Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci 115 Hp Chip Tunning Uygulaması

Bekir Gülcü

Önerilen Mesajlar

Aracımda yazılım ile birlikte DPF iptali yapılmadı. Yanlızca yazılım yapıldı. Şuana kadar motorda herhangi olumsuz bir durumla karşılaşmadım. Yazılımdan sonra 10000 km daha yol yaptım. Performansa gelince tabikide yazılımsız dizellere göre bir adım önde. Ama yazılımsız bi ecoboost ile kıyaslanamaz tabiki. Yazılım yaptırmak isteyenler unutmasınlar ki  sadece aynı beygir gücüne sahip diğer dizel araçlara göre performans  kazanacaklar. Bana sorarsanız yazılımdan memnunmusun diye EVET derim. Ancak şunu da söylemeliyim yazılımdan sonra da sizi geçecek bir çok araba olacaktır. Fazla büyük beklenti içinde olmayın. Aynı beygir gücündeki dizellerden önde olmak isterseniz yaptırın. Bir de jant lastik değiştirirseniz performans kaybedeceğinizi unutmayın.

Çok güzel özetlemişsiniz..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 2 hafta sonra...

Ben bir aralar ankarada biryere sormuştuk, baya bir muallakta kalıp yaparız demişti. Demekki adamlar daha neyi yapıp yapamayacaklarını bilmiyorlarmış. İyikide yeltenmemişim :)

Superchips henüz 115hp focusIII tdci motora müdahele edemiyormuş. kaynak btg maslak.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Cem Bey günaydın,

Bu grafik focus2 tdci 110hp için resim aldatıyor, eski aracımda superchips yazılımı vardı çok da memnundum hiç bir sorun yoktu.

focus III 115hp tdci 'lerin beyine erişilmiyor şuan çalışmalar sürüyormuş. mercedes C ....her neyse ona da erişememişler onla aynı anda yazılım gelir muhtemelen diyorlar.

araç çıkalı 2 sene oldu hala remap çıkartmadılarsa başka yazılımları bedava yükleseler kullanmam. Amatör yazılım kullanacak kadar cesur(!) değilim.

Hatta emin olmak için tekrar bir sorup size döneyim dediler. Döndüler, yazılım yokmuş yapan başka firmalara/şahıslara da pek sıcak bakmıyorlar şimdilik.

F3 dizel kullanıcılarının telefonlarını bir yere kaydediyorlarmış yazılım çıkınca herkesi arayacaklarmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 4 ay sonra...
  • 3 hafta sonra...

Focus 3 lerde gaz kesmesi bazı kalkışlarda gaz yememesi olağan biseymidir yoksa yazılım chip yada sprintbooster tarzı seylerle giderilebilirmi kendimden de şüpheleniyorum kullanım alışkanlığındanmı acaba diye dikkat etmeye çalışıyorum genelde,

Birde debriyaj sistemini anlayamadım bu arabada çoğunlukla sirkelerek kalkıyorum özellikle 95 hp focusda 1. vitesde giderken trafikde sirkeliyor nadiren 115 hp olan da yapıyor aynı durumu.

Başka garip durum neye göre değişiyor bilmiyorum bazen debriyaj sertleşiyor ve performans düşüklüğü yaşıyorum yazılımla alakalı olabilirmi bunlar?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir şeyi unuttuğum yok da kelimenin bu yanlış kullanımı TDK Büyük Türkçe Sözlüğe bile geçti ya ona yanarım... 

Ben bazen ciddi ciddi düşünüyorum; halkımızın büyük çoğunluğu (%70-80) -de, -mi gibi ekleri bitişik yazıyor, acaba bir kanun çıkarsalar da, biz başa çıkamadık, artık bu ekler ayrı yazılmaz, bitişik yazılır, deseler mi? :) Yorgan gider, kavga biter.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Debriyajı çok sert/hızlı kullanmadığım sürece silkeleme olmadı henüz bende. Dur kalklı  uzun yokuşlarda debriyajın ısınması sonucu olduğunu düşündüğüm sertleşme ve koku olmuşluğu var bir çok kez.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.