Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

merhaba arkadaslar. halojen far soketinde kactane pin var bi bilginiz varmi. montaj bilgilerinde 8 pin aktif kullaniliyo. resimde ama 5 pin var. orjinal bi xenon farin yukseklik ayari sorununu gidermek icin far motorlarini degistirdim ama tesisat kisminda kafam karisti. yarin fari sokup soketine bakcam ama yinede sizdende bi bilgi almak istedim. ayrica holojen far yukseklik ayari yaparken eger farlariniz acik degilse far tasi hareket etmiyo. kisalari acinca hareket ediyo. buda aklima far motorunun kisa farin +  sinden beslendigini dusundurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

merhaba arkadaslar. halojen far soketinde kactane pin var bi bilginiz varmi. montaj bilgilerinde 8 pin aktif kullaniliyo. resimde ama 5 pin var. orjinal bi xenon farin yukseklik ayari sorununu gidermek icin far motorlarini degistirdim ama tesisat kisminda kafam karisti. yarin fari sokup soketine bakcam ama yinede sizdende bi bilgi almak istedim. ayrica holojen far yukseklik ayari yaparken eger farlariniz acik degilse far tasi hareket etmiyo. kisalari acinca hareket ediyo. buda aklima far motorunun kisa farin +  sinden beslendigini dusundurdu.

İlk mesajda ne yazıyorsa o, fazlası olur(bazı 2011lerde hepsi var) eksiği olmaz. 

Ayar motorunun 3 pinide (+ - ayar) ayrıca geliyor) sadece bu 3 pine elektrik verince motor çalışıyor(denedik :D) farların açık olup olmadığını BCMden kontrol ediyordur. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan abi bugun fari sokup bende baktim. 8 pin var halojende. resimdeki soket baska bi modelin olabilir. ozan abi bu holojen far soket bilgileri kesin dogrumu. ben ona gore bi xenon far icin ayri bi paralel soket yapcam. fari degistirmek istedigimde soketi sokup holojen soketini takmam yeterli olcak :)

c3aafa030785832a17aa6745fc075b39.jpg

Cem Durna tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan abi bugun fari sokup bende baktim. 8 pin var halojende. resimdeki soket baska bi modelin olabilir. ozan abi bu holojen far soket bilgileri kesin dogrumu. ben ona gore bi xenon far icin ayri bi paralel soket yapcam. fari degistirmek istedigimde soketi sokup holojen soketini takmam yeterli olcak :)

Kesin doğru. Dediğim gibi fazlası olur eksiği yada yanlışı olmaz.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ozan abi konu basindaki anlatimdaki  soket resmi yanlis . istersen bi duzenleme yap. benim gibi belki baskasinda akli karisir :)

Yanlış değil eksik, o fotoğraf Mertol abiden, kaynağını bilmiyorum ancak yurtdışı olabilir, ayar motorunun 3 ucu yok gerisi doğru. Ayar olayı yok yani :)

Seninkini çekersen ekleriz :D

edit:senin eklediğin fotoyu yeni gördüm, değiştiriyorum şimdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Ozan bey bende abd gündüz led li mercekli xenon far aldım.Araca takınca kontak açıldığında gündüz led lerin yanmasını ayarlayabilirmiyim?

İlk mesajdaki 2.Yöntem 4. adımda örnek var. OEM farsa 2 nolu pine bağlamanız lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Fark ediyor tabiki oem daha geç sararıyor. Yani yan sanayi 700 ken oem 1000 se çok iyi fiyat..

Aşağıdaki yoruma istinaden dedim. ST far veya Oem var dediklerimiz zaten ikiside OEM, yan sanayi farklı tabi ki. 

Oem den kasıt x in farları ve balastları mı ? Yoksa er-ol daki st tip farlar mı?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.