Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Megane 3 Dci Edc Önerir Misiniz? Şu Anki Aracım Focus 2 Tdci

Ramazan Çakır

Önerilen Mesajlar

"Büyük konuşmayayım ama VW grubu bir araç almam."  demişsiniz. Sebebini merak ediyorum açıkçası. 

Ben farklı beklentileri olan biriyim sanırım, özetlemek gerekirse: 

1. Otomobili bir keyif ve kendini ifade aracı olarak görüyor, bireyselliği vurgulayan, öznelliği ön planda araçları seviyorum, herkesin beğenip aldığı bir araç sırf bu nedenle benim için makbul olmayabilir. Bu bakımdan VW grubu bir marka imajı yaratarak mükemmeli sunmaya çalışan ama ruhsuz ve heyecansız modeller üretiyor bence. Kaldı ki performanslı sürüş keyfine de, GTI serisi dışında pek vurgu yapmayan bir marka. Söz gelimi hemen hemen aynı fiyata 1.4 140 PS DSG Golf alacağıma, 1.4 170 PS Giulietta almayı yeğlerim. 
  2. Bu satırları yazdığımda VW hem edinme hem de ikame maliyetleri olarak benzerlerinden pahalı idi. Şimdilerde hemcinsleri fiyatlarını yükseltip VW de arttırmayınca bu fark önemli ölçüde ortadan kalktı, artık hepsi pahalı.
  3. Servis ve satış sürecinde Doğuş ve yetkili bayi/servisleri ile ne zaman muhattap olduysam ciddi bir ukalalık ve küçük görme ile karşılaştım, böyle şeylere pek takmasam da bunu sürekli yaşamak istemem.
  4. Yağ yakan motorları ve hala arıza oranı yüksek DSG şanzımanları, ikinci el piyasasına yansımasa da, uğraşmak zorunda kalmayı istediğim şeyler değil.  
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben farklı beklentileri olan biriyim sanırım, özetlemek gerekirse: 

1. Otomobili bir keyif ve kendini ifade aracı olarak görüyor, bireyselliği vurgulayan, öznelliği ön planda araçları seviyorum, herkesin beğenip aldığı bir araç sırf bu nedenle benim için makbul olmayabilir. Bu bakımdan VW grubu bir marka imajı yaratarak mükemmeli sunmaya çalışan ama ruhsuz ve heyecansız modeller üretiyor bence. Kaldı ki performanslı sürüş keyfine de, GTI serisi dışında pek vurgu yapmayan bir marka. Söz gelimi hemen hemen aynı fiyata 1.4 140 PS DSG Golf alacağıma, 1.4 170 PS Giulietta almayı yeğlerim. 
  2. Bu satırları yazdığımda VW hem edinme hem de ikame maliyetleri olarak benzerlerinden pahalı idi. Şimdilerde hemcinsleri fiyatlarını yükseltip VW de arttırmayınca bu fark önemli ölçüde ortadan kalktı, artık hepsi pahalı.
  3. Servis ve satış sürecinde Doğuş ve yetkili bayi/servisleri ile ne zaman muhattap olduysam ciddi bir ukalalık ve küçük görme ile karşılaştım, böyle şeylere pek takmasam da bunu sürekli yaşamak istemem.
  4. Yağ yakan motorları ve hala arıza oranı yüksek DSG şanzımanları, ikinci el piyasasına yansımasa da, uğraşmak zorunda kalmayı istediğim şeyler değil.  

Söylediklerinize katılıyorum. Zaten Focus seçmemde ve bir türlü vazgeçemememde hemen hemen aynı şeyleri düşünmemiz etkili.

Kardeşimde Golf 5 var sık sık kullanıyorum, inceliyorum. Ancak şunu da söylemem gerekir ki işçilik, işlevsellik(özellik ve tasarım açısından) ve konfor noktasında VW'yi önde görüyorum.

Öyle ki koltuğumu hangi pozisyona alırsam alayım bir türlü Golf'teki bariz rahatlığa ulaşamadım. Sanırım bunun gibi etkenler de bu araçların tercih edilmesinde sebep. Cevabınız için teşekkürler.

Hemen hemen aynı şartlar ile yola çıkmış, uzun araştırmalar sonunda Mondeo ile noktayı koymuştum. Hiç pişmanlık yaşatmadı ancak belirtmeden geçmeyelim; D sınıfının konforu ile doğru orantılı olarak parça, bakım, yakıt maliyetleri sayılan C sınıfı araçları bir tık üstünde.  

Ağırlıklı şehir içi kullanımda Mondeo  sıkıntılar yaratır gibi. Malum oldukça uzun bir araç.

Bir de önceki kasa Mondeo çok hoşuma gidiyordu.

Ramazan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.