Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Kaloriferin geç ısıtması ve elektrikli ek ısıtıcı (PTC)

Doğan Kurban

Önerilen Mesajlar

Mecbur değiller ki bu işi yapmaya senin araba da bu parça yok çünkü. Yaparlar ama işçilik ve malzeme parasını almak için o ayrı ama o da tam uyumlu parça olursa.

Büyük bir ticari sektör var burada ahmet amcanın keyfiyle olsa keşke

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Şimdi, Yakup Çağatay said:

Mecbur değiller ki bu işi yapmaya senin araba da bu parça yok çünkü. Yaparlar ama işçilik ve malzeme parasını almak için o ayrı ama o da tam uyumlu parça olursa.

Büyük bir ticari sektör var burada ahmet amcanın keyfiyle olsa keşke

Neden abicim.Müşteri memnuniyeti otosan için hiç önemli değilse yapmasınlarda zaten.Her focusta adam tesisatın ana kablosunu koymuş.Kalorifer motorunda orj yeri mevcut.Yapacağı sadece ıds le ptc heater ı aktif edip parçayı monte etmek (15 dk).Sen koskoca otosan olarak isteklerimize cevap vermezsen bizlerde mecbur böyle yollar ararız.Şuan nette çakmaktan çalışan ısıtıcı fan bakmam acaba senin mi benim mi yoksa ahmet amcanın mı suçu.Koskoca servis araban 30 dk da ılık hava vermesi normal diyorsa otosan a koca bir ayıp ayıp kelimesini yapıştırmak benim hakkım bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

12 dakika önce, Doğan Kurban said:

Neden abicim.Müşteri memnuniyeti otosan için hiç önemli değilse yapmasınlarda zaten.Her focusta adam tesisatın ana kablosunu koymuş.Kalorifer motorunda orj yeri mevcut.Yapacağı sadece ıds le ptc heater ı aktif edip parçayı monte etmek (15 dk).Sen koskoca otosan olarak isteklerimize cevap vermezsen bizlerde mecbur böyle yollar ararız.Şuan nette çakmaktan çalışan ısıtıcı fan bakmam acaba senin mi benim mi yoksa ahmet amcanın mı suçu.Koskoca servis araban 30 dk da ılık hava vermesi normal diyorsa otosan a koca bir ayıp ayıp kelimesini yapıştırmak benim hakkım bence.

Bunun müşteri memnuniyeti ile alakası yok bana göre. Her focusta tesisatın var olması (ki bende yok dedin) o araca her parçanın uyabilmesi garantisini vermez ve yerinin olması da aynı şekilde. Ayrıca birinde çalışıp diğerinde çalışmadığını görmekteyiz.

Keza oem far içinde bu baskıyı otosan'a neden yapmadınız? Diye sorarlar, ben sormuyorum :D 

Dediğim gibi böyle ancak  ve ancak öfke ile kalkılır zararla oturulur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun müşteri memnuniyeti ile alakası yok bana göre. Her focusta tesisatın var olması o araca her parçanın uyabilmesi garantisini vermez ve yerinin olması da aynı şekilde. 

Dediğim gibi böyle ancak  ve ancak öfke ile kalkılır zararla oturulur.

Yahu gittiğim servisteki adam (arkadaşım) bile telefonda bana abi sıkıntı var ama diğer usta el attığı için ses edemedim diyor.Dün @Ozan Kar @Bekir B. ve @Yahya Akman kendi gözleriyle şahit oldular kaloriferin haline.Bu sebepten başka servise gidip eğer sonuç alamaya çalışcam.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Kalorifer sisteminde sorun olup olmaması ayrı mesele tabiki.Benzer illerde de aynı zamanda sıcak üflüyor diyorlar ama.Ee bir de araç ısındıktan sonra sorun yok diyorsun. 

Ben parçadan bahsediyorum.

Bekir abi de, Ozan da, Yahya abi de doğru karşılaştırma değil teknik olarak, neyse hadi bakalım siz bastırın biz izliyoruz :) 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2 dakika önce, Yakup Çağatay said:

Kalorifer sisteminde sorun olup olmaması ayrı mesele tabiki.Benzer illerde de aynı zamanda sıcak üflüyor diyorlar ama.Ee bir de araç ısındıktan sonra sorun yok diyorsun. 

Ben parçadan bahsediyorum.

Bekir abi de, Ozan da, Yahya abi de doğru karşılaştırma değil teknik olarak, neyse hadi bakalım siz bastırın biz izliyoruz :) 

Ya etiste takılabilir demesi peki bir gösterge değil mi? Hatta bir arabaya takılması

Ha ısınması normal değil işte.Ben 30 dk dan fazla gittikten sonra bana sıcak veriyor.30 dk normalmi sence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4 dakika önce, Doğan Kurban said:

Ya etiste takılabilir demesi peki bir gösterge değil mi? Hatta bir arabaya takılması

Abi uzaktan anlaşamıyoruz :D Kolay gelsin demekten başka elimden bir şey gelmez, keşke ben takabilsem :D 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Abi uzaktan anlaşamıyoruz :D Kolay gelsin demekten başka elimden bir şey gelmez, keşke ben takabilsem :D 

Tmm gelince beraber takarız.Elin boş gelme bu sefer. @Mert Yürüyen i cebine at getir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evet şu saate kadar uğraşıp çalıştırdık yalınla. Nasıl bir montaj mantığı varsa şase kablosunu şaseye bağlamadan bırakmışlar. Oda sürücü tarafı ön tekerleğin arkasındaki davlumbazın arkasında yayın hemen sağında. Onu yerine takıp yola çıktıktan 300 metre (~1dk) sonra ateş gibi oldu :) şuan fabrikada takılmış halinden en ufak bir farkı yok. Bu arada aküm bitti rölantide motor zaten ısındı filan buz gibi suyla üflediği hava ne kadar sıcak olacak sabah göreceğiz :)

up50423-P1010277.jpg

up50423-P1010283.jpg

4 saat önce, Doğan Kurban said:

Yahu gittiğim servisteki adam (arkadaşım) bile telefonda bana abi sıkıntı var ama diğer usta el attığı için ses edemedim diyor.Dün @Ozan Kar @Bekir B. ve @Yahya Akman kendi gözleriyle şahit oldular kaloriferin haline.Bu sebepten başka servise gidip eğer sonuç alamaya çalışcam.

Doğan abi biz o denemede motoru çalıştırmamışız, çalıştırınca sıcak hava üflemeye başladı.

@Yahya Akman abi sana yeni tip parça lazımmış tahmin ettiğimiz gibi. Ama eskisinide uydurup takanlar var.

up77089-2-1358772511.jpg

not: konu büyük oranda PTCye döndüğü için başlık düzenlendi.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.