Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Peugeot'dan Değişik Bir Soluk: Yenilenmiş 308

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

Peugeot B ve C sınıfındaki araçlarındaki biraz abartılı kaçsa da "tuhaf" tasarımını sona erdiriyor gibi görünüyor.

301 ile başlayan ve 208'de de kendini gösteren dinamik yüz daha hoş, bu şimdi yeni 308 ile bir adım daha öteye taşınıyor.

Golf, Focus, Astra gibi modellerin olduğu sınıfta aykırı tasarımı ile ilgi çekmeyi pek başaramayan 308 serisinde daha derli toplu, dışı kısalmış, içi sadeleşerek büyümüş ve bagajı genişlemiş yeni tasarımla rekabetçi bir araç yaratılmaya çalışılıyor.

Golf'ün izinden gidilerek modüler yapı platformu kullanılmaya başlanacak ve ilk ürünü yeni C4 Picasso olan EMP-2 platformu aracın eski modele göre hem 140 kg daha hafif olmasını sağlayacak hem de daha sağlam olmasını. Üst donanımlarda LED farlar, iç mekanda gösterge tablosunu küçük direksiyonun üzerine çeken tasarım anlayışı ve i-cockpit diye adlandırılan yeni elektronik 10" dokunmatik ekranlı kontrol ünitesi ilgi çekici özellikler.

Fiyatlar ve motorlar henüz açıklanmamkla beraber lansmanın bu sene IAA Frankfurt fuarında olması bekleniyor sonbaharda...

İzleyin...:

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_0a.j

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_09.j

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_0b.j

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_0c.j

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_0d.j

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_0f.j

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_12.j

Peugeot-308_2014_1024x768_wallpaper_10.j

A serisi Mercedes, Golf, Audi A3, C4 esintileri taşısa da sade ve hoş orantılar barındıran çizgisini beğendim, iç mekanı ise canlı görmek lazım...

Olumlu bir gelişme Fransız markası için!

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bunun ön yüzünde gizli bir astra görüyorum ben nedense. 

Bir de sırf göstergesi için almam galiba ben bu arabayı. 

Zaten dıştanda sevmedim. 

Peugeot'un sinir bozucu stop tasarımını kim yaptıysa bilemiyorum artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.