Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdci Enjektör Sorunu...

Serdar yaman

Soru

Cumartesi aracımı servise götürdüm 2000 devirlerde araçta tekleme oluyordu program atmak lazım dediler akşam arayıp aracımın 4. Göz enjektörünün arzalanmış olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler garanti kapsamında değişim istedim garanti kapsamadığını söylediler bende forda mail attım cevap bekliyorum aracım halen serviste....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Ve uğraşlarım sonucu garanti kapsamında değişim onayı geldi enjektör garantiden değişim olacak

Gözün aydın. Geçmiş olsun

Sıkıntının başından sonuca kadar izlediğin yolları yazabilirsen sevinirim. Böyle bir haksızlıkla ilgili nasıl bir yola başvuracağımızı bilmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Geçmiş olsun Serdar Bey, benim aracım 2011 model hb 1,6 fokus, bu hafta aracımda titreme ve tekleme fark ettim servise götürdüm enjektör arızası dediler 1200 tl toplam masraf cıkardılar ve garantiniz bitmiş dediler. bu konuda yardıma ihtiyacım var tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum aliyuce2009qgmail.com mail adresim hotmail adresinizede ayrıca mail gönderdim yeni yılınız kutlu olsun

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Günaydın herkese. 2011 model TCDİ f3 aracım ilk çalıştırmada ve rölantide titriyordu. Servise götürdüm enjektörde sıkıntı var dediler. Yaklaşık 1000 tlye bir adet enjektörü değiştirmeyi teklif ettiler.Değiştirmedim bir iki ay daha böyle devam ettim. Forumdan arkadaşların daha önce paylaştıkları bilgilerden yola çıkarak bir kaç ejektör tamir firmasıyla görüştüm sonra bir firmanın uygulamaları konusunda ikna oldum.  Sonra aracın yakıt tüketimi de artınca 8tl ortalamaya çıktı şehir içi tüketim. 16/04/2016 tarihinde şaşmaz oto sanayinde bir dizel pompacıya götürdüm aracımı öğleye kadar sürdü tespit, bakım ve testi daha sonra aracımla yol testine çıktık.Aracın yakıt tüketimi azaldı. Çekiş, performansı arttı. Bugün sabah motor soğukken karşılaştığım titreme de yoktu. Ustaların tavrı ve bilgileri ayrıca ilgileri memnuniyet vericiydi. Sanayi ortamında çok farklı tipte insanlar var. İş yaptırılacak ustayı iyi seçmek gerekiyor.  Şimdilik çok memnunun isteyen arkadaşlarla bilgi paylaşımı yaparım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
16 dakika önce, Ali Yüce said:

Günaydın herkese. 2011 model TCDİ f3 aracım ilk çalıştırmada ve rölantide titriyordu. Servise götürdüm enjektörde sıkıntı var dediler. Yaklaşık 1000 tlye bir adet enjektörü değiştirmeyi teklif ettiler.Değiştirmedim bir iki ay daha böyle devam ettim. Forumdan arkadaşların daha önce paylaştıkları bilgilerden yola çıkarak bir kaç ejektör tamir firmasıyla görüştüm sonra bir firmanın uygulamaları konusunda ikna oldum.  Sonra aracın yakıt tüketimi de artınca 8tl ortalamaya çıktı şehir içi tüketim. 16/04/2016 tarihinde şaşmaz oto sanayinde bir dizel pompacıya götürdüm aracımı öğleye kadar sürdü tespit, bakım ve testi daha sonra aracımla yol testine çıktık.Aracın yakıt tüketimi azaldı. Çekiş, performansı arttı. Bugün sabah motor soğukken karşılaştığım titreme de yoktu. Ustaların tavrı ve bilgileri ayrıca ilgileri memnuniyet vericiydi. Sanayi ortamında çok farklı tipte insanlar var. İş yaptırılacak ustayı iyi seçmek gerekiyor.  Şimdilik çok memnunun isteyen arkadaşlarla bilgi paylaşımı yaparım. 

Dogru karar olmus. Gecmis olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bir saat önce, Ali Yüce said:

geçmiş olsun :) yararlı olmuştur mutlaka ...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

18.04.2016 - 10:01 tarihinde, Ali Yüce yazdı:

Merhaba, arabam 2012 TDCI F3. Aynı problem bende de var. İstanbul - Haramidere Sanayi Sitesi - İstanbul Dizel bu konuda uzman dediler. Gittim makinaya sokuldu. 3 adet enjektör arıza verdi. 4 lü set full yenileme için işçilik dahil 2800 TL fiyat verdi. Otokoç servis tanesine 1300 TL dedi bilginiz olsun. Önümüzdeki günlerde yaptırmayı düşünüyorum. Turbo basınç problemlerim vardı biraz onların peşine düştüm. Turbodaki arızanın giderilmesinin enjeksiyon arızasının üzerini ne kadar örteceğini, yani hissedilen etkinin ne kadar olduğunu birkaç gün tecrübe etmek istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.