Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Renk Focus 3 Almalıyım

Emrah Karaalan

Önerilen Mesajlar

Sırf çiziklerden ve taş atlamalarından çekindiğim için bu kararı vereceğim az buçuk hayal edebiliyorum turuncu veya kırmızıda ufacık bir hatada çok kötü bir görüntü oluşturacaktır diye sadece düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

gernk olarak en çok mars turuncu hoşuma gidiyor ama çiziklerin ve doağl koşulların zararından korkuyorum. Ne kadar koruma yaparsak yapalım illaki kenardan köşeden atılan taşlar zarar verecektir diye düşünüyorum. Aytozu gri kullanmama rağmen kaputum taş izinden feci halde görünüyordu. Birde mars turuncu alsam herhalde alttaki astar bile ortaya çıkar yanılıyormuyum?

Sayın Karaalan, endişenizde çok haklısınız. Arabam daha 2 aylık ve çok dikkatli kullanıyorum Ama tatil dönüşü mıcırlı bir yolda önümdeki insan olduğu şüpheli sürücü tozu dumana katarak giderken fırlattığı taşı son anda gördüm,fren yapıp  50m olan  takip mesafemi daha da arttırdım ama....

Bugün arabamı yıkatırken kaputtaki 2 şirin taş izi canımı çok sıktı. Aytozu gri olmasına rağmen 2 siyah benek hiç de hoş durmuyor arabamda. Ne renk alırsan al bu can sıkıcı sorunlar oluyor. Sevdiğin renk al bence.

Bir de kısa zamanda satmayı düşüneceksen kırmızı ya da mars vb, daha çok lekeli olarak değer kaybedecektir bunu da unutma.

Ayhan C. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Açıkçası şeker kırmızı bulursunuz da mars turuncu veya diğer enteresan renkleri zor bulursunuz. Muhtemelen bayiler satmadıkları için bu araçları sipariş vermiyorlardır. (yada öyle düşündükleri için) Dolayısıyla siyah, beyaz, gri, füme, şeker kırmızı hariç renkleri sipariş vermeniz gerekebilir. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

kiri ,tozu belli etmesin diyorsanız beyaz ,aytozu gri tercih edilebilir ama aracım  güzel görünsün ben aracımı sürekli temiz tutarım ,dikkat çeksin  istiyorsanız şeker kırmızı focusun en dikkat çeken ve en güzel rengin bana göre tabiki bunun dışında  kül kahverengi, mars turuncu ,beyaz da benim beğendiğim focus renkleri..çizik konusuna gelecek olursak daha önceki aracım beyazdı ve kaputtaki taş izleri çok güzel belli oluyordu ,aracım şeker kırmızı  ama şuana kadar yok çizik belli oluyor yok taş izi belli oluyor diye bir durumla karşılaşmadım ..beyaz aracımda nasılsa çizikler bunda da aynı..taş izi falan boyayı kavlattığı için her renkte aynı oranda belli oluyor heleki beyazda simsiyah duruyor taş izleri .Açık renkler sadece çok hafif çizikleri belli etmiyor onun dışında taş izi derin çizikler hepsinde aynı 

çağlar çetinkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar sanırım eski aytozu gri alışkanlığına devam edeceğim gibi görünüyor.

Ne kadar sıkıcı, yazık...!

1. Arabandan uzaklaşırken şöyle bir daha dönüp bakmaya değmeyecek bir renk, ya da yaklaşırken içinde hafiften de olsa bir coşku hissetmene neden olamayacak.

Bunları yaparken asla taş izlerini görmeyeceksin.

2. Takıntıların nedeniyle gidip kaputa burnunu dayayıp miniminnacık izleri bıçak yarası gibi algılamaya çalışacaksın.

Hangisisin karar ver?

(Mütecaviz üslubum kararı etkilemek içindir ve kişisel bir saldırı değilidir lütfen o gözle bakalım!)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Beyaz haricindeki en ucuz rengi alın, komple şeffaf filmle kaplatın. 

Taş işi, çizik, vuruk ve benzerleri her zaman olabilir, bunun önlemi yok. Koleksiyoncular bile bunun riskini kabullenip trafiğe çıkıyorlar.

Benim kendi tecrübem boya kalkmadığı sürece bu izleri beyaz fazla göstermiyor. Gerçi gösterse de tekrarlanma ihtimali bu kadar yüksek olan bir şey için sürekli sağını solunu boyatır mıyım bilmiyorum. En fazla Cem abinin oje metodunu beyaz için deneyebilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bence bu arabanın sedanına en çok yakışan beyaz renk, şu farklı bir renk var koyu sarı gibi oda güzel gibi hani farklı olsun denilirse onu tercih edebilirim. Onun dışında başka renk gördümmü iyiki beyaz almışım diyorum .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir daha focus alacak olursam bu renge bakıcam:

7hhe.jpg

bu arabanın rengi zaten bu göreceli felan da demiyorum direkt bu arkadaş :yeah:  :yeah:

Mütecaviz üslubum kararı etkilemek içindir ve kişisel bir saldırı değilidir lütfen o gözle bakalım!)

Filler koşarken çimenlerde ezilebilir ama abi dikkat edelim :kıhkıh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.