Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kazaydı Geldi Geçti

Önerilen Mesajlar

Yalniz Yakup Çağlar bey kamyonun onunde kaliyor gecis esnasında. Karsidan gelen adam Çağlar beyi hic görmüyor. Yqni akillilikla tedbirle ilgisi yok olayin. Tam muallak bir kaza. Kim asli kim tali kusurlu yorum yapmakla tespit etmek zor.

Vicdanen rahatım ben. Kimseye zarar vermedim. Karşı taraf tespit edilmediği için suçu bana yazdılar tek taraflı kaza diye. Hasarsızlığım gitti, ona yanıyorum :pray:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Vicdanen rahatım ben. Kimseye zarar vermedim. Karşı taraf tespit edilmediği için suçu bana yazdılar tek taraflı kaza diye. Hasarsızlığım gitti, ona yanıyorum :pray:

Zaten senlik bir durum yok ki...

Sizin kazaya sebep olan durum cok cok extrem bir durum. Sen arabalari sollamaya baslayacaksin karsidan kamyon gelecek, kamyonu da sollamaya cikan bir baska arabayla sen diger araclari gecmeyi bitirip kendi seridine girdiginde karşılaşacaksin. Filmlerde sahne olarak bile cekilebilecek bir kaza bu.

Allah korumus. Tekrardan büyük gecmis olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Emin olamadığın yerde sollamanın ne anlamı var, bekle.. Dediğim bu, sollayarak eline 10 dk bile geçmez bu tip yollarda. Bende kaçmaya çalışırdım belki ama bile bile uçuruma da atlamazdım sanırım çarpardım içindeki önemli değil o an onları değil kendimi düşünürüm hiç sosyal mesaja gerek yok.

Trafikte saygı yok. Bilinçli kullanma yok. Büyük çoğunluk nasıl güvenli giderim diye değil,nasıl hızlı giderim diye düşünüyor. Kapitalist sistem getirdi bu düzeni :pist:

Ekmek eskiden aslanın ağzındaydı.Şimdi midesine indi, aslanda kaçıyor kovaladıkça. Ekmeği ağızdan mı alsak yoksa makattan mı alsak diye düşünürken aslanıda yakalamaya çalışıyoruz. Lüx ihtiyaçlarımız var, iyi arabalara binmemiz,lüx sitelerde oturmalıyız. Bunlar için fazla para kazanmalı bunu içinde hızlı yaşamalıyız.

Trafikte ambulanstan sellektörle yol isteyen darperli araç kullanan harfiyatçılar var. Sefer başına para alıyorlar. Hız limiti 88 diye şehiriçi,sokak arası,cadde dinlemeden 88 ile gidiyorlar. Şile otoyolunda oturun bir gün,abartısız söylüyorum 20 bin tane sayarsınız.

Hepside 88'e ayarlar giderler.

Döner kavşakmış,yol hakkıymış,şerit ihlaliymiş dinlemezler.

Birgün bir tanesinin altına gireceğim diye korkuyorum.

Neden böyle olduğuna bakmalı, para için :blink:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ehliyet eğitimlerinde kadın çorabını triger kayışı yerine kullanmayı öğreteceklerine takip mesafesi, fren mesafesi, emniyet kemeri ve benzeri konulardaki teorik bilgiyi verip, bunlara uyulmadığında ne olabileceğine dair videolar gösterseler bir şeyler değişir belki.

Dün kapalı otoparkta bile gitmem gereken yönde gittiğim için korna yedim tersten gelmek isteyen bir bayan yüzünden. Trajikomik işler bunlar da temelinde çok kez belirtildiği gibi mutsuzluk ve stresin getirdiği agresiflik belki de kompleks var kim bilir...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eeee ehliyet sınavında yazılı testi geç, formalite direksiyon sınavına gir, arabayı kaldırama, stop ettirmeden durdurama vs. vs. sonra kap ehliyeti. Direksiyon geliştirme diye bir şey mi olur? Geliştirememişse o ehliyeti niye veriyorsunuz? Tam tersi olmalı ki (yazılı sınavdan önce direksiyon eğitimi önde tutulsa) trafikte daha usta sürücüler olsun. Tekrardan geçmiş olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Eeee ehliyet sınavında yazılı testi geç, formalite direksiyon sınavına gir, arabayı kaldırama, stop ettirmeden durdurama vs. vs. sonra kap ehliyeti. Direksiyon geliştirme diye bir şey mi olur? Geliştirememişse o ehliyeti niye veriyorsunuz? Tam tersi olmalı ki (yazılı sınavdan önce direksiyon eğitimi önde tutulsa) trafikte daha usta sürücüler olsun. Tekrardan geçmiş olsun.

Trafik kurallarına uyulduğu sürece usta şöföre ihtiyaç yok sadece belli olmayan hallerde usta şöförlük işe yarar geri kalan hiçbirşeyde gerek yok :yeah:

Kurallar Kurallar Kurallar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Trafik kurallarına uyulduğu sürece usta şöföre ihtiyaç yok

Var var. Direksiyon eğitimi olmadan istenildiği kadar kurallara uyulsun. Örn. çoğu bayan sürücüler. Kurallara uyuyorlar ama yaptıkları saçmalıkların, hataların haddi hesabı yok. Düşünmeden araba kullanıyorlar. Bunların önüne geçmek için gerçekten sıkı bir ehliyet sınavı olması lazım. Trafiği benimsemesi lazım girenlerin. Şehrin en boş yerinde veriyorlar arabayı, yarım yamalak kullanıp trafiğe çıkıyorlar. Biraz kalabalıkta ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Var var. Direksiyon eğitimi olmadan istenildiği kadar kurallara uyulsun. Örn. çoğu bayan sürücüler. Kurallara uyuyorlar ama yaptıkları saçmalıkların, hataların haddi hesabı yok. Düşünmeden araba kullanıyorlar. Bunların önüne geçmek için gerçekten sıkı bir ehliyet sınavı olması lazım. Trafiği benimsemesi lazım girenlerin. Şehrin en boş yerinde veriyorlar arabayı, yarım yamalak kullanıp trafiğe çıkıyorlar. Biraz kalabalıkta ne yapacaklarını şaşırıyorlar.

Bayanlara özgü hareket değil bu, bunu sadece bayana bağlamak hoş değil :)  Neyse usta şöförlük vs kazaları önlemez kurallara uymak yeterli. 

Kurallara uyuyorlar diyorsun ama hata yapıyorlar demişsin o nasıl oluyor :zha: Abicim sen kendin düşüneceksin trafiğin her halini başkasının düşünmesini bekleme..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bayanlara özgü hareket değil bu, bunu sadece bayana bağlamak hoş değil

Zaten onun için ÇOĞU BAYAN yazdım. 

Neyse usta şöförlük vs kazaları önlemez kurallara uymak yeterli.

Nerede, ne zaman, ne yapacağını bilirsen büyük ölçüde önler. Örneğin fren her zaman kazayı kurtarmaz, bazen de gaza basman gerekir. Gaza basman gerekirken panik yapıp elin ayağın dolaşırsa yada (ki bunu nasıl yapıyorlar hala anlamıyorum) frene basmak yerine gaza basarsan, yani bu kadar acemi isen çok kaza yaparsın. Sen sabaha kadar sinyal ver, ışıklara uy v.s.

Kurallara uyuyorlar diyorsun ama hata yapıyorlar demişsin o nasıl oluyor

Yukarı da da bunu anlatmaya çalıştım. Kurallara uyman hata yapmaman anlamına gelmez, ayrı şeyler. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://sozcu.com.tr/2014/gunun-icinden/ankarada-feci-kaza-7-534308/

Sanada çok geçmiş olsun abi allah bi daha yaşatmasın

Bu kazada bu sabah abidinpaşada oldu. Focusun son halini bi görün istedim.

Kazaya göre focusun yolcu kabini gayet sağlam duruyor. Emniyet kemerleri takılı olsaydı belkide hafif sıyrıklarla atlatacaklardı. Araçta Focus 2 sedan collection sanırım.

Konuyu yeni gördüm, büyük gecmiş olsun Çağlar. Sana bişey olmamış ya gerisi lafı güzah.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.