Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Mert bak bu seçenek senin izleyeceğin yol.Kısmet belki soketinde bu bağlantılar çıkabilirde.Sen elm ile açtır dene eğer olmazsa aşağıdakileri uyguluycan

1. YÖNTEM

1) http://www.focusclub...len-özellikler/konusunda anlattığım şekilde #14  Headlights, type seçeneğini Alternative HID olarak değiştirip araca kaydedin. Bu seçenek normalde çıkmadı bende, o durumda Unknown seçince sol taraftaki değer kısmına 03 yazarak kaydedilebiliyor.
2) 2. Yöntemdeki gibi DRL ve şase ihtiyacı devam ediyor her iki far içinde bu tesisatı hazırlayın. DRLyi doğrudan 1. Yöntemde geçen sigorta yuvasındaki hattan besleyebilirsiniz. Not: Bazı araçlarda ilgili tesisat olabiliyor, bu durumda DRLyide yazılımdan aktive edip, tesisatta hiç bir değişiklik yapmadan bağlayabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Mert Yürüyen,  Kaan abi duruma el atmış ama ben yazayım yinede, bilgisayardan ayarları yapmazsan biri değil 2side yanmaz. Doğan abinin öteki farlarda birinde röle vardı o yüzden teki yanıyordu.

Ozan saol hocam...anladım olayı. savaş usta muhtemelen halleder zaten ama ben yinede senin anlatımı ve şemayı alıp götürücem yanımda

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan saol hocam...anladım olayı. savaş usta muhtemelen halleder zaten ama ben yinede senin anlatımı ve şemayı alıp götürücem yanımda

Aaaah ah her şehre bir Ozan lasım.

Nereye dersen uçar gelir.Güneşin altında her türlü yardımı yapar.Ha bide jantlarıma laf etmese şeker şeker.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aaaah ah her şehre bir Ozan lasım.

Nereye dersen uçar gelir.Güneşin altında her türlü yardımı yapar.Ha bide jantlarıma laf etmese şeker şeker.

sağolsun, uzakta olsada varlığı yeter.az kafam bassaydı (üşengeçim abi sanırım biraz basmamasını istiyorum galiba) kendimde yapardım ya neyse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sağolsun, uzakta olsada varlığı yeter.az kafam bassaydı (üşengeçim abi sanırım biraz basmamasını istiyorum galiba) kendimde yapardım ya neyse.

Savaş ustaya sor bakalım :) şimdi şöyle ki halojen farda bir tane şase var ki bu zaten normal. Xenon farda ise çift şase var ikinci sinyal ve xenona bağlı. Bunun nedeni ne? İkinci şaseyi çekmek yerine farın içinden köprü yapmanın ne zararı var?

Bunlara aklıma yatan bir cevap veren çıkmadı sonuçta ikiside doğrudan şaseye bağlanıp aküye gidip devreyi tamamlıyor, bana mantıklı gelen tek seçenek ilk açılıştaki yüksek akımı kablonun kaldırmama ihtimali ama kabloda yeterince kalın. Yada yine çift kablo yapmak yerine xenon olan arabaya daha kalın kablo koymakta aynı şey.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Savaş ustaya bi ustalık testi yap bakalım :) şimdi şöyle ki halojen farda bir tane şase var ki bu zaten normal. Xenon farda ise çift şase var ikinci sinyal ve xenona bağlı. Bunun nedeni ne? İkinci şaseyi çekmek yerine farın içinden köprü yapmanın ne zararı var?

Şaka bi tarafa bunlara aklıma yatan bir cevap veren çıkmadı sonuçta ikiside doğrudan şaseye bağlanıp aküye gidip devreyi tamamlıyor, bana mantıklı gelen tek seçenek ilk açılıştaki yüksek akımı kablonun kaldırmama ihtimali ama kabloda yeterince kalın. Yada yine çift kablo yapmak yerine xenon olan arabaya daha kalın kablo koymakta aynı şey.

hocam sizin frekans farklı... sizi savaş ustayla başbaşa bırakıp (doğal ortamınıza) dışarıdan izlemek lazım çaktırmadan :) mekik falan yaparsınız, yada focusu sürücüsüz yürütürsünüz vs vs. :) bu yazdıklarını kendisine göstericem, benim aktarmamı bekleme bu şekilde :) dönüş farlarını da sinyallere bağlatayım bari...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hocam sizin frekans farklı... sizi savaş ustayla başbaşa bırakıp (doğal ortamınıza) dışarıdan izlemek lazım çaktırmadan :) mekik falan yaparsınız, yada focusu sürücüsüz yürütürsünüz vs vs. :) bu yazdıklarını kendisine göstericem, benim aktarmamı bekleme bu şekilde :) dönüş farlarını da sinyallere bağlatayım bari...

test kısmını editliyim baride yanlış anlaşılmasın :D

dönüş farlarını doğrudan bağlatamazsın, onun için ilk mesajda olan devreden yaptırman lazım, onu yapacak malzemelerde serviste olmaz. Kadıköy yada Karaköyde yapacak yerler vardır heralde yaptırıp götürmen lazım savaş ustaya. ama uğraştığına değmez, benim için uğraşması zevk :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bekle abicim.Dönüş farı için bir bildiğimiz var ki ben yapmıyorum sinyalden.Direksiyon çevirince yansın istemen mi?

abi onunla uğraşmam ben. çok gereksiz birşey bu dönüş farı. sırf laf olsun diye yaptırırsam yaptırırım o da max sinyale bağlatırım. ustaya yazık yani. sen farın teee en içine dönüş farı koy. zihniyetini yiyim yani ford... neyse yinede vardır bi bildikleri diyim çok sallamıyım adamlara cahil cahil...

neyse sonuç olarak al direksiyon senin olsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

test kısmını editliyim baride yanlış anlaşılmasın :D

dönüş farlarını doğrudan bağlatamazsın, onun için ilk mesajda olan devreden yaptırman lazım, onu yapacak malzemelerde serviste olmaz. Kadıköy yada Karaköyde yapacak yerler vardır heralde yaptırıp götürmen lazım savaş ustaya. ama uğraştığına değmez, benim için uğraşması zevk :)

hah gözünü seveyim işte. iyi ki söyledin. hiç kasamam. uzunum kısam yansın bana fazla bile.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akın abi mi dedi? Montajı kolaysa deneyebiliriz.

Akını aradım açmadı.Erkan demiş.Birine yapmışlar ama pek beğenmemiş.Tabi şu da var direksiyonu çevir yansın bunun beğenilecek yada daha fazlasını bekleyecek durumu ne anlamadım işte.Akından parça ismini alımda bakalım abicm.

hah gözünü seveyim işte. iyi ki söyledin. hiç kasamam. uzunum kısam yansın bana fazla bile.

Bekle işte.Belki çok daha güzel bir yolla çözeces :D bekle dedim canımı sıkma alırım geri ha farları

@Ozan Kar, O sensör çok hassasmış.Sıkıntı yaratıyormuş.Devreli olanı tak diyor.Hazır satılıyormuş o devre.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Akını aradım açmadı.Erkan demiş.Birine yapmışlar ama pek beğenmemiş.Tabi şu da var direksiyonu çevir yansın bunun beğenilecek yada daha fazlasını bekleyecek durumu ne anlamadım işte.Akından parça ismini alımda bakalım abicm.

Bekle işte.Belki çok daha güzel bir yolla çözeces :D bekle dedim canımı sıkma alırım geri ha farları

@Ozan Kar, O sensör çok hassasmış.Sıkıntı yaratıyormuş.Devreli olanı tak diyor.Hazır satılıyormuş o devre.

Nerde? Bumu?

http://www.otosens.com/index.php?islem=urun&ID=36

Hatırlamıyorum ama fiyatına hadi len diyip devam etmiştim ben. O tip bi sensör hiç kullanmadım ama düzgün çalışan bi sensörle bendeki devrede iş görür.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.