Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracini Yeni Alanlardan Bilgili Arkadaşlara Sorular

Aydın Genç

Soru

Merhaba sevgili arkadaşlar aranıza yeni katıldım geçen hafta içinde 3 aydır beklediğim golf 7 1.2 tsi comforline siparişimi 15 gün daha beklemem gerektiği söylenmesi üzerine sanki yat yaptırıyoruz kardeşim diyerek iptal edip kaporamı aldığım gibi bugün araba alacağım arkadaş diyerek hiç japon ve fransızlara bakmadan diğer alman seçenekleri olarak opel ve ford da gittim otomatik hazır olarak fordda olduğu için 1.6 125 ps lik focus titanium powershif aldım iyimi yaptım halen kararsızım yılda 10000 km ancak yapan bir memurum senede de 1 veya 2 defa uzun yol yaparım onun için dizel hiç düşünmedim. yeni araç alacak arkadaşınıza aşağıdaki sorulara yanıt vereceklere şimdiden teşekkür ederim cevap vermez iseniz de teşekür ederim . 

SORULAR: 

1. Almış olduğum aracın depoyu fulledim sonra 200 km yol yapıp tekrar fulledim şu an 500 kuruş yakıyor çok geldiğin için lpg düşünüyorum LPG takmamda bir sorun olurmu olmaz ise prince mi landimi taktırayım çünkü sadece ikisi 30000 tl ye kadar arıza garantisi veriyor. 

2. Araçta snyn denen sesli yanıt sistemi 2012 modellerde klimayı kontrol edebiliyormuş ancak bizim 2013 de kontrol etmiyor, bunun nedeni ni bilen varmı yada yazılımla hallolurmu 

3. aracın ön kapılarında ve arkada tamponda bulunan küçük far yerlerinde far yanmıyor ne için konulmuş bunlar anlamadım. 

4. Direksiyon ve orta konsoldaki ekranlar bazı ilanlarda renkli ve direksiyon önündeki büyük biz en fule donanım diyerek aldık bu aracı bizde yok  ne alaka anlamadım, 

5. Daha önce DSG kullanıyordum şimdi Powershif kullanmaya başladım ama ikisi arasında dağlar kadar fark var powershift geçişlerde bazen sallıyor, yokuşlarda toplamak için hangi vitese atacağını anlayamıyorsunuz , kalkışlar kesinlikle çok ağır ivmelenmesi uzun sürüyor acaba benim araçta sorunmu var anlamadım. öneriniz 

6. Burada size de soruyorum insan en donanımlı bu araç denilen araçta bir çok özelliğin mesala ASR'nin olmadığını görüncü dumura uğruyor sizede oldumu 

TEŞÜKÜRLER 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

İşte böyle sonuçlar doğurabiliyor. Satan şahıs belki kabul etmeyebilir dediklerini. Volvo yetkili satıcısındaki satış elemanı benzer bir şekilde o ses sistemi sonradan ekleniyor demiş. Oysaki o ses sistemini eklemek için onlarca kablo değişiyor yeni amfiler takılıyor kapı döşemeleri değişiyor :) maliyeti çok fazla olmakla birlikte servisteki ustalarda yapamayız demişler. Satıcı dediğinin arkasında evet dedim diyor. Servis bölümündeki ustalarda olmayacağını söylüyor. Adam satıcıya güvenerek aldım sonradan ekleniyor dedi bende sadece ses sistemi için diğer donanımları almak istemediğim için üst donanım paketini almadım şimdi ne yapacağım diyordu :)

Bu örnek ekstrem değil mi sence ? Bunu satıcı bilmek zorunda değil normalde haksız mıyım ? Susması gerekirdi.

Neyse dediğim gibi katalog boşuna basılmıyor pazardan meyve almıyoruz dediğin gibi o yüzden listeler hazırlanıp internet sitesi hazırlanıyor.

Elalem bayiye gitmeden site üzerinde sipariş veriyor ? Bu adamlar kime soruyor ? Sonra o ülkeleri kıskanıyoruz ? Ne kadar bilinçli olduğumuz ortada.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bu satıcı - alıcı ilişkisi biraz "körler sağırlar birbirini ağırlar" tadında...

Bilinçsiz müşteri ile bilgisiz veya ilgisiz satıcı karşı karşıya kalabiliyor.

Bilmeden gitmemek lazım deniliyor, ama bence her müşterinin tarafsız ve doğru bilgilendirilmesi ve buna dayanarak belirlediği gereksinimler doğrultusunda yönlendirilmesi gerekir, yani araç ve donanımları konusunda bilgi sahibi olmak bir ön şart olmamalı, söz gelimi eşim araba almaya gitse önce tipine ve rengine bakar, kullanımda karşılaşacakları konusunda bilgisi de ilgisi de yetersizdir, sert bir tabir ama aldatılması mı gerekir bu durumda?

Benim gördüğüm kadarı ile satış elemanlarının aldıkları eğitim çok yüzeysel ve bilgilendirmekten çok edindirmek odaklı.

Bu salt Ford için değil hemen tüm markalar için geçerli.

Arada bireysel farklar var kuşkusuz.

Yani gelişmeye ve düzelmeye açık bir alan, kim daha etkili yürütürse bu süreci uzun vadede daha başarılı olur.

Bu hafta sonu Öztürk'e uğradım. Forum için fiyat sormuştum getirtmişti fotoğraflarını çekmek için gittiğimde satıldığını söylediler. Forumdan Dr. Cem Bey aldı dediler Yine getirtmişler onu fotoğraflandırdım. Online satışada başlamışlar. Foruma özel indirim yap %5 bile olsa dedim,yok dedi düşmedi 500 den aşağı.
Benim aldığım çıkma, senin gördüğün nasıl? Ayrıca foruma indirim diye gitme, çıkar peşin parayı koy masanın üstüne bence %10 indirim bile alırsın...

En azından denemeye değer...

Fotoğraf? 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Benim aldığım çıkma, senin gördüğün nasıl? Ayrıca foruma indirim diye gitme, çıkar peşin parayı koy masanın üstüne bence %10 indirim bile alırsın...

Bu firmanın internet sitesi varmıydı? Ben daha önce kayıt ettiğim siteye bağlanamıyorum.

http://parcakapida.com/kategori/ford.aspx?Page=38

Yanlış hatırlıyor olabilirim. :(

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

En azından denemeye değer...

Fotoğraf? 

imageslvp.jpg

imagekvj.jpg

Çağlar Kasımoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.