Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Tekerlekten Gelen Şıngırtı

Ozan Kar

Soru

Bijon somunlarının kapakları gevşekti ayağımla vurunca bile ses yapıyordu somunlar değişti ancak yine bir ses var.

cam kapalıyken duymuyorum ancak açıkken parke taşlı yollarda ve bazı kasislerden geçerken bir şıngırtı geliyor sanırım sağ ön tekerlekten. neden olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Onlarca sebebi olabilir ama ilk akla gelen amortisör ve ön takımda bazen tür sesler çıkarabiliyor.Direksiyon kutusuda olabilir.Belkide alt muhafazanın vidası gevşektir o ses yapıyordur . Belkide plakalık ses yapıyordur. Çok seçenek var en doğru yol servis :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bijon somunlarının kapakları gevşekti ayağımla vurunca bile ses yapıyordu somunlar değişti ancak yine bir ses var.

biladerin yeni titanium aracının somunları kapaklı değil yekpare sanırım, çakılı vida yani. sonradan mı böyle oldu acaba.

umarım bilyalardan falan değildir. şangırtı deyince boşluk sesi mi çağlar ın ima ettiği  gibi yoksa sürtünme sesi mi?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

cam kapalıyken duymuyorum ancak açıkken parke taşlı yollarda ve bazı kasislerden geçerken bir şıngırtı geliyor sanırım sağ ön tekerlekten. neden olabilir?

Bendeki direksiyon kutusu sesi işte bu; taşlı yollarda yavaş seyrederken şangırdıyordu işte; serviste ne yaptılarsa bir hafta oluyor bir iki defa geldi sadece; onda da gerçekten bozuk yoldu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekerde rot başını balatadan gelen sıcaklıktan korumak için yapılmış metal bir parça var. O parca sadece balatayla arasında duruyor. Eğer gevşerse yerinden çıkarsa şangırdamaya başlıyor. Serviste 5dk da halletmişlerdi benim arabayı gözümün önünde. Emin olmak için herhangi bir rotcuda rampada bakın görürsünüz sizde zaten.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekerde rot başını balatadan gelen sıcaklıktan korumak için yapılmış metal bir parça var. O parca sadece balatayla arasında duruyor. Eğer gevşerse yerinden çıkarsa şangırdamaya başlıyor. Serviste 5dk da halletmişlerdi benim arabayı gözümün önünde. Emin olmak için herhangi bir rotcuda rampada bakın görürsünüz sizde zaten.

Bendeki sesin kesilmesinin muhtemel sebebi bu olabilir o halde.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Allah Allah bende bi singirti var ama bijonlardan geliyor diye pek takmiyordum. Bu ses disardan mi yoksa arac icindeyken mi duyuluyor

Bijonlardan ayrıca geliyordu o gecti ama aynı ses ama o kadar sık değil.

Ses anlatmak zor, çan ses gibi ama o kadar tok değil.

Sesin hangi durumda geldigini net olarak bulmadan servise gitmek istemiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bijonlardan ayrıca geliyordu o gecti ama aynı ses ama o kadar sık değil.

Ses anlatmak zor, çan ses gibi ama o kadar tok değil.

Sesin hangi durumda geldigini net olarak bulmadan servise gitmek istemiyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk 2

Çek abicim arabayı rotcuda falan rampaya, elle yoklayınca bile farkediliyor.

Bendeki sesin kesilmesinin muhtemel sebebi bu olabilir o halde.

Belkide, direksiyon kutusundan şangırtı gelmez herhalde? Daha çok tok bir ses geliyor diye biliyorum.

Şimdi aklıma geldi, bir diğer seste, körüğün ordaki kelepçenin çıkması sonucu oluyor, boşta sallandıkça aynı sesi yapıyor.

Fotoğraf aradım bulamadım. Bakılacak yer diske ve yere en yakım kısım Ozan. Diğeri zaten körüğün orda varsa öyle bişey sallanırken görürsün :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Belkide, direksiyon kutusundan şangırtı gelmez herhalde? Daha çok tok bir ses geliyor diye biliyorum.

Maalesef geliyor; bu sorunu zamanında Corsa ile de çok yaşadığım için iyi biliyorum. ve Yine maalesef şuanki focusun direksiyon kutusu 2004-2005 model C kasa corsalar ile tamamen aynı teknik ile üretilmiş durumda.

Fakat şuanda direksiyon kutusundan gelen sesi net olarak alıyorum; daha önce başka tıkırtılarda varmış demek ki; böyle boşta bir parçanın yuvasının içinde oynaması gibi sesler vardı, o sesler kaybolmuş durumda. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.