Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

4000 Km De Polen Filtresi Değişti

Doğan Kurban

Soru

Arkadaşlar merhaba

Daha öncelerde arabamın kaloriferinin ortadan göğüse üflediği havanın az olduğundan rahatsızdım aynı anda ayak ve göğüs açık olduğunda .Forumdada yazmıştım yanlış hatırlamıyorsam.Bugün arabayı kontrol ettiriyim dedim.Usta kontrol etti ve geldiğinde bana normal dedi.Havalandırmayı sonuna kadar açmış ve sadece göğüse hava vererek beni ikna etmeye çalıştı. Kendisine ayak ve göğüsü ayarlayıp fan hızınıda tam değil 2 kademe düşürmesini söyledim.Kendiside bu şekilde yapınca elini ızgaraya 10 cm yaklaştırınca sadece hava akışı olduğunu gördü ve arabayı geri alıp servise geri götürdü.Ha bu arada servis danışmanım ben ve usta o esnada polen filtresi konusunu gündeme getirince usta aynen şu ifadeleri kullandı. 'xxxx Bey (servis danışmanım) 4000 km de polen filtresimi dolar saçmalama'.Servise götürdükten sonra kontrol edince polen filtresi %50 üstü dolu olduğunu söylemiş hava bundan az geliyormuş.Sarf malzeme olduğundan tabi ücretli 96 tl.Ekim sonunda teslim aldığım araç 4 ayda 4000 km de toz bile görmemişken filtrenin dolması normalmidir. Ben bu konuda Ford merkezi arayarak şikayet dosyası açtırdım ve değişen filtrede bende gerekirse die saklı tutuyorum.Ben yılda 3 kez filtre değiştirip 300 tl mi harcıycam.Filtre kötü yerde pedalları sökerek takıyorlarmış yoksa kendim değiştirecektim.Konu hakkında bilginiz olsun istedim.

Konuyu başka yerde bulamadım sanırım hiç bu km de değişen filtre yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Dolmaması lazım ama o filtreye dolan da uzaydan gelmiyor, illa ki çok tozlu bir ortamda kullanılmıştır ki dolsun.

Ayrıca geçenlerde klima açtım ancak ön konsoldakilerden hava gelmedi, birden bire son hızda açınca sanki bir şey tıkalıymış da açılmış gibi hava gelmeye başladı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şehiriçi kullanımda her 4 bin km de filtre değişmekte mantıklı o zaman size göre. Çünkü ben farklı bir ortamda kullanmadım aynı sürede dolacak bu durumda hadi hayırlısı

Kimse bu yönde yorum yapmamış :)

Ford halleder sorunu. Durumun normal olmadığı ortada. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevabı eksik soru şu: Polen filtresi değiştikten sonra hava akımında hissedilir bir fark oldu mu?

Eğer olduysa o kadar kısa sürede polen filtresi dolmuş olamayacağından fabrikasyon hatalı olmuş olabilir.

Yok olmadıysa yanlış tanı ve yanlış tedavi demektir.

Ayrıca polen filtresinin bildiğim pedallarla alaksaı yok, torpido gözünün altındaki kaplamayı sökünce iç yanda kapağı gözüküyor, yani değişimi atla deve değil.

Ama tabii 4 ayda bir değişim kabul edilemez.

Bende ortalama iki sene gidiyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Cevabı eksik soru şu: Polen filtresi değiştikten sonra hava akımında hissedilir bir fark oldu mu?

Eğer olduysa o kadar kısa sürede polen filtresi dolmuş olamayacağından fabrikasyon hatalı olmuş olabilir.

Yok olmadıysa yanlış tanı ve yanlış tedavi demektir.

Ayrıca polen filtresinin bildiğim pedallarla alaksaı yok, torpido gözünün altındaki kaplamayı sökünce iç yanda kapağı gözüküyor, yani değişimi atla deve değil.

Ama tabii 4 ayda bir değişim kabul edilemez.

Bende ortalama iki sene gidiyor.

Focus 2.5 aracimda, pedallarin oradaydi ve pedallari sökmek gerekiyordu!

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Abi hava akımı cidden arttı. En düşük seviyede digital klimada ayak ve göğüse veriyorum gayet yeterli geliyor şuan. Servis danışmanı söyledi pedallar sökülüyor diye yoksa ben değiştiririm filtreyi. Değişim öncesinde en yüksek fan hızından 2 kademe düşük seviyede ayak ve göğüse hava verince göğüse hava veren ızgaraya elimizi 10 cm yakına tutunca akımı hissediyorduk. Ford yetkilileri bakalım ne diyecekler

Ha birde bu hava akımını araç içersinde sirkülasyon yaptığımız tuşa basınca 10 sn sonra otomatik geri kapatıyordu şimdi denemedim düzeldimi bakıp size bilgi veriyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.