Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Fransız Arabası Alınmaz Mı?

İsa

Önerilen Mesajlar

Yaniliyorsunuz. Eski kasa c4 un de motor kaputu aluminyumdu. En ufak tiklamada far geri kayip kaputu yamultuyor ve kaputu degistirmek zorunda kaliyorsunuz. Plastik olan sey sadece camurluklari ki onlarin plastik ya da cam olmasi zaten hic onemli degil. caglar bey onemli olan tavanin ne oldugu degil kapinin acilip acilmadigi. Kapi aciliyorsa sevmisim tavanini banane?

Bence ne mondeo ile ne de c4 ile takla falan atmayin. Mondeoyu pek iyi tanimadiginiz belli. Mondeonun en zayif halkasi tavani. Kaynaksiz montaj oldugu icin rijit olmayan bir yapidan bahsediyoruz.

nasıl aliminyummus onu anlamadim ben gördüğüm kazali c4 fazla bir darbe almamasına rağmen kaput ortadan catlamisti öyle kaput mu olurmus?mondeonun kasasi on numara sağlam hemde taş gibi..kısacası fransız arabasına güvenenler fransız araba alsın ben kesinlikle almam !!! saglamligina da guvenmem .aracın içine binince zaten malzeme kalitesi herşeyi anlatıyor
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Valla sizin ne gördüğünüzü bilmiyorum ama bildiğiniz aluminyum.

Mondeonun ön paneli plastik diyorum siz hala kasası sağlam diyorsunuz. Öne panelin ne olduğunu bilmiyorsanız daha açık yazayım. Hani kaput kilidinin takılı olduğu aracın iki şasesine bağlı olan radyatörü farların falan monte edildiği alet var ya.. İşte o.. Onu geçince zaten motor geliyor karşınıza.. Git sağlam bi tekme at ayağın emme manifoltuna kadar girer.

Bu arada siz güvenmeyin ve almayın. Milyonlarca insan alıp biniyor.

Çin almayın Çin :D:zha:

942959_456951727732433_1783185679_n.jpg

Çakallık yapma lem. Hiçbir arabanın o noktasında metal birşey yok. Senin arabaylada vursan sonuç değişmez.

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Çakallık yapma lem. Hiçbir arabanın o noktasında metal birşey yok. Senin arabaylada vursan sonuç değişmez.

Araçlar ön çaprazlarının güvenlik açısından "kör nokta" olması, çarpacağınız kesin olan bir direğe ortalayarak çarpmayı daha mantıklı, güvenli hale getirmekte diye düşünüyorum Mertol abi de abartıyor muyum bilmiyorum.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fransız arabası alınır  :kıhkıh:

abimde peugeout 205 gti vardı , bende 207 rc vardı ... fransızların yeri herazaman farklıdır gönlümde ...  

; nasılki sırf alman malı diye her alman alınamıyorsa ; fransızlarında alınabilecek ve alınmayacak arabaları var ... 

ama işte bir önceki konuda sırf mercedes olsun taştan olsun gibi bir tavır vardı ; almancıların almanyadan leblebi parasına aldığı arabalar tr'de büyük itibar görmesi yüzünden gelişen bir hastalık bence bu ...  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

fransız arabası alınır  :kıhkıh:

abimde peugeout 205 gti vardı , bende 207 rc vardı ... fransızların yeri herazaman farklıdır gönlümde ...  

; nasılki sırf alman malı diye her alman alınamıyorsa ; fransızlarında alınabilecek ve alınmayacak arabaları var ... 

ama işte bir önceki konuda sırf mercedes olsun taştan olsun gibi bir tavır vardı ; almancıların almanyadan leblebi parasına aldığı arabalar tr'de büyük itibar görmesi yüzünden gelişen bir hastalık bence bu ...  

Almanya'da arabalar ucuz değil ama.Alım gücüne bakarsak ona firma ne yapsın :) Ayrıca katılmıyorum hastalık falan değil gidelim bakalım 2002 model araç alalım 1995 model araç alalım bakalım sonuçta algı ve hastalık deniliyorsa eskiden gelmesi gerekiyor yanılıyor muyum  ? Bakalım standart kullanıcı bakarak neler hissedecek ? 

Focus dizel ti. 21-25 bin euro - 52 bin lira

Mondeo tit eb 29 bin euro - 70 bin lira

Merco c180 33 bin euro'dan başlıyor. - 80 bin lira

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fransız arabası alınmaz :) 

Bir sürü şey bulmuş olabilirler, 1700lerden beri araba yapıyor olabilirler, tasarımları etkileyici olablir , onlarca kült ikonik arabaları olmuş olabilir vs vs 

Mercedesin A serisindeki dizel motorunu renault dan alması falan da teferruattır. 

Topgearda dedikleri gibi 

" Arabanız ya iyidir ya da Fransız" 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı Top Gear DS3'e hayran kalmamış mıydı? Jeremy Monaco'ya çıkmıştı sanırsam ve en iyi süreyi yapmıştı aralarında.

Buldum videoyu:

Fifth Gear'da da yeni C5'te kullanılan Hydropneumatic süspansiyonun hiç bir aracın yapamadığı kadar başarılı olduğu bozuk yollarda test edilmişti.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aynı Top Gear DS3'e hayran kalmamış mıydı? Jeremy Monaco'ya çıkmıştı sanırsam ve en iyi süreyi yapmıştı aralarında.

,

Fifth Gear'da da yeni C5'te kullanılan Hydropneumatic süspansiyonun hiç bir aracın yapamadığı kadar başarılı olduğu bozuk yollarda test edilmişti.

Bunlarla sav'ı doğruluyorsun.

Hayran kalınmış, yine fransız ve italyan arasında.

Ek olarak megane II'de pist rekoları kırdı  ? Binek olarak neresi fark yarattı çok mu iyiydi ? gibi

Standart süspansiyonda yani erişebilir olarak nerede ? Misal focus hiçbir elektronik yardımcı olmadan elektronik yardımcılı astra,golf'ten daha dengeli olduğunu biliyoruz. Bunun gibi mesela. 

Bilmeyenlere Hydropneumatic Suspension

Bu reklamlı

http://www.youtube.com/watch?v=W6oo1ydGeTI

Bu reklamsız

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunlarla sav'ı doğruluyorsun.

Hayran kalınmış, yine fransız ve italyan arasında.

Ek olarak megane II'de pist rekoları kırdı  ? Binek olarak neresi fark yarattı çok mu iyiydi ? gibi

Standart süspansiyonda yani erişebilir olarak nerede ? Misal focus hiçbir elektronik yardımcı olmadan elektronik yardımcılı astra,golf'ten daha dengeli olduğunu biliyoruz. Bunun gibi mesela. 

Bilmeyenlere Hydropneumatic Suspension

Savı doğruluyorsun derken alnmayacağını mı savunmuş oldum tam tersini mi onu tam anlamadım.

Pist rekoru kırdı da önceliği yol tutuşu olanlar tercih etmedi mi?

2004-2007 arası Citroen C5'lerin çoğunluğu bu süspansiyon sistemine sahip. Q7, S serileri, Allroad'lar ve güçlü C serilerinde de aynı mantıkta çalışan farklı sistemler var, çoğunluğunun ilk amacı konfor, yol tutuşu değil.

Yine en başa döndük, her şeyde olduğu gibi bunda da yüzlerce etken var, tek başına ne fransız olması, ne daha iyi yol tutması bir şey değiştirir. Top Gear'da fransızlara sövüp duruyorlar ancak söz aralarında ingiliz araçlarının ne kadar bozulduğunu da yakalayabiliyorsunuz.

Benim gibi ömründe mecbur kalmadıkça fransıza binmeyecek adam bile en çok fransız savunan oldu bu konuda  :kıhkıh:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Savı doğruluyorsun derken alnmayacağını mı savunmuş oldum tam tersini mi onu tam anlamadım.

Pist rekoru kırdı da önceliği yol tutuşu olanlar tercih etmedi mi?

2004-2007 arası Citroen C5'lerin çoğunluğu bu süspansiyon sistemine sahip. Q7, S serileri, Allroad'lar ve güçlü C serilerinde de aynı mantıkta çalışan farklı sistemler var, çoğunluğunun ilk amacı konfor, yol tutuşu değil.

Yine en başa döndük, her şeyde olduğu gibi bunda da yüzlerce etken var, tek başına ne fransız olması, ne daha iyi yol tutması bir şey değiştirir. Top Gear'da fransızlara sövüp duruyorlar ancak söz aralarında ingiliz araçlarının ne kadar bozulduğunu da yakalayabiliyorsunuz.

Benim gibi ömründe mecbur kalmadıkça fransıza binmeyecek adam bile en çok fransız savunan oldu bu konuda  :kıhkıh:

Şimdi neden yok peki? Yani en iyi en ilginç şeyi üretmesinin bana ne faydası oldu.

Focus 1 tam bağımsız ürettiğinde neler olduğunu biliyorsun değil mi :D mesela vw üretimi durdurup bu sisteme geçtiğini falan yani her zaman işe yarayacak şeyler ses getirir. Ekstrem örnekler ile olmuyor

Standart megane 2 ve yol tutuş dedin değil mi ? Valla bu sebeple tercih edenler sanırım ilk uçuş sonrası satmıştır.

Sürmüşmüydün hiç megane 2 ? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Fransız arabası alınmaz diyenler (ki bunu söyleyenlerin sadece Türkiye de yaşadığını düşünüyorum) kendilerini yüksekte ve eşsiz görüp Fransız arabalarına binenleri küçümsemek amacıyla söylediğini düşünüyorum. Bazı şeyleri iyi tanımlamak gerekir. Alman otoları her zaman araba piyasasında üst seviyeyi belirleyici olmuştur. Japon arabalarıda Fransız arabalarıda  ve diğer ülke araçlarıda her zaman kendi klasmanında alman araçları ile karşılaştırılır ki bu neredeyse kural olmuştur. bu durum japon araçlarının veya Fransız araçlarının alınmayacağı manasına gelmez.

ben senelerce reno kullandım arabalarından her zamanda memnun kaldım eksiklikleri olabilir ancak üstün yanları da bulunmaktadır. mesela megane II yi öldüresiye eleştirirler aşağılarlar ancak fevkalade güzel araçtır. hiç bir eksiği olmadığı gibi çok iyi tasarlanmış bir arabadır.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba;

Bence her araba ihtiyaca, bütçeye göre alınabilir. Fakat iş dayanıklılık ve konfor açısından değerlendirilecekse sadece, elbette Almanların Fransızlara karşı bariz bir üstünlüğü var. Piyasada Mercedes diriliğinde kaç tane 2000 model Peugeot, Citroen var?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ben senelerce reno kullandım arabalarından her zamanda memnun kaldım eksiklikleri olabilir ancak üstün yanları da bulunmaktadır. mesela megane II yi öldüresiye eleştirirler aşağılarlar ancak fevkalade güzel araçtır. hiç bir eksiği olmadığı gibi çok iyi tasarlanmış bir arabadır.

Megane II Hb çok iyi tasarlanmıştır o yüzden hiç bagajı yoktur ve c segmenti aile aracıdır.

Megane II Sedan çok iyi tasarlanmıştır avrupa'da gözü ile görene ödül verecekler :)

Megane II sınıfında neredeyse ilk elektronik direksiyonu koymuştur aracına ama rezalet ötesidir ve çok çevirirsen tüm kablolarınız kopabilir.

Daha devam etmeyeceğim. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.