Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

2014 Ford Mondeo Vignale Tanıtıldı

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

vignale italyan dizayn firması , aston martinden , ferrari ye kadar sayamayacağımız kadar çok otomobile stil vermiş ,,, okadar kolay harcamayın ... :)  tarihi 1960 lara dayanıyor , sonraları ford veya asyon martin satın almış , bişi bişi okadarınıda araştırıverin  :kıhkıh:

hatta ford focusta var ...  

0c1d.jpg

eesk.jpg

aston martin vignale 

fxhd.jpg

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Adamlar konsolu deri ile kaplamış

bagaj 'da da birçok yer deri .... beğenilmeyen baklavaların ortalara doğru ufalması , kapılardaki büyükten küçülmedeki hareketi ben açıkçası çok beğendim ...

renk konusunda açık renk değilde koyu bende tercih ederdim ama , yapacak birşey yok vignale'in rengi bu  :kıhkıh:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deri döşeyerek sınıf atlayamazsınız.

Tıpkı elbiseye bakarak kişi hakkında hüküm verilemeyeceği gibi.

Ben Mercedes'inkini de beğenmedim.

Ayrıca Vignale tasarım firması diye ilaveten paye verecek halimiz yok, yakıştırmayı bilselerdi.

Hele ki bu renklerle ancak lükse meraklı ama parası az toplulukların ilgisini çeker diyebilirim. Özellikle o bol kromajla...

İmaj edinme çalışmaları bunlar. 

Beni etkilemiyor, ama uzun vadede marka imajına katkısı olabilir elbette. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Titanium daha bir güzel göründü gözüme; tasarım markası, köklü, yenilik vs. iyi olur da baklava desenli koltuklar maalesef pek gitmemiş; hangi markaya koyarsan koy olmuyor sanki. Bir de kolçağı balık sırtı mercekle mi çekmişler nedir; iki oda bir salon?

Kromajlar hakikaten Arap işi; svarovsky taşlamalı bir mustang görmüştüm; kromaj bana hep onu hatırlatıyor.

Arabanın tasarımı zaten güzel; ha bire şov yapacaklarına piyasaya sürmeye odaklansalar daha iyi gibi... 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Deri döşeyerek sınıf atlayamazsınız.

Tıpkı elbiseye bakarak kişi hakkında hüküm verilemeyeceği gibi.

Ben Mercedes'inkini de beğenmedim.

Ayrıca Vignale tasarım firması diye ilaveten paye verecek halimiz yok, yakıştırmayı bilselerdi.

Hele ki bu renklerle ancak lükse meraklı ama parası az toplulukların ilgisini çeker diyebilirim. Özellikle o bol kromajla...

İmaj edinme çalışmaları bunlar.

Beni etkilemiyor, ama uzun vadede marka imajına katkısı olabilir elbette.

Ford'un az satması veya zarar etmesinin sebebi de imaj zaten kötü olduğu için değil.

Ben doğru hamle olarak görüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ford'un az satması veya zarar etmesinin sebebi de imaj zaten kötü olduğu için değil.

Ben doğru hamle olarak görüyorum.

Ford'un az satıp zarar ettiğini kabul ediyorsun yani...!?  :kıhkıh:

İmaj kötü demedim zaten, farklı imajlarla değişik kullanıcılara hitap etme çabası. Kalite algısını arttırmaya ve pekiştirmeye yönelik çalışmalar.

Yanlış hamle de demedim, ama bu çalışma, hele ki daha piyasaya verilememiş bir araba üzerinde çok isabetsiz olmuş.

Keşke Fusion ile başlasalardı, zenci popülasyonda ilgi görebilirdi...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

güllüoğlu baklava , mercedes yapınca oluyor , mondi yapınca arap style :)

8n9f.jpg

Valla kusura bakmasınlar bu koltuklarla Mercedesi de almam..

vignale italyan dizayn firması , aston martinden , ferrari ye kadar sayamayacağımız kadar çok otomobile stil vermiş ,,, okadar kolay harcamayın ... :)  tarihi 1960 lara dayanıyor , sonraları ford veya asyon martin satın almış , bişi bişi okadarınıda araştırıverin  :kıhkıh:

hatta ford focusta var ...  

0c1d.jpg

aston martin vignale 

Sorun Vignale de değil bence. O tasarımı arabasına koydurtanda. Adam sadece bunu tasarlayıp al bu olacak dememiştir herhalde.. Focustaki koltuklar da güzel değil ama bundan güzel gene. (canlısını görmüş binmiş mıncıklamış biri olarak yazdım bunu)

Ya ben birşeyleri mi kaçırdım yoksa ford çağ falanmı atladı? Bahsettiğiniz arabanın markası "ford." Kıçını da yırtsa Almanya da Golf ün arkasından gelecek. İsterse en iyi arabayı yapsın bu gerçek değişmez.  Üstelik sadece almanya da falanda değil. Almanyada ford işçi arabası üretir, amerikada zenci arabası. Bu imajı öyle koltuk deseni ile falan değiştiremezsiniz. En az iki nesil geçmesi lazım onun için.. Ayrıca koltuk döşemesi değiştirerek imaj falan değişmez. Önce kaliteli üretim yapmayı öğrenmesi lazım ford'un. Evet mondeo ile başlayan iyileştirme atağı meyvelerini yavaş yavaş vermeye başladı belki ama focus3 eskisine göre iyi bir araba olmasına rağmen hala kaliteli demek için markayı tutku ile sevmek ya da adının Yakup olması gerekir. :). 15 sene sonra ancak Golf4 ün kalitesini yakalayabildiler. Gerçi VW de onu tekrarlayabilmek için epey kasmak zorunda kaldı ama onların zaten audi gibi bir markaları var. Onların kalite ayarlaması zaten bilinçli olduğu için hazırdaki imajdan yemeleri anlaşılabilir.

Bu arada imaj düzeltmek istediklerine falanda asla inanmıyorum. Eğer böyle bir niyetleri varsa ilk iş olarak reklam ekibini işten atsınlar, sonra PR cıları kovsunlar. Ben arabamı polis arabası olarak görmek istemem mesela. Ya da bilmem ne gaz ın LPG reklamında da görmek istemem. İmaj öyle koltukla falan olmuyor malesef. Komple düşünülmesi gereken bir mevzuu..

Uyduruk dizilerde polis arabalarının biri polis diğeri linea.. Ahanda aynı kefedesin işte.. Cumbabanın koruma araçları bilmem kaç nesildir Mondeo. Hee 2.5 benzinli turbo vart curt. Eee? Polis arabası işte.. Hizmet arabası. Hyundai Era gibim birşey.. Beleş olduğu için falan onları kullanıyorlardır muhtemelen. Otosan da o şekilde reklam yaptığını falan düşünüyordur Allah bilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

markayı tutku ile sevmek ya da adının Yakup olması gerekir

Ben tutku ile sevmiyorum ki burada yönetici isem hakkını veriyorum her yazdığım sevdiğim için değil :)

Buaraba sadece almanya'da satmıyor rakibi de sadece vw mi ? 

Polis arabası olmayan marka mı var? 

Ayrıca ben katılmıyorum öyle yapmak istemiyorlar cümlesine. Nereden biliyorsunuz o konularda çalışmadıklarını ? :) Benim duyduklarıma göre ilgileniliyor. Herşey zamanla olur zank diye olmaz zaten. Herşeyi olumsuz eleştirmek yerine destek vermeyi tercih ederim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben tutku ile sevmiyorum ki burada yönetici isem hakkını veriyorum her yazdığım sevdiğim için değil :)

Buaraba sadece almanya'da satmıyor rakibi de sadece vw mi ? 

Polis arabası olmayan marka mı var? 

Seninle bu konuda polemiğe girmeyeceğim. Defalarca yazdık çizdik boşver. Sadece takılmak için yazdım onu. :)

Evet amerikada da satılıyor. Orada da zencilerde falan var işte.. Almanya örneğini vermemin sebebi avrupa kıtasının otomotiv sektöründeki lideri olmasından dolayı. Hollanda da da durum almanyadan farklı değil zaten. Fransada ne olduğunu bilmem ama rönolar fransa dışındaki her ülkede ya junkie arabasıdır ya da öğrenci kızların arabasıdır. Geri kim kaldı?

Her marka araba polis arabası olur.  Konu olan sadece polis arabası olması değil. Ben Era ile aynı işi yapan focus görmek istemiyorum.. Trafik arabası yapılmasına izin verilmemeli. Müdüre araba alınırken passat alınıyor. Mondeo alınmıyor. Neden sence? Adam özellikle istemiyor.  Testisler biraz daha ağır basarsa passatta değil Audi ye zıplanıyor zaten.  Arabayı kullanan kişinin imajı ne kadar yükselirse arabanın marka değeri o kadar artar. Sen görev arabası olarak Era nın yanına verirsen focusu o ayağa düşer. Popon yiyorsa Cumbabayı mondeoya bindir. Yok bindiremiyorsan gidip koruma arabası olsun diye kızılayda bedava dağıtılıyormuş havası yaratma. Kimse "aa cumbabanın korumasında da mondeo var" diye kalkıp mondeo almaz. Ama bilmem kaç bin tane reprezantta beyaz focus var diye focus almayan bir sürü arkadaşım var benim.

Eğer yolda giderken beyaz ya da teneke grisi focus veya Megane2/fluoresant ya kiralıktır ya da kiralıktır. Şirketteki adamın altına verilen araba imajını kendileri yaratıyorlar. Ondan sonrada en çok beyaz renk satılıyormuş Türkiyede. Bak bak bak.. Çok şaşırdım.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.