Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Er-ol da satılanlarda mı oem ? Ben onları yan sanayi olarak düşünmüştüm.

Er-ol oto şuan ne satıyor veya elinde ne var bilmiyorum. Sormanızda fayda var ikisini de satıyordur (elinde varsa) muhtemelen.

Body-kit lie gleaner sanırım yan sanayii idi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Içeriden far ayarı yapılabiliyor mu ? Oem den kasıt x in farları ve balastları mı ? Yoksa er-ol daki st tip farlar mı?

İçerden derken? farın üzerindeki yani kaputun altına kalan kısımdaki ayar vidalarından sağ sol ve aşağı yukarı ayarı 7mm alyanla yapılabilir.

Oemin tam olarak neye karşılık geldiğini ben açıkcası bilmiyorum. Çin malı multimedyalarda mesela oem tasarım oem navigasyon felan diye tabirler geçiyo. Neyse konuyu bulandırmıyım daha fazla

Herşeyde olduğu gibi yanlış kullanan yığınla, orijinalinin aynısı diye orijinal diyen gördüm ben :D

OEM original equipment manufacturer demek yani orijinal ürün üreticisi yani aslında bizde yanlış kullanıyoruz, far için visteon OEM oluyor. Buradaki kullanımda üreticiye değil direk ürüne OEM diyoruz, Ford o malı alıp taktığı için. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçerden derken? farın üzerindeki yani kaputun altına kalan kısımdaki ayar vidalarından sağ sol ve aşağı yukarı ayarı 7mm alyanla yapılabilir.

Herşeyde olduğu gibi yanlış kullanan yığınla, orijinalinin aynısı diye orijinal diyen gördüm ben :D

OEM original equipment manufacturer demek yani orijinal ürün üreticisi yani aslında bizde yanlış kullanıyoruz, far için visteon OEM oluyor. Buradaki kullanımda üreticiye değil direk ürüne OEM diyoruz, Ford o malı alıp taktığı için.

Bak bunu bilmiyodum :) far konusundada gelişmeleri paylaşırsanız sevinirim. Bende bir çift almayı düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçeriden derken direksiyonun sol altındaki çubuktan bahsediyorum (yukarı ve aşşağı)

Oem den kastım da balastlar ve ampuller. Yani orjinaldeki gibi D serisi mi? Yoksa çakma diye tabir ettiğimiz H serisi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İçeriden derken direksiyonun sol altındaki çubuktan bahsediyorum (yukarı ve aşşağı)

Oem den kastım da balastlar ve ampuller. Yani orjinaldeki gibi D serisi mi? Yoksa çakma diye tabir ettiğimiz H serisi mi?

Hayır çalışmıyor.

Komple oem fardan bahsediyoruz. Ampulude balastıda vidasıda. Doğal olarak D.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayır çalışmıyor.

Komple oem fardan bahsediyoruz. Ampulude balastıda vidasıda. Doğal olarak D.

Ve bütün bunlar 1000 tl öyle mi? Balast, ampul ve far takımı?

Eğer öyleyse çok iyiymiş... Tedarik edebileceğim bir yer söyleyin bende hemen girişmek isterim bu işe.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ve bütün bunlar 1000 tl öyle mi? Balast, ampul ve far takımı?

Eğer öyleyse çok iyiymiş... Tedarik edebileceğim bir yer söyleyin bende hemen girişmek isterim bu işe.

O zaman için öyleydi, 1 ay kadar önce 1500 dediler. Forumda telefonları vardır EZPARdan alabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...

Bu farları aldıgımızda elm327 ıle sorunsuz sekılde montaj yapılabılıyormu?

Bu farlar 2008-2011 model yani Makyajlı eski kasa 2.5 için ancak focus 3 için olanını alırsanız, forumda anlatıldığı şekilde yapabilirsiniz. Aracınız 2012 olduğuna göre biraz kablo eklemek gerekecektir muhtemelen ancak arıza lambası vs sorunu olmaz ve yükseklik ayarı dışında çalışır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ozan bey sizin anlatiminiza baktim. Acikcasi cesaret edemedim. Artik tak calistir seklinde bulursam ona bakarim. Tekekkurler

Focus 3 için tak çalıştır sistem bence riskli, far içersinde fazladan röle, hatta çok fazla ısınacak direnç gerekecek, ayrıca en son düşündüğüm de ekstra kablo olmadan tak çalıştır bir sistem kuramadım, kuranada denk gelmedim, bu saatten sonrada olacağını sanmam. ELMli yöntemde, X paket farı nasıl çalışıyorsa öyle çalışıyor ekstra bir riski yok yani.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Aracım için linkteki farları düşünüyorum. Ama montajı  ya da tak çalıştır şeklinde olur mu?  Muayenede nasıl bir sorun olur? Yani bu ürün hakkında düşünceleriz nedir? 

http://www.ozenticaret.com.tr/asp/product/2929/Ford-Focus-III-Bi-Halojen-Mercekli-Far-Seti

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.