Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Şimdi, Fatih Aldemir yazdı:

O zaman Ford için gerekli programları bilgisayara yükleyip araç bağlantısı dememek lazım yani değil mi?
İnşallah olur :)

önce forscanle deneyin, forscan en dandik elmlerle bile bağlanıyor araca, olursa focccusu deneyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Selam foruma yeni üye oldum aracım trendx yokuş desteğini açmak istiyorum elm327 cihazı kullandığımda hata veriyor ''can t Connect Ecu Switch ELM to Hs. Can'' @Ozan Kar Hata Neredr

Ümit Bıçakcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ümit Bıçakcı yazdı:

Selam foruma yeni üye oldum aracım trendx yokuş desteğini açmak istiyorum elm327 cihazı kullandığımda hata veriyor ''can t Connect Ecu Switch ELM to Hs. Can'' @Ozan Kar Hata Neredr

Hs Can/Ms Can değişimi yapmanız gerekiyor sanırım, modifiyeli mi elinizdeki ELM?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1 saat önce, Semih G. yazdı:

Hs Can/Ms Can değişimi yapmanız gerekiyor sanırım, modifiyeli mi elinizdeki ELM?

Cihaz modifiye değilken de denedim aynı iletiyi aldım modifiye yaptım tekrar aynı,elm327 cihazları farklılık gösterebilir mi

--2 dakika sonra eklendi--
13.12.2016 - 20:09 tarihinde, Ozan Kar yazdı:

olur

modifiye şart değil

sizdeki cihaz fordun protokollerini destekliyormu o önemli.

Ozan bey ankara da sizinle irtibat kurabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Ümit Bıçakcı yazdı:

Cihaz modifiye değilken de denedim aynı iletiyi aldım modifiye yaptım tekrar aynı,elm327 cihazları farklılık gösterebilir mi

--2 dakika sonra eklendi--

Ozan bey ankara da sizinle irtibat kurabilirmiyim

Switch yokken veya doğru konumdayken ısrarla bu hatayı veriyorsa büyük ihtimalle elm uygun olmadığındandır. 

Sizinle mi görüştük bugün?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arkadaşlar merhaba 8-10 kere denedim, farklı Focccus versiyonu ve farklı bilgisayar farklı kablo ile ve bunların kombinasyonlarıyla. Ama hata hep aynı, %92'de çakılıyor Read BCM deyince. Fikir belirtme şansınız varsa çok sevinirim. Aşağıda ekran görüntüsünü ekledim.

Untitled.jpg

Guray G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir yol gösterin arkadaşlar. Yokuş kalkış desteğini açmam lazım. Dik rampalarda el freniyle kalkmaktan bıkmış durumdayım :)

8 saat önce, Guray G. yazdı:

Arkadaşlar merhaba 8-10 kere denedim, farklı Focccus versiyonu ve farklı bilgisayar farklı kablo ile ve bunların kombinasyonlarıyla. Ama hata hep aynı, %92'de çakılıyor Read BCM deyince. Fikir belirtme şansınız varsa çok sevinirim. Aşağıda ekran görüntüsünü ekledim.

Untitled.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu ürünü kullanıyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/usb-elm327-ft232rl-chipli-obd2-1-5-versiyon-ariz-252353046

Modifiyeyi kendim yaptım, içindeki FT232 çipi bizzat gördüm ve FTDI driver'ı ile kurdum bilgisayara. Windows7 32 ve 64bit windows sürümlerinde denedim ama sonuç hep aynı. Modifiyeden de eminim Forscan ile HS/MS tarama ve arıza silme yapabiliyorum problemsizde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Guray G. yazdı:

Bu ürünü kullanıyorum.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/usb-elm327-ft232rl-chipli-obd2-1-5-versiyon-ariz-252353046

Modifiyeyi kendim yaptım, içindeki FT232 çipi bizzat gördüm ve FTDI driver'ı ile kurdum bilgisayara. Windows7 32 ve 64bit windows sürümlerinde denedim ama sonuç hep aynı. Modifiyeden de eminim Forscan ile HS/MS tarama ve arıza silme yapabiliyorum problemsizde.

ilginç. eğer araçta daha önce hiç bir değişiklik yapılmadığına eminseniz. ilk sayfadaki linkten orijinal konfigrasyonu indirin, focccus ile read from file diyip indirdiğiniz dosyayı açın, daha sonra write to bcm yapın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aracı sıfır aldım ve daha önce hiç bağlantı yapılmadı Ozan bey. Dediğiniz gibi yapmayı düşündüm, okuma sırasında hata verdiği hatayı yazma sırasında verirse ve yazma başarısız olursa BCM'deki konfigürasyonu bozar mıyım diye korkuyorum açıkçası. Çünkü As built olarak indirdiğim XML dosyasında TPMS kısmında "Unknown" yazıyor. Halbuki benim aracımda 4 lastikte sensör mevcut ve çalışıyor. Şimdi bunu yüklersem sensörlü TPMS'in devre dışı kalma ihtimali var birde. Keşke içindekini okuyabilsem. Elim kolum bağlandı bu sebeplerden dolayı :(

ann.jpg

Guray G. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.