Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Boya Korumasız Geçen 4 Yılın Sonucu...

Önerilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese merhaba önceki aracımın fotoğrafları elime ulaştı bir kaç kare paylaşmak istedim.

Kesinlikle yok boya korumaymış yok nano korumaymış yok bilmem ne gloss zırh mış uygulanmadı.

Sıfır aldığım aracım 4 yıl boyunca benzinlikteki yıkamaya da girdi, fırça ile de yıkandı.

Kapalı garaj yüzü görmedi garibim güneşin altında yandı kavruldu.

Aracıma tek yaptırdığım ;

Düzenli olarak 6 ay da bir sonax cila ile cilalandı ve buyrun sonuçlar;

c6ls.jpg

6ntt.jpg

6o7k.jpg

1xs9.jpg

Olabildiğince yüksek çözünürlükte yükledim fakat iphone kamerasından bu kadar çıkıyor fotoğraflar fakat boyası o kadar mükemmeldi ki abartısız her gün sıfır mı yenimi aldın muhabbetlerinden bıkmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yakından bakmak isterdim..benzinlikteki otomotik yıkama resmen zımpara makinesi,fırçayla yıkama sonucu hareler mutlaka vardır..

sizden gece sokak lambası altında bakın boyanın durumu meydana çıkacaktır..

detailingturkey.net adresinde daha detaylı bilgilere ulaşabilirsin..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

arkadaş güzel yazmış, petrollerdeki fırça bizim memlekette çok susuz çalıştırılıyor ve boyayı resmen kılcal çiziyor. zaten mikron kalınlıktaki cila hemen hasar alıyor.

6 ayda bir cila idealdir, bende yaptım eski aracımı.. her yıkamadan sonra showroom arabası gibiydi. 1 günde arkadaşıma sattım, almak için bana oturmaya geldiler, çay içtik pazarlık yaptık aldı gitti :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ışık altında yakından çekim yapmanızı tavsiye ederim.ben eski aracıma iki yıl bindim ne boya koruma ne cila yoktu.fırçayla da yıkandı benzinlikteki otomatik yıkamayla da yıkandı.yani pek önem vermiyorum buna...ancak dediğiniz şartlarda güneş altında yada sokak lambası altında yakın çekim yaparsanız kılcalların olduğunu görebilirsiniz.o şekilde bir fotoğraf paylaşırsanız ve dediğiniz gibi bir şey yoksa daha iyi desteklemiş olursunuz görüşlerinizi

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

@Hasan Şahin,

:nazar:  Maşallah araba gayet güzel gözüküyor. Üstüne lamba tutup mikroskopla bakmak da çok gerekli değil. Daha iyisini arayan  gitsin yenisini alsın. :) Kullanılan şey eskir.  :kıhkıh:

Teşekkürler üstadım, amacım önceki aracımın ne kadar iyi kötü olduğundan öte altı ayda yada yılda bir boya koruma yaptırmaya gerek olmadığı ( şahsi görüşümdür) ve bunun yerine 6 ayda bir cila ile aracın gayet temiz ve bakımlı şekilde muhafaza edilebileceğini tasvir etmek.

4 yıl boyunca yaptırılacak boya koruma masrafını hesap ederseniz dediğimin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Teşekkürler üstadım, amacım önceki aracımın ne kadar iyi kötü olduğundan öte altı ayda yada yılda bir boya koruma yaptırmaya gerek olmadığı ( şahsi görüşümdür) ve bunun yerine 6 ayda bir cila ile aracın gayet temiz ve bakımlı şekilde muhafaza edilebileceğini tasvir etmek.

4 yıl boyunca yaptırılacak boya koruma masrafını hesap ederseniz dediğimin ne kadar doğru olduğunu anlarsınız.

aracınız çok güzel görünüyor onda şüphe yok.ama boya korumaya gerek olmadığını söylemek için yakın çekim yapmanız lazım.yeni yıkandığında benim eski aracımda bu uzaklıklardan böyle görünüyordu.ben hiç boya koruma ya da cila yaptırmadım.yani çok önemsemiyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bu dediklerinize katılmamak elde değil. Bence de boya koruma para tuzağından başka birşey değil. Ücretsiz olması durumunda yaptırırım sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

aracınız çok güzel görünüyor onda şüphe yok.ama boya korumaya gerek olmadığını söylemek için yakın çekim yapmanız lazım.yeni yıkandığında benim eski aracımda bu uzaklıklardan böyle görünüyordu.ben hiç boya koruma ya da cila yaptırmadım.yani çok önemsemiyorum...

Aracı arkadaşıma satmıştım zaten izinden döndükten sonra en yakın zamanda eklerim, açıkçası en doğrusunu yapıyorsunuz önemsememek lazım. Sonuçta kapalı garaj olmadıktan sonra kapının önüne atıyoruz kuşta pisliyor, kansızın biri gelip sakızda yapıştırıyor ,zift , kar , yağmur, çamur derken değil boya koruma komple çelik zırh yaptırsak yine anlamı yok. En azında 6 ayda bir cila bir mantıklı ve ekonomik olanı. Nedenini merak edenler, profesyonel firmaların yaptıkları koruma(!) hede hödelerine baksınlar o zaman görürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merak ettim boya koruma yaptırdığımızda benzinlikteki makinelerle yıkatır ve fırça Kullanırsak dahi o kılcallar olmuyor mu.Arkadaşlar geçin bunları tamam belki yüzde olarak çizikler daha azdır ama illa yine kılcal cizikler vardır. Çiziklerin az olmasının sebebide kaporta üzerindeki kayganlıktır. Siz kendiniz  6 ayda hatta 3 ayda bir yapabilirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz marketten kaliteli bir cila alın yeterli. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

O fırçalı yıkamacı petrolcülerden biride benim daha kendi aracımı hiç o tehlikeye atmadım.

konu dışı fakat akaryakıt ile ilgili tüyo ve yapılan hileler ve dikkat etmemiz gerekenler ile ilgili bir başlık acabılırsınız :) guzel olur

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

konu dışı fakat akaryakıt ile ilgili tüyo ve yapılan hileler ve dikkat etmemiz gerekenler ile ilgili bir başlık acabılırsınız :) guzel olur

Bununla ilgili pek çok şey yazdık biraz forumu kurcalayın isterseniz, yine yazarız tabi, akaryakıt bilhsssa bu forumu kullanan insanların sahip olduğu araçlar için ve çevre duyarlılığı açısından hassas bir konu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Koruma da yapsanız kılcal çizikler zamanla oluşuyor.

Güncel ürünlerle yapılmış boya korumanın boyayı onuncu senesinde daha diri tutacağına pek kuşku yok.

Az kişinin bu kadar uzun süre aracını kullanacağı ve bu süre içerisinde korumaya harcayacağı parayı asla satarken geri kazanamayacağı da korumayı sorgulanır hale getirir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.