Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Orjinal Alarm Montajı

Önerilen Mesajlar

@Ozan Karsavuran

Ozan sanırım bahsettiğin switch bu

http://tinypic.com/r/bhydmr/8

peki araç içi sensörleri nereden ve kaça temin edebilirim

evet ancak fotoğrafta switch yok sadece kablosu var, ya oraya switch alacaksınız yada o soketteki 2 kabloyu birbirine bağlayacaksınız. Sensörle ilgili bilgiler ilk mesajda var.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

"Yapılacak olan işlem işaretli soketin 15 numaralı ucuna şase bağlamak."

sadece bu mu?

Bu işlem kaputtaki sensörü olmayan arabalar için bu sensörü by-pass etmek, aksi taktirde bu sensörden dolayı ekranda hep uyarı göreceksiniz. Bunun haricinde ilk mesajda Ozanın tarif ettiği modülden alıp gerekli şekilde montajını yaptırmanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu işlem kaputtaki sensörü olmayan arabalar için bu sensörü by-pass etmek, aksi taktirde bu sensörden dolayı ekranda hep uyarı göreceksiniz. Bunun haricinde ilk mesajda Ozanın tarif ettiği modülden alıp gerekli şekilde montajını yaptırmanız lazım.

yada modul almadan aktivasyom yapıp, kapı açılırsa çalacak hale getirilebilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 9 ay sonra...

İyi geceler. Yaklaşık bir yıldır forumu takip ediyorum. Bir yıl önce 2013 model focus III titanyum ecobost motor arac satın aldım. Hem aracı almadan önce hem de aldıktan sonra forum da paylaşılanlar sayesinde aracım hakkında bilmediğim bir çok konuda bilgi sahibi oldum. Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim. Alarmla ilgili paylaşımları yukarıda okudum. Bir hafta önce park sensörü taktırmak için servise gittim. Servis elamanına aracta alarmın aktif olmadığını bir modül takılarak  aktif edilebileçeğini okuduğumu söyledim. Ellerinde böyle bir modül olup olmadığını sordum. Serviste bana böyle bir şeye gerek olmadığını araçta alarmın olduğunu ançak çok zorlandığında yada zorla araca girmeye çalışıldığında aktif hale geldiğini sadece sireninin olmadığı siren yerine kornanın devreye girdiğin söylediler. Kafam karıştı.Çokta üstelemedim. Zira çokta bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Açıkcası forumu takip eden ve bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşların düşüncelerini merak ettiğim için burada paylaşmak istedim.  Herkese iyi forumlar :sofeer:    

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İyi geceler. Yaklaşık bir yıldır forumu takip ediyorum. Bir yıl önce 2013 model focus III titanyum ecobost motor arac satın aldım. Hem aracı almadan önce hem de aldıktan sonra forum da paylaşılanlar sayesinde aracım hakkında bilmediğim bir çok konuda bilgi sahibi oldum. Paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim. Alarmla ilgili paylaşımları yukarıda okudum. Bir hafta önce park sensörü taktırmak için servise gittim. Servis elamanına aracta alarmın aktif olmadığını bir modül takılarak  aktif edilebileçeğini okuduğumu söyledim. Ellerinde böyle bir modül olup olmadığını sordum. Serviste bana böyle bir şeye gerek olmadığını araçta alarmın olduğunu ançak çok zorlandığında yada zorla araca girmeye çalışıldığında aktif hale geldiğini sadece sireninin olmadığı siren yerine kornanın devreye girdiğin söylediler. Kafam karıştı.Çokta üstelemedim. Zira çokta bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Açıkcası forumu takip eden ve bu konuda teknik bilgisi olan arkadaşların düşüncelerini merak ettiğim için burada paylaşmak istedim.  Herkese iyi forumlar :sofeer:    

Bunu söyleyen arkadaş yanlış söylemiş; yukarda yani başlık içerisinde anlatılan alarm o arkadaşın söylediği evet ama bu sizin aracınızda yer almıyor.

Focus 2'de vardı Focus 3'de ithal edilmedi bu donanım. 

Hoş geldiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoş bulduk.  Gerci ben hep buralardaydım. Sizi takip ediyordum ançak ilk defa yazdım. Yukarıda da belirttim teknik bilgi olarak çokta iyi olmadığım için  iyi bir takipçiyim. Bu forumda emeği  gecen arkadaşlar sayesinde aracımı daha iyi tanıyorum. Focus 3 te alarmın kaldırıldığını duymuştum. Servis kafamı karıştırdı.Daha doğrusu söylediklerinin doğru olduğuna inanmak istedim. Alarm için ayıca uğraşmak istemediğim dendir belki. Bir de bu araçlar donanım listesinde yayınlanan özelliklerden farklı olabiliyor. Mesela benim aracımın standart donamında aktif ön ızgara gözüküyor, benim aracımda yok hatta onuda servise sordum. Olması lazım dediler. Hep beraber baktık, hatta satış danışmanı ve bir de teknisyen vardı, olmadığını görünce çok şaşırdılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hoş bulduk.  Gerci ben hep buralardaydım. Sizi takip ediyordum ançak ilk defa yazdım. Yukarıda da belirttim teknik bilgi olarak çokta iyi olmadığım için  iyi bir takipçiyim. Bu forumda emeği  gecen arkadaşlar sayesinde aracımı daha iyi tanıyorum. Focus 3 te alarmın kaldırıldığını duymuştum. Servis kafamı karıştırdı.Daha doğrusu söylediklerinin doğru olduğuna inanmak istedim. Alarm için ayıca uğraşmak istemediğim dendir belki. Bir de bu araçlar donanım listesinde yayınlanan özelliklerden farklı olabiliyor. Mesela benim aracımın standart donamında aktif ön ızgara gözüküyor, benim aracımda yok hatta onuda servise sordum. Olması lazım dediler. Hep beraber baktık, hatta satış danışmanı ve bir de teknisyen vardı, olmadığını görünce çok şaşırdılar.

Olması gerekiyordu, ben size özel mesaj atacağım. Kontrol ederiz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

http://ford.xtlt.ru/ab/buradan bakabilirsiniz alarm var mı yok mu. #12 servistekilerin dediği gibi modul olmadanda çalışır, kapı bagaj vs açılırsa çalar cam kırılınca çalmaz mesela. Bu modulle cam kırılıncada çalıyor (hareket). Evet sensörsüz hali bile aktif değil ancak dediğiniz gibi tesadüfen aktif gelmiş olabilir çok çok düşük bir ihtimal olsada. ELM ile açabilirsiniz ancak kaput sensörü durumu geçerli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.