Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Spoiler Boyası Attı :(

Emre Gül

Soru

merhaba forum dostları.. ford focus aracımı yıkamaya verdim ve teslim alırken spoilerin boyasının attığını farkettim..  basınçlı suyun yakın tutulmasından kaynaklı bir boya atması.. acaba bu boya atan kısmın boyanmasında nasıl bir teknik izlerim yardımcı olursanı sevinirim arkadaşlar.. 1.5-2 cm boyunda bir sıkıntı.. bu arada cam fitillerinede suyu yakın tutmaktan yine kesik şeklinde yıpranmalar olmuştur bilginize...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Öncelikle geçmiş olsun. Ben aracı aldıktan sonra daha  2 ay geçmemişken madeni para büyüklüğünde 2 ayrı noktada dökülme olmuştu. Yıkama nedeniyle mi oldu bilmiyorum. Serviste garanti kapsamında boyattım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sevgili emre eğer sonradan takılan bir spoiler ise bu saatten sonra boya işlemi yakup beyin dediği gibi fırınlı olarak boyatarak aynı sıkıntıyla karşılaşmamanızı sağlayacaktır ama yok fabrika çıkışlı ise servis otosandan değişim istesin ve gelen spoiler boyalı bir şekilde talep edilsinki yarın bir gün aracınızı satarken expertiz sırasında sıkıntı yaşamayın...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

sevgili emre eğer sonradan takılan bir spoiler ise bu saatten sonra boya işlemi yakup beyin dediği gibi fırınlı olarak boyatarak aynı sıkıntıyla karşılaşmamanızı sağlayacaktır ama yok fabrika çıkışlı ise servis otosandan değişim istesin ve gelen spoiler boyalı bir şekilde talep edilsinki yarın bir gün aracınızı satarken expertiz sırasında sıkıntı yaşamayın...

Emir bey'e katılıyorum :D cık cık cık

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Mevcut spoileri boyamak ile yeni spoiler talep edip boyamak arasındaki farkı anlamadım. Expertiz açısından nasıl bir fark olacak..

Murat bey, ST spoiler olması lazım arkadaş da sonradan takılan yani fabrikasyon olmayan

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Murat bey, ST spoiler olması lazım arkadaş da sonradan takılan yani fabrikasyon olmayan

Esasında ben yukardaki Emir Bey'in ifadesi için söylemiştim. Fabrikasyon bile olsa otosan yeni spoiler göndermez ama, hadi gönderdi diyelim, ancak astar boyalı gönderir ve serviste boyanması gerekir. Mümkün değil olmaz ama, hadi boyalı gönderdi diyelim, expertiz açısından bir şey fark etmez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sonradan takılma değil mi bu, yani sen boyattın.

Öyle ise söktür, tamamen yeniden fırınlı boyat :)

sonradan değil orjinal hali.. bu ara bi uğursuzluk var üstümüzde :) 

Öncelikle geçmiş olsun. Ben aracı aldıktan sonra daha  2 ay geçmemişken madeni para büyüklüğünde 2 ayrı noktada dökülme olmuştu. Yıkama nedeniyle mi oldu bilmiyorum. Serviste garanti kapsamında boyattım. 

çok teşekkürler.. benimde aynı o büyüklükte.. servisi arayıp sorucam hemen

sevgili emre eğer sonradan takılan bir spoiler ise bu saatten sonra boya işlemi yakup beyin dediği gibi fırınlı olarak boyatarak aynı sıkıntıyla karşılaşmamanızı sağlayacaktır ama yok fabrika çıkışlı ise servis otosandan değişim istesin ve gelen spoiler boyalı bir şekilde talep edilsinki yarın bir gün aracınızı satarken expertiz sırasında sıkıntı yaşamayın.

emir bey sanırım boyalı gelmiyor parca sadece siyah astarıyla ama tam emin değilim arayıp bilgi istycem..

expertiz sanırım spoilera bakmıyor bakarsada kısmet :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Esasında ben yukardaki Emir Bey'in ifadesi için söylemiştim. Fabrikasyon bile olsa otosan yeni spoiler göndermez ama, hadi gönderdi diyelim, ancak astar boyalı gönderir ve serviste boyanması gerekir. Mümkün değil olmaz ama, hadi boyalı gönderdi diyelim, expertiz açısından bir şey fark etmez

onların astar boyası üzerine atılan boyanın mikron kalınlığı ile dışarıda özel serviste atılan astarın micron kalınlığı arasında uçurum var. otosandan gelen parçanın astarlı olması üzerine nerde boyanırsa boyansın fabrika çıkışı boya kalınlık aralığına tekabül edecektir. ben arkadaşın izlemesi gereken yol bakımından söyledim yeni spoiler gelipte ki diyelim geldi.dışarıda boyatacak hali yok üretim hatası sonuçta dolayısıyla servis atacak boyasını... ve parça boyalı veya boyasız gelmesi birşey ifade etmiyor boyanın kalınlığını altındaki astar ve varsa macun belirliyor geriye kalan katmanlar farkı belirleyici unsur teşkil etmemektedir.ben arkadaşın talepleri doğrultusunda bir bilgi verdim servis parçayı boyalı talep ederse boyama masraf yükünü de teknik servisin üzerinden almış olur böylece parçanızın tedarik süreci sancısız geçmiş olur sonradan boyansa bile micron kalınlığı fabrika çıkış değerleri arasında kalacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

onların astar boyası üzerine atılan boyanın mikron kalınlığı ile dışarıda özel serviste atılan astarın micron kalınlığı arasında uçurum var. otosandan gelen parçanın astarlı olması üzerine nerde boyanırsa boyansın fabrika çıkışı boya kalınlık aralığına tekabül edecektir. ben arkadaşın izlemesi gereken yol bakımından söyledim yeni spoiler gelipte ki diyelim geldi.dışarıda boyatacak hali yok üretim hatası sonuçta dolayısıyla servis atacak boyasını... ve parça boyalı veya boyasız gelmesi birşey ifade etmiyor boyanın kalınlığını altındaki astar ve varsa macun belirliyor geriye kalan katmanlar farkı belirleyici unsur teşkil etmemektedir.ben arkadaşın talepleri doğrultusunda bir bilgi verdim servis parçayı boyalı talep ederse boyama masraf yükünü de teknik servisin üzerinden almış olur böylece parçanızın tedarik süreci sancısız geçmiş olur sonradan boyansa bile micron kalınlığı fabrika çıkış değerleri arasında kalacaktır.

Tamam da, herşeyden önce spoilerdeki boya kalınlığını ölçemezsiniz. Değişim için parçayı yedek parça verir, yedek parça da ancak astar boyalı ürün gönderir.

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tamam da, herşeyden önce spoilerdeki boya kalınlığını ölçemezsiniz. Değişim için parçayı yedek parça verir, yedek parça da ancak astar boyalı ürün gönderir.

ARKADAŞIM ÖNEMLİ OLAN OTOSANDAN ASTARLI GELMESİ ZATEN PLASTİK FORMDA GELİYOR PARÇALAR..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşim önemli olan otosandan astarli gelmesi zaten plastik formda geliyor parçalar..

Şu kadar söyleyeyim, boyanacak tüm parçalar otosandan astarlı gelir..

Murat Kavuk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.