Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Boya Korumasız Geçen 4 Yılın Sonucu...

Önerilen Mesajlar

• 2 ay sonra...

6 ayda bir cila yaptiktan  sonra quick wax denilen SIVI cila satiliyor fiyati 30 lira gibi birsey bulabilirseniz meguiars in urunlerini tavsiye ederim bulamazsaniz sonax vb de olabilir. 

Her yikamadan sonra yikamaciya 1-2 lira vererek quick wax i uygulatin bir de o zaman bakin araciniza bu kadar soyluyorum  :)

Ozellikle araba icin cok titiz temiz uzerine toz kondurmayan ben yaklasik 2 aydir kafam cok rahat ^_^  Cunku araba buz beyazi... Bu nasil bir rahatlikmis arkadas ya :öp:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nanoymuş,boya korumaymış fuzuli.Geçen gün birde folyo koruma gördüm :) Motor korumada efsaneler arasında. 5-10 yıkamadan sonra hepsi gidiyor vernik kalıyor. Arada sırada gaz yağı ile silerim.Çizikler varsa pasta yaparım.Çbs marka cila ile 6 ayda bir cilalarım bez ile. Yıllık yıkama hariç şu işlere harcadığım para 50 lirayı geçmez. Millet deli gibi para harcıyor işin güzel tarafı boyaya zarar veriyorlar her polisaj makinası vurduğunda. Mümkün olduğunca gölgede park ederim, kuş pisliği varsa ilk gördüğümde temizleme çalışırım.Haftada bir basınçlı su tutup,araç deterjanı ile yıkarım köpürtürüm.Sonra bir daha basınçlı su vurdum mu mis gibi oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Boya korumasına bisey demiyorum ama nasiolun glasshield yağmur kaydiricisi mükemmel. En son istanbuldan gelirken ince ama cok yogun yağıyordu, silecekler tam gaz çalışırken kapatsak ne olcak acaba diye denedik bisey değişmedi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Nanoymuş,boya korumaymış fuzuli.Geçen gün birde folyo koruma gördüm :) Motor korumada efsaneler arasında. 5-10 yıkamadan sonra hepsi gidiyor vernik kalıyor. Arada sırada gaz yağı ile silerim.Çizikler varsa pasta yaparım.Çbs marka cila ile 6 ayda bir cilalarım bez ile. Yıllık yıkama hariç şu işlere harcadığım para 50 lirayı geçmez. Millet deli gibi para harcıyor işin güzel tarafı boyaya zarar veriyorlar her polisaj makinası vurduğunda. Mümkün olduğunca gölgede park ederim, kuş pisliği varsa ilk gördüğümde temizleme çalışırım.Haftada bir basınçlı su tutup,araç deterjanı ile yıkarım köpürtürüm.Sonra bir daha basınçlı su vurdum mu mis gibi oluyor.

birde burda bilgili gibi yazarsın , mikronu inceltmekten bahsedersin falan filan istersem 1 mikron inceltmem ,istersem arabanızda boya bırakmam hepsinin malzemesi ve her ustanın kitap okuyuşu farklı  yani kısacası  geçin bu işleri 50 derece güneş altında aracınızı 2 hafta bırakın sonra konuşalım , bu kadar iddalısınız madem çekinmeyin, yaza  arabalarımızı yan yana koyalım şimdiden gün bile belirleyebiliriz 

kışın kar altındada olur faretmez

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde burda bilgili gibi yazarsın , mikronu inceltmekten bahsedersin falan filan istersem 1 mikron inceltmem ,istersem arabanızda boya bırakmam hepsinin malzemesi ve her ustanın kitap okuyuşu farklı  yani kısacası  geçin bu işleri 50 derece güneş altında aracınızı 2 hafta bırakın sonra konuşalım , bu kadar iddalısınız madem çekinmeyin, yaza  arabalarımızı yan yana koyalım şimdiden gün bile belirleyebiliriz 

kışın kar altındada olur faretmez

Sonax'a,Ziebart'a yılda 1000 lira para dökmenin anlamı yok ben bunu savunuyorum. Kaldı ki piyasada dediğin gibi kitap okuyuşlar farklı. Kimisi arabanın canına okuyor basıyor polisajla pastayı. Kimisi elimi yükü ayarlayamam diye elle yapıyor saatlerce uğraşıyor. Peki uğraşan kaç kişi ?

Sen bu işi hobi edinmişsin bir anlamda kompedanı olmuşsun işin. Zevk alıyorsun. Kaç tane usta diye geçine gördüm boyanın canına okuyan, hareleri geçirmek için boyayı incelte incelte verniğin içine eden...

Valla bir aracım açık otoparkta Antalya'da 1 seneye yakın yattı. O kavurucu sıcaklarda da yattı yani 9 ayın içinde yaz mevsimide var. Kuş pislikleri, yağmur, toz, çamur kısacası yıkanmadan ve doğa şartlarında 1 sene :) Arabada geçmişte ne boya koruma vardı ne birşey. Bayiden çıkmış 4 aylık arabaydı.

O günden sonra AutoKing arabanın üstünde boya tanecikleri bıraktığı için boya mükemmelleştirme diye birşey yaptı ücretsiz. Boya tanecikleri gitti. Ne yaptılar ne ettiler bilmiyorum. Belki gaz yağı ile sildiler geçti :)

Aracımda çizik olabilir sendeki araçtan daha fazla. Hemde daha genç arabam olsa bile. Fakat ben yılda 50 lira harcamışımdır, sen o işlemleri dışarda yaptırsan kendin yaptırmasan 500 lira dökmüşsündür. Sen bana bakma millet boyasız olsun diye internette araba kovalarken, ben boyalı olsun değişeni olsun ucuz olsun diye kovalıyorum. Mantığım farklı çalışıyor biraz. Belki yanlış, belki doğru,kime göre yanlış kime göre doğru :)

Kaldı ki şu anda bile temiz aracı gaz yağı ile silip, iki gün sonra yıkayıp Çbs cilamı attım mı hiçbir çizik kalmıyor benim aracımda. Olan kılcal çiziklerde gözükmüyor kapanıyor yani.

Birkez siyah bir X6'ya boya koruma adı altında işlem yaptılar. Adamın iki kapısı ve kaputu boyanacak olmuştu. Resmen yakmışlar boyayı. Böyle örnekleride görünce hem 1000 lira ver hemde canına okusunlar arabanın sonra katil olma :)

Bu arada çbs cilanın etkinliği 2-3 hafta gidiyoe. Sende iyi mi Çbs ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Sonax'a,Ziebart'a yılda 1000 lira para dökmenin anlamı yok ben bunu savunuyorum. Kaldı ki piyasada dediğin gibi kitap okuyuşlar farklı. Kimisi arabanın canına okuyor basıyor polisajla pastayı. Kimisi elimi yükü ayarlayamam diye elle yapıyor saatlerce uğraşıyor. Peki uğraşan kaç kişi ?

Sen bu işi hobi edinmişsin bir anlamda kompedanı olmuşsun işin. Zevk alıyorsun. Kaç tane usta diye geçine gördüm boyanın canına okuyan, hareleri geçirmek için boyayı incelte incelte verniğin içine eden...

Valla bir aracım açık otoparkta Antalya'da 1 seneye yakın yattı. O kavurucu sıcaklarda da yattı yani 9 ayın içinde yaz mevsimide var. Kuş pislikleri, yağmur, toz, çamur kısacası yıkanmadan ve doğa şartlarında 1 sene :) Arabada geçmişte ne boya koruma vardı ne birşey. Bayiden çıkmış 4 aylık arabaydı.

O günden sonra AutoKing arabanın üstünde boya tanecikleri bıraktığı için boya mükemmelleştirme diye birşey yaptı ücretsiz. Boya tanecikleri gitti. Ne yaptılar ne ettiler bilmiyorum. Belki gaz yağı ile sildiler geçti :)

Aracımda çizik olabilir sendeki araçtan daha fazla. Hemde daha genç arabam olsa bile. Fakat ben yılda 50 lira harcamışımdır, sen o işlemleri dışarda yaptırsan kendin yaptırmasan 500 lira dökmüşsündür. Sen bana bakma millet boyasız olsun diye internette araba kovalarken, ben boyalı olsun değişeni olsun ucuz olsun diye kovalıyorum. Mantığım farklı çalışıyor biraz. Belki yanlış, belki doğru,kime göre yanlış kime göre doğru :)

Kaldı ki şu anda bile temiz aracı gaz yağı ile silip, iki gün sonra yıkayıp Çbs cilamı attım mı hiçbir çizik kalmıyor benim aracımda. Olan kılcal çiziklerde gözükmüyor kapanıyor yani.

Birkez siyah bir X6'ya boya koruma adı altında işlem yaptılar. Adamın iki kapısı ve kaputu boyanacak olmuştu. Resmen yakmışlar boyayı. Böyle örnekleride görünce hem 1000 lira ver hemde canına okusunlar arabanın sonra katil olma :)

Bu arada çbs cilanın etkinliği 2-3 hafta gidiyoe. Sende iyi mi Çbs ?

ben demiyorumki size kasap usta yok diye ? tabiki var merdiven altı yapan arabanın canını alan ustalar. Burda hem fikiriz

açık otoparkta bırakmış olabilirsiniz 4 aylık aracın boyası , zaten 1 yılda gitmez uzun vade kullanırsanız yıllar geçtikce farkedersiniz bu kafa ile giderseniz k. bakmayın :)

ayrıca autoking uyguladığı gaz yağı değil spa ve kill'dir , ellerinde yoksa pasta yapmışlardır.

Benim harcadığım paraya gelirse şuan kendi aracıma kullandığım bin liralık malzeme var , orası ayrı konu çünkü bu benim hobim.. benimde öyle takıntılarım yok mümkünse tramerli olsun o konuda aynı kafadayız :)

aynen doğru demişsiniz siz gaz yağı ile silip , çbs attınız mı çizik kalmıyor değil sadece maskeliyorsunuz  yani onların hepsi yerine duruyor bi yere gittikleri yok (hoş ben colliente atarım araca 5 ay kalır )

Yakarlar boyayı, dalgınlık eşşeklik işi bilmemek hepsi sebep işi düzgün yapan yere verseydi , öyle olmazdı 

bana verseydi 1000 lira sıfırından bile süper olurdu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.