Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Sıfır Araç Boyalı Çıktı.

Umut Akbaba

Soru

Merhaba, geçenlerde aracım baya bir kirliydi. Yıkatayım dedim. Yıkattıktan sonra bagaj kapağında şöyle bir boya kalkması olduğunu fark ettik. Yaklaşık 10-15 kaporta ustasına gösterdik bunun sebebi nedir diye. Hepsi bu bagaj kapağı boyalı dedi. Tazyikli sudan dolayı atmış olmasın ustam dedim. Dedi yok bu arabada iki kat boya var dediler. Aracımı sıfır olarak 29 Ocak 2013 tarihinde Otokoç'tan aldım. Ön çamurluk dışında boyanan değişen parçası yok. Kafamız rahat olsun diye sıfır araç alıyoruz o bile boyalı çıkıyor. Aldığımız yere götüreceğiz yakın zamanda ne önerirsiniz ?

vzkkmr.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İşiniz zor gibi muhtemelen boyalı olduğunu kabul etseler bile sonradan sizin tarafınızdan boyanmış olduğunu ima edeceklerdir bu tip haberleri sık duymaya başladık sıfır araç alırken bile ekspertiz yaptırmak lazım anlaşılan:(Kolay gelsin size....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

3-5 çapulcuya güvenmek yerine ölçüm cihazını alıp bakacaksınız. Bagaj'da buna benzer şeyler gördüm ama 2 kat boyalı vs diye değil hatalı üretim bir şekilde.

Neyse çift kat boyalı olsa ne olacak sanki kazası var mı yok mu ona baksınlar kim takıntılı ise, siz büyütürseniz yapacağınız bişey de kalmaz.

Yeni araç alanlara tavsiyelerimiz arasındadır; almadan önce kontrol edin ettirin diye. Yapacak birşey yok ispat dahi edemezsiniz aldıktan sonra :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Farklı bir durum; Benim araçta spoiler'da boya dökülmesi sorunu olmuştu. Üstelik alalı 3 ay olmamışken. Serviste lokal boya yolu ile yapıldı. Tabi onlar lokal dese de komple spoiler'ı boyamıştır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hatta aracı alma aşamasında satış temsilcisine aracın boyasını cihazla ölçtürmek istiyorum diye talep de bulunduğunuzda, bunun mümkün olamayacağını satış işlemi bitip, araç üzerine geçtikten sonra bu işlemin yapılabileceği ve akabinde bir sorun çıkarsa da aracın değiştirilemeyeceği belirtilip müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi size tavsiye ederler.  

O ana kadar yeni bir arabaya sahip olmanın neşesi, o satış temsilcisinin sevimli size yakın halleri ve hatta o arabaya duyduğunuz sempatide de yerini farklı duygulara bırakır :angry:

Ben bu süreci yaşadım ama farklı markalarda durum bunun gibi mi işliyor emin değilim? Aracı alırken temkinli olmakta fayda var. (neyse ki araçta boya yoktu)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford marka araçlarda boya hatasının çok olduğunu servisteki kaporta ustasından duydum.Böyle bir sorun için servise gittiğinizde büyük ihtimal ile garanti kapsamında tekrar boyarlar.Zarar gören yine siz olursunuz.Bunlarla karşılaşmamak için sıfır alındığında mutlaka boya ölçümünü yaptırmalısınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şunu da eklemek istiyorum. Satış işlemleri bitip, aracı bayiden teslim almadan önce boya tespitini yaptırınız. Eğer araç boyalı çıkarsa aracı teslim almayınız. Araç bayide kalsın. Bundan sonraki aşamada aracın boyalı olduğunu ispatlamak daha kolay olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birden fazla ustaya gösterdim demiş ya işte.
Bu insanlar bu işten ekmek yiyorlar.Bilirler.
Çapulcu denmesine de anlam veremedim Çağatay.

İspata gelince, bayi çok çok orayı size boyamayı teklif edecektir.1 yıl geçmiş üzerinden evet boyadık size verdik demelerini beklemeyin.

Çok da büyütmeyin bence,üzüldüğünüze değmez.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

birden fazla ustaya gösterdim demiş ya işte.

Bu insanlar bu işten ekmek yiyorlar.Bilirler.

Çapulcu denmesine de anlam veremedim Çağatay.

İspata gelince, bayi çok çok orayı size boyamayı teklif edecektir.1 yıl geçmiş üzerinden evet boyadık size verdik demelerini beklemeyin.

Çok da büyütmeyin bence,üzüldüğünüze değmez.

Bir çok ustanın yeni boyama modellerinden haberi bile yok ki haliyle direkt güvenmek zor :) mübalağaaaa'ya izin verelim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bir çok ustanın yeni boyama modellerinden haberi bile yok ki haliyle direkt güvenmek zor :) mübalağaaaa'ya izin verelim

gerçi çapulcu olmak bir anlamda şereftir (!) ama konunun geziyle ilgisi olmadığı için yadırgadım..

Yeni boyama modeli ney yahu?

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
:D eheuhehuee neyse yahu konuları sahipleri yarım bırakınca arda kalanlar için amaçsız bir yarış var hissi oluyor bende :( araç boyama çeşitleri yani sürekli birşey değişiyor yani yukarda da dediğim gibi benzerlerini ben gördüm ve hasarlı felan değildi araçlar .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.