Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

1.6 Tdci Enjektör Sorunu...

Serdar yaman

Soru

Cumartesi aracımı servise götürdüm 2000 devirlerde araçta tekleme oluyordu program atmak lazım dediler akşam arayıp aracımın 4. Göz enjektörünün arzalanmış olduğunu değişmesi gerektiğini söylediler garanti kapsamında değişim istedim garanti kapsamadığını söylediler bende forda mail attım cevap bekliyorum aracım halen serviste....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Merhaba, arabam 2012 TDCI F3. Aynı problem bende de var. İstanbul - Haramidere Sanayi Sitesi - İstanbul Dizel bu konuda uzman dediler. Gittim makinaya sokuldu. 3 adet enjektör arıza verdi. 4 lü set full yenileme için işçilik dahil 2800 TL fiyat verdi. Otokoç servis tanesine 1300 TL dedi bilginiz olsun. Önümüzdeki günlerde yaptırmayı düşünüyorum. Turbo basınç problemlerim vardı biraz onların peşine düştüm. Turbodaki arızanın giderilmesinin enjeksiyon arızasının üzerini ne kadar örteceğini, yani hissedilen etkinin ne kadar olduğunu birkaç gün tecrübe etmek istiyorum.

Elimde bir takım enjektör mevcut sadece araca takılıp öğrenme işlemi yapılacak aracınızın üzerine takıldıktan sonra 1 yıl garantisi mevcut ultrasonik temizliği ve ayarları yapılmış hazır bekliyor :)
Aracınızın komple turbosuda mevcut araç üzerinden 60000 km de sökülmüştür motor modifiyesi yapıldığı için ....
Düşünürseniz iletişime geçersiniz

IMG_0679.JPGIMG_0657.JPG
IMG_0676.JPG
IMG_1459.JPGIMG_1461.JPGIMG_1462.JPG
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Şimdi, Serkan Karakoca yazdı:

Elimde bir takım enjektör mevcut sadece araca takılıp öğrenme işlemi yapılacak aracınızın üzerine takıldıktan sonra 1 yıl garantisi mevcut ultrasonik temizliği ve ayarları yapılmış hazır bekliyor :)
Aracınızın komple turbosuda mevcut araç üzerinden 60000 km de sökülmüştür motor modifiyesi yapıldığı için ....
Düşünürseniz iletişime geçersiniz

IMG_0679.JPGIMG_0657.JPG
IMG_0676.JPG
IMG_1459.JPGIMG_1461.JPGIMG_1462.JPG

Merhaba Serkan Bey,

2 hafta önce o resimde gösterdiğiniz turbo pervanesini kırdım nasıl olduysa ( araç 97.000 km de) :) Turboyu güvendiğim bir motor ustasının güvendiği bir turbocuya tamir ettirdim. Sıfır gibi oldu, tüm iç set değişti; ancak daha sonra basınç hatası atmaya başladı araç geri götürdüm. Meğerse turbo yetersiz basınç hatası gerçekten basıncın yetersiz olduğundan değil o basıncı okuyup turboyu devreye sokan selenoid valfindenmiş. Bugün onu 120 TL ye aldım değiştirdim. Bu arada servis sadece parçaya 650 TL dedi onu da belirteyim. Turbo sisteminde sıkıntım kalmadı, teşekkür ederim.

Özelden mesaj atamıyorum henüz. Enjektörler ne kadar kullanıldı ve ne kadar ücret istiyorsunuz sorabilir miyim?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Merhaba Serkan Bey,

2 hafta önce o resimde gösterdiğiniz turbo pervanesini kırdım nasıl olduysa ( araç 97.000 km de) [emoji4] Turboyu güvendiğim bir motor ustasının güvendiği bir turbocuya tamir ettirdim. Sıfır gibi oldu, tüm iç set değişti; ancak daha sonra basınç hatası atmaya başladı araç geri götürdüm. Meğerse turbo yetersiz basınç hatası gerçekten basıncın yetersiz olduğundan değil o basıncı okuyup turboyu devreye sokan selenoid valfindenmiş. Bugün onu 120 TL ye aldım değiştirdim. Bu arada servis sadece parçaya 650 TL dedi onu da belirteyim. Turbo sisteminde sıkıntım kalmadı, teşekkür ederim.
Özelden mesaj atamıyorum henüz. Enjektörler ne kadar kullanıldı ve ne kadar ücret istiyorsunuz sorabilir miyim?

Enjektörler 65000 km de araç üzerinden söküldü ultrasonik temizliği ve ayarları ankarada uzman dizel pompada yapıldı. Şu an araç üzerine takılıp öğrenme kodlama işlemi yapılıp 1 yıl garantili olarak sorunsuz kullanılabilir.
Enjektörlerin takımına 1250 tl diyorum.
Düşünürseniz 05413557595 nolu telefonumdan iletişime geçebilirsiniz ...
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.