Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi]

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

5 saat önce, Hakan K said:

lütfen bu forumu ve bu  konuyu baştan sona iyice bi okuyun

Arkadaşlar 87 sayfanın tamamını okudum. Elm kablosu alıp driverlarınıda kurdum ama yapamadım. Yeni elm mi almam lazım, yoksa elimdekini modifiye mi etmeliyim?

Kullandığım ve bir türlü bağlayamadığım ürün şu

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm-327-1-5-a-scanmaster2-1-turkce-ile-228743884

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Vasfi cihangir said:

Arkadaşlar 87 sayfanın tamamını okudum. Elm kablosu alıp driverlarınıda kurdum ama yapamadım. Yeni elm mi almam lazım, yoksa elimdekini modifiye mi etmeliyim?

Kullandığım ve bir türlü bağlayamadığım ürün şu

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/elm-327-1-5-a-scanmaster2-1-turkce-ile-228743884

rica etsem yok mu yardımcı olacak?:wacko:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 saat önce, Vasfi cihangir said:

rica etsem yok mu yardımcı olacak?:wacko:

Hocam ftdi çipli elm almanız lazım diğerleri sadece hata kodu siler voltaj km değerleri okur gibi ama ftdi de özellik açma işlemleri oluyor benim 3.elm alışım ilk ikisi ftdi değildi modifiyesiz olan özellikleri ikisiyle de açamadım son çare garanti olsun diye ebay dan 85 tlye modifiyeli aldım ftdi çipli 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 saat önce, Fatih Süleyman Özdemir said:

Hocam ftdi çipli elm almanız lazım diğerleri sadece hata kodu siler voltaj km değerleri okur gibi ama ftdi de özellik açma işlemleri oluyor benim 3.elm alışım ilk ikisi ftdi değildi modifiyesiz olan özellikleri ikisiyle de açamadım son çare garanti olsun diye ebay dan 85 tlye modifiyeli aldım ftdi çipli 

Ftdi şart değil. Bendeki slicon labs km ayarlama dışında herşeyi yaptım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar. Yokuş kalkış ile ilgili konu başlığı varmış. Buraya yazsam sorun olmaz umarım

Ben Focus aracımı yeni aldım. Bundan önceki aracımda yokuş kalkış desteği vardı. Benim için çok da sorun değil aslında. Çünkü debriyajın kavrama noktası ile ayarlamaya çalışıyorum. Ama bayan kullanınca ister istemez arka tamponla çiziklet oluşuyor :) 

Aracım Trend X paket. Adamlar Cruise Control Esp Tcs koymuşlar ama yokuş kalkış yok :)

Okuduğum kadarı ile pasif konumda böyle bir özellik varmış.

Bunu nerede ve nasıl aktif ettirebilirim. Biraz okudum ama pek bişey anlamadım. Bu işe eli yatkın ve aracıma zarar vermeden çözebilen birileri vardır sanırım 

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Yakup Çağatay said:

İlk mesajı tekrar okuyabilir misin :) bunun resmi olarak yeri yurdu yok. Buluşmalara gelirseniz yardımcı olunabilir.

Diğer soruların cevabı zaten konuda mevcut

Sayın yöneticim :)

Pc başına geçer geçmez tekrar okuyacağım. Ford ailesine Renault'tan transfer oldum henüz 1 haftalığım :) Buluşmalara katılmaya çalışacağım.

Saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Asagidaki arıza kodlarının çözümünü bilen var mı yoksa anlık bir durum mu . Turbo Valfi uyarısı ve kaporta iletişim modülü uyarısı görünüyor 20160702_143137-1.jpg20160702_144113.jpg

Arıza kodu " U " ile başliyanlar önemli arızalar değilmiş o yüzden canınızı sıkmayın derim

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 04.07.2016 at 10:16, Zafer Mengü said:

Merhaba arkadaşlar. Yokuş kalkış ile ilgili konu başlığı varmış. Buraya yazsam sorun olmaz umarım

Ben Focus aracımı yeni aldım. Bundan önceki aracımda yokuş kalkış desteği vardı. Benim için çok da sorun değil aslında. Çünkü debriyajın kavrama noktası ile ayarlamaya çalışıyorum. Ama bayan kullanınca ister istemez arka tamponla çiziklet oluşuyor :) 

Aracım Trend X paket. Adamlar Cruise Control Esp Tcs koymuşlar ama yokuş kalkış yok :)

Bunu nerede ve nasıl aktif ettirebilirim. Biraz okudum ama pek bişey anlamadım. Bu işe eli yatkın ve aracıma zarar vermeden çözebilen birileri vardır sanırım 

Saygılar

istanbul Bağcılar- Bahçelievler- Güneşli bölgesinde iseniz yardımcı olabilirim.

maksimum 10 dk sürüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sayın yöneticim [emoji4]

Pc başına geçer geçmez tekrar okuyacağım. Ford ailesine Renault'tan transfer oldum henüz 1 haftalığım [emoji4] Buluşmalara katılmaya çalışacağım.

Saygılar

Renoda araba neydi hocam gizli özellik açma varmıydı fluencemiz varda:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben Focus aracımı yeni aldım. Bundan önceki aracımda yokuş kalkış desteği vardı. Benim için çok da sorun değil aslında. Çünkü debriyajın kavrama noktası ile ayarlamaya çalışıyorum. Ama bayan kullanınca ister istemez arka tamponla çiziklet oluşuyor [emoji4] 

Aracım Trend X paket. Adamlar Cruise Control Esp Tcs koymuşlar ama yokuş kalkış yok [emoji4]

Saygılar

Aldığınız aracın model yılı nedir? Makyajlı kasa (2014, 2015, 2016) ise zaten aracınızda yokuş kalkış desteği aktiftir. Ayarlardan kapatılmış ise menüdeki ayardan yeniden aktif edebilirsiniz, kablo ile müdahale gerekmez.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Elm327 wifi nereden temin edebilirim/etmeliyim? Konunun tamamını okuyamadım:(

Öncelikle neden wifi . İyi bir şey alacaksanız kablolu ve ftdi çipli bir elm almanız paranızı çöpe atmamak adına doğru tercih olacaktır. Ebay, Aliexpreste bolca mevcut. Önceki sayfalarda verildi linkler bakabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• Yakup Ç. A., başlığı Focus 3 Elm327 ile Aktif Hale Getirilebilen Özellikler [Hill Holder Eklendi] olarak değiştirdi
  • Yakup Ç. A., bu konuyu kilitledi
  • Yakup Ç. A., bu konunun kilidini kaldırdı

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.