Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Aracında Tekno Paket Olan Arkadaşlardan Fikir Bekliyorum

Özer Öztürk

Soru

Aracında tekno paket olan forumdaşların fikir ve görüşlerine ihtiyacım var.

Ben bu aracı sırf bu özelliklerinden dolayı almak istiyorum diyebilirim.

Özellikle şehir içi güvenlik ve kör nokta uyarısına ihtiyaç duyuyorum.

Şerit takip o kadar önemli değil (oto park hiç gerekli değil) adaptif hız zaten kaldırılmış...

Kör nokta uyarısı gerçekten işe yarar bir özellik mi?

Şehir içi güvenlik (oto fren) anlatıldığı kadar sağlıklı işleyen bir sistem mi?

Paketteki diğer özellikler hakkında da kullanımla ilgili görüş verirseniz memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

Özer Bey 10 yıl kullanma amaçlı alacaksanız baştan en iyisini almak mantıklı, yapılan yatırıma da değer. 

Motor açısından benim tercihim her zaman 1.6 EB olur ama bence kullanılan tüm motorlar sorunsuz ve kendi kategorisinde başarılı ve sağlam, yani sürpriz çıkarmaz. 1.0 EB çok yeni olmasına rağmen onun için dahi aynı düşüncedeyim (ama tabii bu daha çok bir beklenti).

Donanıma gelince bu çok kişisel beklentilere açık bir durum.

Daha önce de görüşlerimi yazmıştım, yineliyor sayılırım:

Otomatik park oyuncaktır, ancak park sensörleri dar alanlarda yardımcı bir unsur olabilir, yine de işlevlerini abartmamak lazım.

Hız sabitleme uzun yol yapanlar için önemli, olmasa niye yok demem.

Start-stop başlarda dudak büktüğüm bir özellikti şimdilerde kendi aracımdan başka bir araç kullanırsam ışıkta durduğumuzda stop etmediğinde sinir oluyorum.  Sakin ve sessiz beklemek güzel trafikte, cüzi de olsa yakıt tasarrufu da cabası. Alışınca vazgeçilmezlerden.

Aktif sehir içi güvenlik iki kere öndeki araca çarpmamı engelledi, hoş o hızlarla çarpsam çok çok tampon boyası hasar görürdü, ama sinir harbinden bile kurtardığına değer. Eski meski, yavaş mavaş etkili mi etkili...

Bi-xenon aydınlatması güzel, halojenler de kötü değildi, gündüz farları ise çok şık ve üçgen panjurlara sonradan takılanlarla kıyas bile kabul etmez. Ama bir tek far için X paket parası hayatta vermem, Yakubun yazdığı gibi alırım 1000 TL'ye takarım sonradan iki farı (netekim öyle yaptım).

Kör nokta uyarı sistemi aynayı doğru ayarladığınızda gözden kaçan %1'i yakalr mı? Muhtemelen evet, ancak onun da sesli/görsel uyarıları ayrı bir taciz ve huzursuzluk konusu olacağından refleksleri yavaşlamış bir moruğa (kendimi kast ediyorum, sizin 12 yıl sonraki halinize yakınım diye düşündüm) ne kadar faydası olur kestiremedim. 

BT telefon iletişimi için mükemmel, bunu bir de sesle yaparsa ne ala. USB girişli müzik de süper bir özellik olmazsa olmazlarım. 112'yi kendi aramasa da olur, bir hayırsever bulunur nasıl olsa...

Titanium'un koltukları ve kolçağı güzel.

Diğer elektronik oyuncakları (şerit takip, levha tanıma vb.) hiç dikkate bile almadım.

Ben bugün alacak olsam yien 1.6 EB Titanium HB alırdım. Hala parasının karşılığını en fazla veren model olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

X'i almayın size sonradan 1000 liraya xenon buluruz onu takarsınız.

Ona bakarsanız komple ön farları da satılıyor 500-600usd ama muayenede ve kontrollerde sorun çıkarır. Orijinalinde olmayan veya sonradan teknik proje ile araca eklenmeyen donanımlar sorun kaynağıdır. (Biliyorsunuz muayeneye gittiğinizde aracın şase numarasından bir a4 sayfası döktürüyorlar sistemden. Orada aracın teknik özellikleri donanımı vs yazdığından teknisyen ona göre kontrol ediyor.)

Kaç yıl kullanmayı düşünüyorsunuz bu aracı?

10bin km/yıl x 10 yıl

Koltuk isitma ve parca deri koltukda yapilabilir mi Yakup :D he bide multicolor led :lol:

Koltuk ısıtma önemli (eşim için) ama sonradan çok güzel takılabilen ısıtıcılar var. Ben ısıtmalı koltuklu araç alırsam veya sonradan taktırırsam bir zamanlama modülü buldum ondan da takıp her sabah aracın ısıtılmış hazır olmasını sağlamayı düşünüyorum. Aracın havalandırma kanalına takılan fön gibi ısıtıcılardan da alacağım.

Multicolor led kolay ama en gereksiz donanım benim için. Sadece iç aydınlatmaları 6000k led ile değiştiririm. Onlardan zaten bol miktarda var.

Adana'da kullanılacak araç, sence tercih edilir mi?

Bana izmirde bedava deri koltuk koltuk ısıtma vericez deseler kalsın derim. 

Deri derken sunu deri kastediliyor sanırım. Gerçek deri terletmez filan denilir ama hiç böyle aracımız olmadığı için bilemiyorum. 

Özer Bey 10 yıl kullanma amaçlı alacaksanız baştan en iyisini almak mantıklı, yapılan yatırıma da değer. 

Motor açısından benim tercihim her zaman 1.6 EB olur ama bence kullanılan tüm motorlar sorunsuz ve kendi kategorisinde başarılı ve sağlam, yani sürpriz çıkarmaz. 1.0 EB çok yeni olmasına rağmen onun için dahi aynı düşüncedeyim (ama tabii bu daha çok bir beklenti).

Donanıma gelince bu çok kişisel beklentilere açık bir durum.

Daha önce de görüşlerimi yazmıştım, yineliyor sayılırım:

Otomatik park oyuncaktır, ancak park sensörleri dar alanlarda yardımcı bir unsur olabilir, yine de işlevlerini abartmamak lazım.

Hız sabitleme uzun yol yapanlar için önemli, olmasa niye yok demem.

Start-stop başlarda dudak büktüğüm bir özellikti şimdilerde kendi aracımdan başka bir araç kullanırsam ışıkta durduğumuzda stop etmediğinde sinir oluyorum.  Sakin ve sessiz beklemek güzel trafikte, cüzi de olsa yakıt tasarrufu da cabası. Alışınca vazgeçilmezlerden.

Aktif sehir içi güvenlik iki kere öndeki araca çarpmamı engelledi, hoş o hızlarla çarpsam çok çok tampon boyası hasar görürdü, ama sinir harbinden bile kurtardığına değer. Eski meski, yavaş mavaş etkili mi etkili...

Bi-xenon aydınlatması güzel, halojenler de kötü değildi, gündüz farları ise çok şık ve üçgen panjurlara sonradan takılanlarla kıyas bile kabul etmez. Ama bir tek far için X paket parası hayatta vermem, Yakubun yazdığı gibi alırım 1000 TL'ye takarım sonradan iki farı (netekim öyle yaptım).

Kör nokta uyarı sistemi aynayı doğru ayarladığınızda gözden kaçan %1'i yakalr mı? Muhtemelen evet, ancak onun da sesli/görsel uyarıları ayrı bir taciz ve huzursuzluk konusu olacağından refleksleri yavaşlamış bir moruğa (kendimi kast ediyorum, sizin 12 yıl sonraki halinize yakınım diye düşündüm) ne kadar faydası olur kestiremedim. 

BT telefon iletişimi için mükemmel, bunu bir de sesle yaparsa ne ala. USB girişli müzik de süper bir özellik olmazsa olmazlarım. 112'yi kendi aramasa da olur, bir hayırsever bulunur nasıl olsa...

Titanium'un koltukları ve kolçağı güzel.

Diğer elektronik oyuncakları (şerit takip, levha tanıma vb.) hiç dikkate bile almadım.

Ben bugün alacak olsam yien 1.6 EB Titanium HB alırdım. Hala parasının karşılığını en fazla veren model olduğunu düşünüyorum.

Yani ben beni yazsam bu kadar doğru ve güzel ifade edemezdim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
X'i almayın size sonradan 1000 liraya xenon buluruz onu takarsınız. Ona bakarsanız komple ön farları da satılıyor 500-600usd ama muayenede ve kontrollerde sorun çıkarır. Orijinalinde olmayan veya sonradan teknik proje ile araca eklenmeyen donanımlar sorun kaynağıdır. (Biliyorsunuz muayeneye gittiğinizde aracın şase numarasından bir a4 sayfası döktürüyorlar sistemden. Orada aracın teknik özellikleri donanımı vs yazdığından teknisyen ona göre kontrol ediyor.) .
Bende ondan bahsettim zaten. 10 yıl içinde 4 kez eski farları araca takıp muayene gideceksiniz. Bizimki çözüm size kalmış.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Aynen ben de X donanımı önemsemiyorum. Sadece ikinci elde çok seçenek yok o yüzden biraz da mecburiyetten.

Şu anda iki tane var satılık 2012. Biri titanyum smart tekno diğeri titanyum x smart tekno.

İlki hem de Adana'da. Hatta aracı gördüm. Ama sahibi bir ilginç hatta şüpheli. Tutarsız konuşmalar, anlamsız ve kaçamak konuşmalar yapınca işkillendim. Aracın plakasını gördüğüm için hemen bir araştırma yaptım. Ohhooo adamın geçmişi kalabalık. Hepsi bir yana en son vukuatını sahte para ticareti üzerine yapınca hemen arkama bakmadan uzaklaştım.

Diğer ile ilgili görüşmelerimiz devam ediyor. Fiyatta anlaşamadık henüz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Hayırlısı...

Sizi de Focus'lanmış görmek isteriz.

Forumada uygulamalı katkılarınız olur böylece.

Bu aracı alabilirsek eğer pek uygulama yapılacak yeri yok gibi. 

Az önce sahibiyle konuştum. Bu donanımda araç bulamazsın bunu özel yaptırdık filan diyor.

Bu arada önceki mesajınızda trafik levhası tanımadan söz etmişsiniz. Bu özellik var mı, ben yok diye duymuştum.?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
Bu aracı alabilirsek eğer pek uygulama yapılacak yeri yok gibi. Az önce sahibiyle konuştum. Bu donanımda araç bulamazsın bunu özel yaptırdık filan diyor. Bu arada önceki mesajınızda trafik levhası tanımadan söz etmişsiniz. Bu özellik var mı, ben yok diye duymuştum.?
Tekno paket alırsanız neler neler var :) Geçen yazdığınız donanım konusunda. Ford aslında yazmadı ama onlarda vardı. 1.0 test başlığında görüntü eklemiştim .
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tekno paket alırsanız neler neler var :) Geçen yazdığınız donanım konusunda. Ford aslında yazmadı ama onlarda vardı. 1.0 test başlığında görüntü eklemiştim .

2012 için ama benim sorum. O modellerde var mı levha tanıma. Adaptif hız diye kitapta yazıyor ama ben araçlarda yok diye biliyorum. Geçen baktığım teknonun direksiyonunda adaptif tuşları yoktu mesela.

TİTANİUM X + SMART (Sony var) + tekno paketli 2012  11000km araç için 63-65bin tl aralığı nasıl olur?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0
2012 için ama benim sorum. O modellerde var mı levha tanıma. Adaptif hız diye kitapta yazıyor ama ben araçlarda yok diye biliyorum. Geçen baktığım teknonun direksiyonunda adaptif tuşları yoktu mesela. TİTANİUM X + SMART (Sony var) + tekno paketli 2012 11000km araç için 63-65bin tl aralığı nasıl olur?
Bunların farkında olarak cevap veriyorum ben zaten. Dediklerim aynen geçerli. Kitapçık global, adaptif cc hiçbir Focus modelinde yok. Dediğini aracın motoru nedir? Tdci mı? İyi fiyat olur
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

TİTANİUM X + SMART (Sony var) + tekno paketli 2012  11000km araç için 63-65bin tl aralığı nasıl olur?

Kaba bir hesapla yenisi olsa 73-74 gibi bir maliyete geliyor sedan + metalik boya, bunu %15 kadar altına alabilmek piyasa kurallarına göre mantıklı görünse de toplamda 2.el bir Focus'a o kadar para vermek kolay gelmezdi bana da.

Not: TDCi olduğunu varsaydım.

Bu aracı alabilirsek eğer pek uygulama yapılacak yeri yok gibi.  Az önce sahibiyle konuştum. Bu donanımda araç bulamazsın bunu özel yaptırdık filan diyor.   Bu arada önceki mesajınızda trafik levhası tanımadan söz etmişsiniz. Bu özellik var mı, ben yok diye duymuştum.?

Uygulamadan kastım kullanma deneyimleri idi, hoş ne kadar dolu olsa da eklenecek bir şeyler meraklısına hep bulunur ayrı...

Levha tanımayı dikkate almadığım varlığından bile haberdar değilim. Zaten levhaların yerleştirilmelerine bakınca koyanların da pek tanıdığı söylenemez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.