlendirmesini F2  ve Fluence arasında yaptınız değil mi? Şu yüzden soruyorum: Eğer öyleyse Fluence arkadan epey gürültülüdür; yani F2'den bile gürültülüyse:)

Sadece bir kere Megane Sport Tourer 1.5 Dci Edc kullanmışlığım var. Sebebini anlayamadım ama Focus'uma göre çok basit bir araç gibi geldi. Sinyal ve silecek kolları çok tuhafıma gitmişti. Sanki direksiyonun kenarlarına zorla saplanmış gibi. Çok mu kılım nedir anlayamadım gitti. Daha önce makyajsız F2'im vardı. Özellikle sert kullanım özellikleri sebebiyle yorucu  bulduğum için satmıştım. Sattıktan sonra muhtelif araçlar kullandım. Özellikle bel ağrılarıma sebep oturma pozisyonu sebebiyle en beğenmediğim araç Civic oldu. Focus'un kaliteli bir araç olduğunu o zaman anladım ve tekrar makyajlısını aldım:) Aslında hedefim Golf'tü ama açıkçası param yetmedi. Şimdilerde de en kısa yoldan otomatik bir araca geçme hevesindeyim; fakat bu müşkülpesent tavırlarımla işim zor:)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F2  ve Fluence arasında yaptınız değil mi?

F2'yi hatırlamıyorum, şu anda hafızamda F3 var.

Ama F2 ile benzer olabilir.

Sinyal ve silecek kolları çok tuhafıma gitmişti.

Renault, belki de genelleme yaparsak Fransızların ergonomisi biraz sorunludur.   

Ama alışılmayacak bir durum yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

F2'yi hatırlamıyorum, şu anda hafızamda F3 var.

Ama F2 ile benzer olabilir.

Renault, belki de genelleme yaparsak Fransızların ergonomisi biraz sorunludur.   

Ama alışılmayacak bir durum yok.

Teşekkür ederim yanıtlar için. Bir şey sormak istiyorum ama sadece merakımdan:)) "Büyük konuşmayayım ama VW grubu bir araç almam."  demişsiniz. Sebebini merak ediyorum açıkçası. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi akşamlar arkadaşlar. Bu konuyu fikirlerinize açmadan önce forumu epey kurcaladım. Tam istediğim cevapları bulamadım. Konu hakkındaki tavsiyelerinizi rica ediyorum: Yaklaşık 5 senedir Focus sahibiyim. İlk Focus'um makyajsız, şimdiki ise makyajlı kasa. Dizel otomatik bir araca geçmek istiyoruz. Hem eşim kullansın hem de kullanımı daha kolay bir araç olsun istiyoruz. Esasında gözüm yeni çıkacak Focus 3'te ancak o fiyatlara yakın zamanda yaklaşamayacağım. Bir iki yıl bineceğim düşük km li az yakan dizel otomatik bir araç olarak ilkin Megane 3 aklıma geliyor. VW grup hoşuma gidiyor ancak aradığım özellikteki ikinci elleri neredeyse sıfır fiyatına satılıyor. Çok kararsız bir kişiliğe sahip olduğumu belirtmek istiyorum. Focus'u seviyorum. Öyle ki ilk Focus'umu sattığımda başka bir araç alayım dedim. Otomatik Civic, Corolla falan denedim. Fakat dönüp dolaşıp yine Focus aldım. Sizce Megane'a geçsem aracımı arar mıyım? Çevremde fikir aldığım kim varsa "Ford nire Reno nireee!" deyip mahalle baskısı uyguluyor:) :)Özellikle Megane kullanmış olan ve yakından tanıyan arkadaşların görüşlerini bekliyorum. Acil bir karar vermem gerekmiyor. Ne dersiniz?

Hemen hemen aynı şartlar ile yola çıkmış, uzun araştırmalar sonunda Mondeo ile noktayı koymuştum. Hiç pişmanlık yaşatmadı ancak belirtmeden geçmeyelim; D sınıfının konforu ile doğru orantılı olarak parça, bakım, yakıt maliyetleri sayılan C sınıfı araçları bir tık üstünde.  

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.