Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Makyajlı Focus 2 Far Sökümü & Ampül Değişimi 2008-2009-2010-2011

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Üründen ürüne değişiyor, kimisi çakma ürün alıp onunla da yorum yapıyor. Önemli olan aslında zamanda değil akşam sürülen zaman yani far çalışma süreci, bunun içinde kesin bişey diyemem. Takılan zaman ortada, şuana kadar sorun yok.

Merceksiz fara xenon vb şeyler takmamalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Benim aracım 2009 Focus TitaniumX Sağa sola çevirince direksiyonu farlar oynuyor ancak sadece sağa çevirince oynuyor gibi geldi bana bu normalmidir. Birde bu Osramları eski aracıma almıştım çokda iyiydi, bu aracımda yine bu ampullerden kullanılabilirmi yoksa zenon vs.. tarzı bir ampulumu var. Mercekli olduğundan ön taraftan bakınca ampulu görünmüyor :D 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

F3 için de bu şekilde far ve diğer ampullerin, nasıl sökülüp takılacağına dair bilgi, açıklama, video, sitemizde  mevcut mudur acaba? :)

İlgili kategorimize buyrun

http://www.focusclubtr.com/forum/128-mk3-genel-bilgiler/

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 ay sonra...

Anlatımınız için teşekkür ederim. Ampul benim de dün patladı yolumdan geri dönüp eve geldim. Bugün de pazar malum sanayi kapalı ama bi bauhouse a gidip orada var mı diye bakıcım. Benim 2011 sağ ön kısa gitti.

Dediğiniz gibi değiştirmeyi denicem :) Sağolun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 5 hafta sonra...

Şaşmaz'da her iki kısa farı normal Osram H7 (night breaker değil) olacak şekilde yenilettim. Sağ kısa far yanmıyordu. Yanan sol farı da yedek olarak torpidoya aldım. İnşallah gerek olmaz ama gerekirse bu paylaşım sayesinde kendim değiştiririm artık.

Bu arada, fiyatı merak edenler olabilir. İki kısa far değişim dahil 20 tl, farın tanesi dışardan alsanız zaten 9 tl civarı. Ustanın mekan ismini hatırlamıyorum, uzel ford olabilir. 2472.cadde üzerinde ama ismi aklımda kalmamış...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Emegınıze saglık.bende de 2009 focus comfort var.gecen fabrıka cıkıslı sag kısa farım yandı,yenılettım ama dandık bı markaydı,ustanın elınde olan bı marka takıldı.sımdı bu tarz kalıtelı bıseyler dusunuyorum.

Isıgı sarımı verıyor beyazmı?ben beyazı sevmem arabada cunku.

Fıesta 2007 ıcınde bu tarz bı anlatım varmıdır?

Saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 3 hafta sonra...

Orjinaller 6 sene gitmişti, yenisinin biri bugün patlamış :D 3 sene gitti yani yenileri. Adamların tahmin ettiği lifetime birebir tuttu be :D Şimdi de Philips H7 X-Treme Vision aldım.

24 January 2014 - 17:43 tarihinde, Yakup Çağatay yazdı:

6 yılın ardından 1 ampül patladı gitti :) Önce değişimi anlatalım sonrasında ise ne ile değiştiğimi ve ne fark ettiğini..
Yeni alınan OSRAM'lar

Osram H7 Night Braker PLUS Ampül Seti - plus olmayanları almayın onlar daha kısa ömürlü

Far kodu: 90c64210nbp
IMG_0902.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.