Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 Oem Bi-XEnon Montaj Klavuzu(Yazılımsal Aktivasyon veya Röleli Sistem)

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

benim xenon larla farklı focus oem xenon ları karşılaştırdığımda benim kısa farlar sönük kalıyor içindeki ampülden kaynaklımıdır yada değiştirsemmi ampülü bir diğer sorum bugün serviste sordum modülle beraber değişmesi lazım dedi böyle bişey varmıdır ki varsa modül aşırı pahalı eklemek istiyorum bugün serviste b-max di sanırım bi-xenon ve etrafı siyah plastiklemi ne kaplanmış yeni modellerdemi mevcuttur

Selahattin Koçak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Selahattin Koçak said:

benim xenon larla farklı focus oem xenon ları karşılaştırdığımda benim kısa farlar sönük kalıyor içindeki ampülden kaynaklımıdır yada değiştirsemmi ampülü bir diğer sorum bugün serviste sordum modülle beraber değişmesi lazım dedi böyle bişey varmıdır ki varsa modül aşırı pahalı eklemek istiyorum bugün serviste b-max di sanırım bi-xenon ve etrafı siyah plastiklemi ne kaplanmış yeni modellerdemi mevcuttur

ben tam sorunuzu anlayamadım, yardımcı olmak isterim aslında ama...

b-max'de bixenon yok diye biliyorum, onların farları halojen ancak mercekli.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

15 saat önce, Selahattin Koçak said:

Sizin farlarınızdaki ampüller eğer orj ampül ise aydınlatma performansı o kadardır. Ama orj far aydınlatması çok çok iyidir bu size az gelmiş olamaz. Farınız d3s xenon ampül tipi kullanıyor. Farlarda modül diye birşey yok. Xenon ampül ve far beyni dediğimiz d3s balast var. Farlarınız mercekli far olduğunu farzedip yazdım yukarıdakileri. Ha farlardaki ampüller değişecek sonucu çıkarsa ortalama 300-500 arasına çift değiştirebilirsiniz. Bu serviste farklı olacaktır bilginiz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

On 18.02.2016 at 15:29, Doğan Kurban said:

Sizin farlarınızdaki ampüller eğer orj ampül ise aydınlatma performansı o kadardır. Ama orj far aydınlatması çok çok iyidir bu size az gelmiş olamaz. Farınız d3s xenon ampül tipi kullanıyor. Farlarda modül diye birşey yok. Xenon ampül ve far beyni dediğimiz d3s balast var. Farlarınız mercekli far olduğunu farzedip yazdım yukarıdakileri. Ha farlardaki ampüller değişecek sonucu çıkarsa ortalama 300-500 arasına çift değiştirebilirsiniz. Bu serviste farklı olacaktır bilginiz olsun.

aslında modülden kastım ünce uzun ampül gibi birşey gösterdi servis parts dan arkadaş 600 lira dedi o modül dediği için bende modül dedim demekki gördüğüm b-max halojenmiş bi-xenon sanmıştım geçerken gözüme çarptı peki bu piyasada olan d3s ampüllerden alsak aydınlatma vs. de fark olurmu bu arada orjinal ampül ne kullanılıyor bu araçlarda farklarım xenon

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Iyi günler beyler. Focusuma bi xenon mercek montajı yaptım. Şimdi bağlantılarını yapmaya sıra geldi. Balastlar gen5. Sorularım şöyle:

1. Merceklerin perdelerinden çıkan uzun kablolarını soketten gelen uzun çıkışına bağlayacağım. Soğuk sellektör yani farlar kapalıyken sellektör yapmak için araya röle koymalı mıyım yoksa direk bağlantı yeterli mi?

2. Focus 3 ün soket bağlantı şemasını bilen biri paylaşabilir mi? Hangisi uzun hangisi kısa hangisi motor bilemiyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Hakan G. said:

Iyi günler beyler. Focusuma bi xenon mercek montajı yaptım. Şimdi bağlantılarını yapmaya sıra geldi. Balastlar gen5. Sorularım şöyle:

1. Merceklerin perdelerinden çıkan uzun kablolarını soketten gelen uzun çıkışına bağlayacağım. Soğuk sellektör yani farlar kapalıyken sellektör yapmak için araya röle koymalı mıyım yoksa direk bağlantı yeterli mi?

2. Focus 3 ün soket bağlantı şemasını bilen biri paylaşabilir mi? Hangisi uzun hangisi kısa hangisi motor bilemiyorum.

İyi günler ama hepimiz bey değiliz :D 

Konuyu ilgili konu ile birleştirdim. Bakınız ilk mesaj :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 saat önce, Hakan G. said:

1. diyot koymalısınız yoksa kısa açıncada perde iner.

2. konuyu okudum demişsiniz ama ilk mesajda var...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zaten en başından beri buradaki ve diğer forumlardaki bi xenon başlıklarını ezberledim nerdeyse. Evet ilk mesajda pinler var ama 1 numara nereden başlıyor onu öğrenmek istedim. Yani özellikle bu oto elektrik konularında ilkokul seviyesinde sayılırım. Yanlış bir şey yapmayayım diye emekleyerek ilerliyorum.

Diyot 1N4007 olacak sanırım. Dimi?

Ayrıca bağlantı şeması da alttaki gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Hakan G. said:

Zaten en başından beri buradaki ve diğer forumlardaki bi xenon başlıklarını ezberledim nerdeyse. Evet ilk mesajda pinler var ama 1 numara nereden başlıyor onu öğrenmek istedim. Yani özellikle bu oto elektrik konularında ilkokul seviyesinde sayılırım. Yanlış bir şey yapmayayım diye emekleyerek ilerliyorum.

Diyot 1N4007 olacak sanırım. Dimi?

Ayrıca bağlantı şeması da alttaki gibi.

Aracın üstündekisoketlerde numaralar var onu kastediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.