Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Yeni Connect 1.6 Tdci Sınıfının En Iyi Yakıt Ekonomisini Sunuyor

Yakup Ç. A.

Önerilen Mesajlar

Connect en iyi yakıt ekonomisini sunarken mevcut modeline göre %34 daha az tüketiyor.

• Transit Connect ECOnetic ortalama 4.0 l/100 km (70.6 mpg) ve 105 g/km COemisyon sunuyor.
  • Sınıfının önde gelen (aşağıda) modellerine göre 1,750 €'ya varan yakıt maaliyetini azaltır. (litresi 1.5 € -  Türkiye şartlarına göre 5.000 TL)
  • Ayrıca rutin bakımları ve bakım maliyeti eskiye göre azaltılmıştır ve ilk alım maaliyeti ekonomiye katkı sağlar niteliktedir.
  • Benzinli modelindeki lider yakıt ekonomisi hakkında açtığımız başlık burada
  • 1.0 EcoBoost ile ortalama 5.6 lt

İlk satırda söylendiği gibi bu model econetic modeldir yani düz modelleri SS olmayanlar yani biraz daha tüketimi yüksek olur ortalama 4.4 lt gibi henüz bu teknik açıklanmış değil verildiğinde bu satır düzenlenecektir.Güncel modeller ise 6.0 lt tüketim vaad ediyordu. Yani eğer bir connect'iniz var ve yenilemek istiyorsanız eski tüketim verinize göre kabaca en az %25 düşmeniz size fikir verecektir. Misal 10 lt ise tüketiminiz şehir içi bu 7.5 litreye düşer.Ford'a göre tabi : :) 
post-1-0-32031800-1373453002_thumb.png
Yukarda tabloyu bize göre açıklamıştım o yüzden tekrar etmeden tablonun verisini geçiyorum;
130.000 km ve ort 4 yıllık yaşam döngüsü sonucunda görünen (yakıt maliyeti € 1.50/litre) tasarruf ** 

Yükleme alanı ve esneklik ile alakalı pdf  TransitConnect_Loadspace-Features_EU.pdf

Araç Fotoğrafları:

Ford-TransitConnect_25.jpg

Ford-TransitConnect_21.jpg

Ford-TransitConnect_09.jpg

Ford-TransitConnect_13.jpg

Ford-TransitConnect_19.jpg

Ford-TransitConnect_02.jpg

Ford-TransitConnect_14.jpg

Ford-TransitConnect_01.jpg

Ford-TransitConnect_04.jpg

Ford-TransitConnect_05.jpg

Ford-TransitConnect_27.jpg

Ford-TransitConnect_28.jpg

Ford-TransitConnect_30.jpg

TransitConnect_Loadspace-Features_EU.pdf

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1.8 tdci epey yakıyordu. Şehirler arası yollarda 100 km/s hızla gidildiğinde 100 kmde 5,5-6 litre gibi yüksek tüketimi vardı(bineklere göre). Dedikleri rakamlar yakalanırsa çok tutar bu araç. Firmalarda en çok tercih edilen araç bu segmentte Connect. Bakımları ucuz, cart curt arıza vermez, sağlam, yol tutuşu ve fren kabiliyeti oldukça iyi fakat arkada makas olduğu için sert olan bir araçtı eskileri. Yenisinin daha iyi yol tutacağını düşünüyorum. Birde bağımsız helezon koymuşlarsa güncel donanımlarla bu araç çok tutar yine sınıfının lideri olur.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 ay sonra...

Güncel kasaların kataloğunda da 1.8 tdci 110 lukların yakıt tüketimi 6 litre olarak belirtiliyordu ama 7.3 ün altına düşürebileni daha görmedim..

Ama 1.0 litre ecoboost connect için oldukça iddalı olmuş. ''1.0 litre motor arabayı çekmez ''diyen otomobil cahillerine tokat niteliğinde bir cevap vermişler.Evet 1.0 litrelik bir motor ticari bir aracın kaputu altında :yeah:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.