Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracini Yeni Alanlardan Bilgili Arkadaşlara Sorular

Aydın Genç

Soru

Merhaba sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım geçen hafta içinde 3 aydır beklediğim golf 7 1.2 tsi comforline siparişimi 15 gün daha beklemem gerektiği söylenmesi üzerine sanki yat yaptırıyoruz kardeşim diyerek iptal edip kaporamı aldığım gibi bugün araba alacağım arkadaş diyerek hiç japon ve fransızlara bakmadan diğer alman seçenekleri olarak opel ve ford da gittim otomatik hazır olarak fordda olduğu için 1.6 125 ps lik focus titanium powershif aldım iyimi yaptım halen kararsızım yılda 10000 km ancak yapan bir memurum senede de 1 veya 2 defa uzun yol yaparım onun için dizel hiç düşünmedim. yeni araç alacak arkadaşınıza aşağıdaki sorulara yanıt vereceklere şimdiden teşekkür ederim cevap vermez iseniz de teşekür ederim . 

SORULAR: 

1. Almış olduğum aracın depoyu fulledim sonra 200 km yol yapıp tekrar fulledim şu an 500 kuruş yakıyor çok geldiğin için lpg düşünüyorum LPG takmamda bir sorun olurmu olmaz ise prince mi landimi taktırayım çünkü sadece ikisi 30000 tl ye kadar arıza garantisi veriyor. 

2. Araçta snyn denen sesli yanıt sistemi 2012 modellerde klimayı kontrol edebiliyormuş ancak bizim 2013 de kontrol etmiyor, bunun nedeni ni bilen varmı yada yazılımla hallolurmu 

3. aracın ön kapılarında ve arkada tamponda bulunan küçük far yerlerinde far yanmıyor ne için konulmuş bunlar anlamadım. 

4. Direksiyon ve orta konsoldaki ekranlar bazı ilanlarda renkli ve direksiyon önündeki büyük biz en fule donanım diyerek aldık bu aracı bizde yok  ne alaka anlamadım, 

5. Daha önce DSG kullanıyordum şimdi Powershif kullanmaya başladım ama ikisi arasında dağlar kadar fark var powershift geçişlerde bazen sallıyor, yokuşlarda toplamak için hangi vitese atacağını anlayamıyorsunuz , kalkışlar kesinlikle çok ağır ivmelenmesi uzun sürüyor acaba benim araçta sorunmu var anlamadım. öneriniz 

6. Burada size de soruyorum insan en donanımlı bu araç denilen araçta bir çok özelliğin mesala ASR'nin olmadığını görüncü dumura uğruyor sizede oldumu 

TEŞÜKÜRLER 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

3. aracın ön kapılarında ve arkada tamponda bulunan küçük far yerlerinde far yanmıyor ne için konulmuş bunlar anlamadım. 

4. Direksiyon ve orta konsoldaki ekranlar bazı ilanlarda renkli ve direksiyon önündeki büyük biz en fule donanım diyerek aldık bu aracı bizde yok  ne alaka anlamadım, 

3- Tamponun altındaki ve kapı açılınca ortaya çıkan kırmızılıklar kedi gözü.. Işık olmaz. isterseniz kendiniz biraz uğraşla ve emekle ışıklandırabilirsiniz.

4- Paket eksiğiniz vardır.

Güle güle kullanın  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Merhaba sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım geçen hafta içinde 3 aydır beklediğim golf 7 1.2 tsi comforline siparişimi 15 gün daha beklemem gerektiği söylenmesi üzerine sanki yat yaptırıyoruz kardeşim diyerek iptal edip kaporamı aldığım gibi bugün araba alacağım arkadaş diyerek hiç japon ve fransızlara bakmadan diğer alman seçenekleri olarak opel ve ford da gittim otomatik hazır olarak fordda olduğu için 1.6 125 ps lik focus titanium powershif aldım iyimi yaptım halen kararsızım yılda 10000 km ancak yapan bir memurum senede de 1 veya 2 defa uzun yol yaparım onun için dizel hiç düşünmedim. yeni araç alacak arkadaşınıza aşağıdaki sorulara yanıt vereceklere şimdiden teşekkür ederim cevap vermez iseniz de teşekür ederim . 

SORULAR: 

1. Almış olduğum aracın depoyu fulledim sonra 200 km yol yapıp tekrar fulledim şu an 500 kuruş yakıyor çok geldiğin için lpg düşünüyorum LPG takmamda bir sorun olurmu olmaz ise prince mi landimi taktırayım çünkü sadece ikisi 30000 tl ye kadar arıza garantisi veriyor. 

2. Araçta snyn denen sesli yanıt sistemi 2012 modellerde klimayı kontrol edebiliyormuş ancak bizim 2013 de kontrol etmiyor, bunun nedeni ni bilen varmı yada yazılımla hallolurmu 

5. Daha önce DSG kullanıyordum şimdi Powershif kullanmaya başladım ama ikisi arasında dağlar kadar fark var powershift geçişlerde bazen sallıyor, yokuşlarda toplamak için hangi vitese atacağını anlayamıyorsunuz , kalkışlar kesinlikle çok ağır ivmelenmesi uzun sürüyor acaba benim araçta sorunmu var anlamadım. öneriniz 

6. Burada size de soruyorum insan en donanımlı bu araç denilen araçta bir çok özelliğin mesala ASR'nin olmadığını görüncü dumura uğruyor sizede oldumu 

TEŞÜKÜRLER 

1- Lpg sorun çıkarmaz doğru uygulanırsa yani motor uygun

2- Sync iyidir.Klima kontrolü çok gereksiz detay.

3- Onlar karşıdan ışık geldiğinde parlıyor.

4- Tekno paket ile sunulmaktadır.Aracınız en full değil maalesef. Titanium orta seviye üstü sayılır.

5- Siz dsg'yi turbo beslemeli araçlar ile kullandığınız %90 bu sebeple alt devirden itibaren güçlü kalkıyordunuz bu şanzuman atm motor'a bağlı yani benzer performans beklenemez. Kararsızlık vs bundan bağımsız tabi ki.

6- ASR (anti-slip regulation)'nin Ford da ki adı TCS (traction control system) yani aracınızda mevcut hatta en alt donanımdan beri standart.Hatta daha gelişmişleri de mevcut TVC gibi (Dinamik Tork Kontrolü)

Yorum: 1.2 tsi yerine 1.0 Ecoboost almanız daha iyi olurdu. (otomatik değilse tabi)

Hayırlı Olsun

NOT: Size gelen özel mesaja göre üyeliğinizi tamamlamazsanız üyeliğiniz otomatik olarak sonlanır.Bilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aydın Bey öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun.

Tam bir "bekara kızıp karı boşama" durumu olmuş sizinkisi ve maalesef kısa vadede kafanızdan "Acaba?" sorusunu atamayacaksınız, özellikle çok incelemeden bir seçim yapmış olduğunuz için.

Şu kadarını söylemeliyim; Çoğu kişi için Focus bir Golf düzeyinde görülmese de dinamik tasarımı ve sürüş özellikleri, servis ve fiyat açısından kolaylıkları ve özellikle motor ve şanzıman açısından göreceli az sorun çıkartması nedeniyle yanlış seçim değildir. Zamanla ya çok sever ya da nefret edersiniz :kıhkıh:

Sorularınızı forumdaki benzer konuların bağlantıları ile aşağıda cevaplamaya çalıştım.

Aracınız henüz çok yeni ve tek bir yakıt doldurma ile güvenilir bir veri elde etmek mümkün değil.

Ayrıca yakıt fiyatlarındaki sürekli değişim nedeniyle tüketimi kuruş cinsinden belirtmek yanlış, L/100km kullanalım.

Yol bilgisayarınızdaki ort.tüketimi sıfırlayarak depoyu bitirene kadar kullanın ve değeri paylaşın, bunu depoyu tam doldurtarak (pompa tabancası ikinci kez atana kadar) elde deceğiniz değer ile de karşılaştırın.

Deneyimler bu aracın şehir içinde 8,5-9,5, şehir dışında da 7-7,5 L/100km yakıt tükettiğini gösterdi. Bu da 35-45 kuruş arası demektir.

Zamanla siz aracınıza araç size alıştıkça bu değerleri yakalamanız çok olasıdır.

Yine de fazla geliyorsa LPG taktırılabilir, ancak Otosan LPG kaynaklı olabilecek motor ve bağlantılı aksam arızalarını kapsam dışı bırakacaktır. Bu nedenle aracınızı en az 6 ay bu hali ile kullanmanızı sonra LPG'ye dönüştürmenizi öneririm. Landirenzo da Prince de iyi markalar, marka kadar takan yerin ehliyetinin de önemli olduğunu unutmayalım.

Bkz.

Yeni nesilde eski bazı özellikler yok, olması için çaba göstermeye de gerek yok çünkü pratikte arkadaşlara göstermek dışında kullanılmıyor, parmakla hızla değişim yapabilecekken bir kadına iş görmesi için laf anlatmaya değmez...

Buna karşılık yeni SYNC en önemli işlev olan telefon entegrasyonunda çok başarılı.

Bkz.

Onlar reflektör, gece arkadan gelen aracın ışığı ile parlayarak dikkat çekiyorlar, Ford'un ucuz çözümlerine birer örnek.

4. Direksiyon ve orta konsoldaki ekranlar bazı ilanlarda renkli ve direksiyon önündeki büyük biz en fule donanım diyerek aldık bu aracı bizde yok ne alaka anlamadım,

Yine dikkatli incelemeden almanın bir sonucu, büyük/renkli ekranlar smart ve tekno paketlerle geliyor.

Ancak bazı arkadaşlar (ben de dahil) göstergeyi büyük ekranlısı ile değiştirdik, zamanla o yola başvurabilirsiniz önemli ise.

DSG PS (Powershift)'e göre daha başarılı kullanım açısından, ancak onlarda da arıza oranı yüksek. Zamanla PS'e alışırsınız. Bununla beraber forumda da PS sorunu olan arkadaşlar oldu, bağlantıları paylaştım, bu nedenle şikayetlerinizi uygun bir zamanda servise bildirin, birlikte deneme sürüşü yapın veya yaptırın.

Benim deneyimlerime göre:

1. Motor torkunun göreceli düşük olması ve programın düşük emisyon/tüketim hedefli olması nedenleriyle ivmelenme çok başarılı değil, muicze beklemeyin.

2. Bence PS vites geçişleri akıcı ve sarsıntısız, tabii sürekli gaz pedalı ile oynamamak kaydı şartı ile, bir süre sonra şanzımanın karakterine alışır ve sorunsuz kullanırsınız.

3. Sert gaz vermede ve yokuşta yani ciddi yük bindiğinde PS kararsız kalabiliyor, bazen hiç tepki vermediği gibi bazen de iki vites birden düşürüp aşırı tepki veriyor. Bu gibi durumlarda düğmeden el ile vites değiştirmek daha avantajlı olabiliyor.

İncelemeden alırsanız olanı yok, olmayanı var zannedersiniz, Yakup belirtmiş zaten...

ASR muadili TCS var, ancak düğmesi yok, iptal etmek isterseniz YB menüsünden girip iptal edebiliyorsunuz.

Bence bu güzel Pazar gününü kullanım kılavuzu eşliğinde aracınızı keşfetmeye adayın...

Güzel günlerde kullanın...

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tüm arkadaşlara teşekkür ederim. ayrıntılı bir şekilde cevaplara ulaştım ancak fordun satış elemanları kesinlikle berbat onu anladım sattıkları araçla ilgili hiç bir bilgileri yok servis dahil asr nin yerine tcs var bile diyemiyorlar adam yani bayan en full bu araç diyerek açık söylemek gerekirse bize açık ara ge..........miş bizde en full zannediyoruz ancak ne bilelim tekno, x felan amaç galerideki aracı satıp kota doldurmak VW farkı burada çıkıyor işte adamlar bütün sorularına cevap veriyor sitelerinde bile canlı yardım var ne istersen sor anında görüntü , ford da bırakın bunu servisteki usta bile sizin kadar cevap veremiyor, hayırlısı olsun buruk bir araba sevincim oldu olsun ancak eminimki belki sizde bu şekilde düşüncelere girmişsinizdir ilk aracınızı aldığınızda yakıt konusu tamamen moralimi bozdu zaten satıcı kitapcıktaki verilerin üzerine %10 koyun kullanıcı ancak bu kadar yakar demişti biz şehir içinde aracı yormadan yol bil. ortalama hız 20 km diyor anlatabildi isem arkadaşlar eğer ben bu verilerin üzerine çok fazla para harcar isem kesinlikle dava bile açabilirim hukukta çalışıyorum ve eminim bir bilirkişi tespiti ve dava sonrası fatura bedelini alırım diye düşünüyorum. bakmayın satıcıların yalanları ile benim durumumda olan bir çok arkadaş vardır eminim konuyu da araştıracağım bu yüzden kazanan bir çok kişi olduğunu duymuştum ve beyaz eşya neyse araç ta odur arkadaşlar kanun önünde  cem hocam sizede çok teşekürler sizin öneriniz üzerine yakıt hesabı yapacağım bir kaç defa ondan sonra bakacağız tabiki hukuk mücadelemize 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Vw farkı değilde satıcı farkı diyelim.. :)

Ford websitesi ve katalogu tüm detaylara sahip ayrıca araç oluşturma kısmı da anlaşılır şekilde biraz kendimizde de hata arayabiliriz.

Tüketim konusunda arkadaş iyi demiş %10 fazla diye ki tutturmak mümkün.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

ben bu verilerin üzerine çok fazla para harcar isem kesinlikle dava bile açabilirim hukukta çalışıyorum ve eminim bir bilirkişi tespiti ve dava sonrası fatura bedelini alırım diye düşünüyorum. bakmayın satıcıların yalanları ile benim durumumda olan bir çok arkadaş vardır eminim konuyu da araştıracağım bu yüzden kazanan bir çok kişi olduğunu duymuştum ve beyaz eşya neyse araç ta odur arkadaşlar kanun önünde  cem hocam sizede çok teşekürler sizin öneriniz üzerine yakıt hesabı yapacağım bir kaç defa ondan sonra bakacağız tabiki hukuk mücadelemize 

eğerki buna inanarak yazdıysanız hiç durmayın, ben sizin bu arabadan pek memnun kalacağınızı zannetmiyorum. Yakıt tüketimi tamamen kullancıya ve yol şartlarına bağlıdır, zaten;

1) satıcının size verdiği bilgiyi mahkemede ispat edemezsiniz

2) kullanım klavuzunda verilen mikatarların sadece karşılaştırma maksatlı olduğu belirtilmiştir.

Son olarak eğer ki aracınızı sevmeyi düşünüyorsanız işe kullanım klavuzunu okuyarak başlayın, emin olun araç ile ilgili bilmediğiniz çok şey var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Gercekten aracinizi alir almaz dava acma sureciyle ilgili arayis icinde olmaniz ilginc. Twknik veriler labaratuvar ortaminda olculmus verilerdir ve o motor laboratuvar ortaminda belirtilen degeri rahatlikla yakalayacaktir. Neyse umarim aracinizin eksigini acigini bulmaya calismaktan vazgecip zevkini tatmaya calisirsiniz. Ps sanziman kullanan arkadaslardan memnun olmayan yok galiba. Hayirli olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Arkadaşlar kibarca yazmışlar. Ben açıkça yazayım. 45-50bin TL verip araç alıyorsunuz. Ama ne aldığınızı incelemeden açıkçası biraz aceleye getirip almışsınız. Satıcı kötü olabilir ki vw ciler çoğu durumda daha kötüdür. Hatta firma yaklaşımı bana ne nasıl olsa birine satarım tarzıdır. Ford daki satıcı sizin pek ilgili ve bilgili olmadığınızı görünce elindeki aracı full diye satmış. Ha niye full olmalı ayrı bir soru. Yakıt sarfiyatı ile ilgili bugün 1.6 atmosferik tüm motorlar pek ekonomik sayılamıyorlar. İstanbul gibi bir şehirde o motor 10lt ortalamayı yapabilir. Powershift vites iyi ama Dsg kadar iyi olmadığı söyleniyor. Elbette Dsg gibi turbolu bir motorla daha keyif verebilirdi.

Herşeye rağmen iyi bir araba aldınız. Aracı biraz kullandığınız virajlara girip çıktığınız zaman diğer araçlarda pek rastlanmayan iyi bir yol tutuş ve hassasiyet göreceksiniz. Bunu yaparken konfordan taviz vermeyen iyi yalıtımı olan bir araçtır. Genel kullanımı keyifli ve isterseniz hafif sportife kaçan bir karakteri vardır. Hayırlı olsun. İyi günlerde sorunsuz ve keyifle kullanın.

Dava açıp iade etmek için ortada hatalı kusurlu bir araç olması gerekir. Satıcı doğru anlatmadı diye aracı geri verebileceğinizi pek düşünmüyorum. Yakıt sarfiyatı bu tip motorlar içinde ortalama olan bir araç aldınız. Az veya çok yakıyor denecek bir motor değil.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şahsen ben bilirkişi olsam araç ilk bakımına girmeden hiçbir tüketim değerini ölçmezdim. Ve şehirdışı tüketim rakamlarınında tutacağına eminim. Şehiriçi kullanım birçok faktöre bağlı. Orası kullanım tarzına bağlı. Adaletin tarafsızlığı yok tarafın adaleti var günümüzde. Arkam sağlam diyorsanız başka. Çoğu araç alıcısının başına geliyor size yapılanlar maalesef. Gerçekler anlatılmıyor, eksik bilgi veriliyor kasten veya bilmeyerek. Aldatılmak, laf cambazlığına düşmek, kandırılmak heleki kocaman bir Yetkili Satıcı tarafından kabul edilmeyecek birşey. Ama yapılabileceklerde sınırlı kalıyor. Ben anlamıyorum zaten bu araç satış sorumluları denetimden geçmiyor mu? Alıcı satış danışmanı ne derse onu dinliyor onu varsayıyor. Bu kadar önemli bir konuma sahip çalışanların donanım, teknik bilgi gibi konularda test olmaları lazım Otosan her farklı donanım sunduğunda yani ayda bir :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Şahsen ben bilirkişi olsam araç ilk bakımına girmeden hiçbir tüketim değerini ölçmezdim. Ve şehirdışı tüketim rakamlarınında tutacağına eminim. Şehiriçi kullanım birçok faktöre bağlı. Orası kullanım tarzına bağlı. Adaletin tarafsızlığı yok tarafın adaleti var günümüzde. Arkam sağlam diyorsanız başka. Çoğu araç alıcısının başına geliyor size yapılanlar maalesef. Gerçekler anlatılmıyor, eksik bilgi veriliyor kasten veya bilmeyerek. Aldatılmak, laf cambazlığına düşmek, kandırılmak heleki kocaman bir Yetkili Satıcı tarafından kabul edilmeyecek birşey. Ama yapılabileceklerde sınırlı kalıyor. Ben anlamıyorum zaten bu araç satış sorumluları denetimden geçmiyor mu? Alıcı satış danışmanı ne derse onu dinliyor onu varsayıyor. Bu kadar önemli bir konuma sahip çalışanların donanım, teknik bilgi gibi konularda test olmaları lazım Otosan her farklı donanım sunduğunda yani ayda bir :)

Abi öyle diyoruz da katalog neden basılır ? 

Açıkcası satıcı ile işim olmaz benim bana alımda  yardım etsin indirim yapsın yeter.Arabayı araştırmak kullanıcıya kalmış bu bildiğin halk arabası premium marka değil yani satmaya çalışmaz.Alırsan alırsın olay bu..Biz 50 bin lira ile dünya bizim sanıyoruz. :zha: 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Yine dikkatli incelemeden almanın bir sonucu, büyük/renkli ekranlar smart ve tekno paketlerle geliyor.

Ancak bazı arkadaşlar (ben de dahil) göstergeyi büyük ekranlısı ile değiştirdik, zamanla o yola başvurabilirsiniz.

Bu hafta sonu Öztürk'e uğradım. Forum için fiyat sormuştum getirtmişti fotoğraflarını çekmek için gittiğimde satıldığını söylediler. Forumdan Dr. Cem Bey aldı dediler :) Yine getirtmişler onu fotoğraflandırdım. Online satışada başlamışlar. Foruma özel indirim yap %5 bile olsa dedim,yok dedi düşmedi 500 den aşağı. Ankarada çıkmacı ikinci eline 750 lira istedi. Nasıl bir piyasadır anlamadım :)

Abi öyle diyoruz da katalog neden basılır ?

Açıkcası satıcı ile işim olmaz benim bana alımda yardım etsin indirim yapsın yeter.Arabayı araştırmak kullanıcıya kalmış bu bildiğin halk arabası premium marka değil yani satmaya çalışmaz.Alırsan alırsın olay bu..Biz 50 bin lira ile dünya bizim sanıyoruz. :zha:

Haklısın ama pazardan sebze almıyoruz. Müşteri

Bilmek zorunda değil. Sonuçta anlatılanla satılan bir değil. Araştırmak gerekli kesinlikle katılıyorum. Aceleye gelmez bu işler fakat satan şahısa güveniliyor bilmeyince... Sonuçta Fordun yetkili satıcısının yetkili elemanı. Kataloglarda tam birebir olmuyor. Arkasında da yazıyor zaten bununla ilgili yasal sorumluluk. Ben anlamadım zaten bu Otosan'ın mantığını. Kadınlarda ve Otosanda mantık aranmaz diyeceğim Atasözü olacak :)

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Katalog 10 dakika incelense ne var ne yok görülüyor. Bu kadar para verirken babama bile güvenmem doğrusu. Zaten bilerek gitmek gerek. Aksi takdirde donanım olmasa da fiyattan kazık yeniyor. Burada durum biraz değişik aceleye gelmiş, kızgınlıkla hızlı hareket edilmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ford Otosanın yetkili tayin ettiği bayiler bunlar elemanları kurs'a gönderiliyor..Elemanın kalitesi isteği özverisine kalmış çağlar.. Ne yapsın adamlar sanıyormusunuz ki eğitim verilmiyor ?

İşte böyle sonuçlar doğurabiliyor. Satan şahıs belki kabul etmeyebilir dediklerini. Volvo yetkili satıcısındaki satış elemanı benzer bir şekilde o ses sistemi sonradan ekleniyor demiş. Oysaki o ses sistemini eklemek için onlarca kablo değişiyor yeni amfiler takılıyor kapı döşemeleri değişiyor :) maliyeti çok fazla olmakla birlikte servisteki ustalarda yapamayız demişler. Satıcı dediğinin arkasında evet dedim diyor. Servis bölümündeki ustalarda olmayacağını söylüyor. Adam satıcıya güvenerek aldım sonradan ekleniyor dedi bende sadece ses sistemi için diğer donanımları almak istemediğim için üst donanım paketini almadım şimdi ne yapacağım diyordu :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.