Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Bmw'nin Otomatik Pilot Teknolojisi

Saruhan Özkan

Önerilen Mesajlar

Hem o kadar para verecem hem de kendi kullanacak ba ba ba ba

Aynen. Zaten şöförü olan insanları anlamam. Neden arabaya o kadar para bayılıp mercedesler falan makam araçları alıp kendileri kullanmazlar anlamam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

belki herşeyi makineler görebilir ama bizim esk.de yola bisikletle atlayan kifayetsiz dayılara karşı savunmasız kalır bu sistem...ama biz öyle miyiz dayıların ne yapabileceğini uzaktan tek bakışta tahmin edebiliyoruz:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

İstanbul trafiğinde  ve bu kadar çok trafik magandasının olduğu bir ülkede bu sistemin tutması biraz zor gibi.. Ayrıca bizim yollarımızın standartlar dışında olduğunu düşünürsek kasisli, yol çizgisiz bir yolda bmw nin sensörlÜ kameralarının kafayı yemesi içten bile değil :)

oğuz mete tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

benzerini volvo 2012 yılında test etti ve şuan,isveç için trafiğe çıkış izni almaya uğraşıyorlar.
sisteme gelecek olursak,şehir trafiğinden ziyade,şehirler arası uzun yolculuklar için çok faydalı olacağı kesin.tabi ülkemiz şartlarında,epey bir zaman alacaktır.
http://www.youtube.com/watch?v=9SyvruuiBg4

Serkan Önder tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Google'ın Google Maps'in 3 boyutlu halleri için kullandığı araçlar zaten driverless değil mi?

Yine Google'ın konilerle belirlenmiş ve sabit olmayan parkurda ciddi hızlı giden bir aracı daha vardı diye hatırlıyorum.

Active Cruise Control ve Active Lane Assist sonrası olması gereken de buydu da insanlar hala bu sistemlerin etkilerini, insanlardan daha iyi ve çoğu zaman kusursuz olduklarını kabullenebilmiş değiller.

Türkiye'deki problem yol şerit çizgilerinden çok takip mesafesi diye bir şeyden insanların haberdar olmaması...

Detayları araştırıp eklerim konuya bir ara :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konuştuk mu bunu?

pratikte yeterli görünsede trafikte yeterli olmuyor demekki, baksana bmwnin yarısı sensör :)

Konuştuysak da hatırlamıyorum da ben illaki özel sipariş BMW alıp bu iki özellikle eskişehir yolunda 5 trafiğinde kitap okuyarak eve dönmek istediğimden bahsetmişimdir :kıhkıh: . Bunda yarısının sensör olmasının sebebi ekstra olarak şerit de değiştirmesi bu aletin. Şerit değiştirmez ise bu kadar sensöre ihtiyaç olmamakta.

Arkadaki sensöler umarım takip mesafesi yeterli olmadığında arka sisleri veya fren lambalarını hatta dörtlüleri otomatik olarak yakıyordur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Konuştuysak da hatırlamıyorum da ben illaki özel sipariş BMW alıp bu iki özellikle eskişehir yolunda 5 trafiğinde kitap okuyarak eve dönmek istediğimden bahsetmişimdir :kıhkıh: . Bunda yarısının sensör olmasının sebebi ekstra olarak şerit de değiştirmesi bu aletin. Şerit değiştirmez ise bu kadar sensöre ihtiyaç olmamakta.

Arkadaki sensöler umarım takip mesafesi yeterli olmadığında arka sisleri veya fren lambalarını hatta dörtlüleri otomatik olarak yakıyordur :)

hatırladığım kadarıyla konuşmuştuk, hatta senden öncede dayımlada konuşmuştuk(zaten o yüzden tam emin değilim :D 

şerit değiştirmek için de kör nokta uyarısı sistemi yeterli aslında yine teorik olarak, Q3teki epey uzaktaki araçları görüyordu, hızına görede uyarıyor bildiğim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

hatırladığım kadarıyla konuşmuştuk, hatta senden öncede dayımlada konuşmuştuk(zaten o yüzden tam emin değilim :D

şerit değiştirmek için de kör nokta uyarısı sistemi yeterli aslında yine teorik olarak, Q3teki epey uzaktaki araçları görüyordu, hızına görede uyarıyor bildiğim kadarıyla.

Senle birlikte senin arkandaki de sollamaya kalkarsa ne olacak?

Bana kalsa long range radarımsı bir şey lazım solundan birinin yüksek hızla geçme ihtimaline karşı.

Sollama da mı yapıyor :blink:  

Ben öyle anladım, yanlış mı anladım ki

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.