Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci 115 Hp Chip Tunning Uygulaması

Bekir Gülcü

Önerilen Mesajlar

Tamam hava filtresini de al Aydin abimizin sisko aracinla kaldiririz kiyabilirse :)

Tamam bana uyar :) 

Arabaya kıyarım da size kıymak istemem; yazık olmasın sonra o kadar uğraşıyosunuz   :pist:

:kıhkıh:

Olsun abi canın saolsun yaa. :) Fark yoksa kimseye tavsiye etmeyiz chip i olur biter. Olan benim 950 TL ye olur :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

salt hava filtresi ile tork artışı sağlanan tek araba vtec tir :P  çünkü eksoz borularının çapı gaz potansının ayarına göre daha geniş bu sebeplen aracın daha iyi hava alması akışmetrenin kendini yeniden komutlandırmasına neden olur yani manuel bir yazılım oynaması gibi düşünebilirsiniz eğer hava filtresi ile tork kazanımı elde etmek istiyorsanız  focusların egsoz sisteminde bulunan boruları 48mmden 60 mm e çıkarırsanız boost controller inizde standart olmasına rağmen turbo devrini arttırması gerektiği komutunu otomatik vercektir he bunun yanında negatif getirisi fazla olacaktır

ısınma problemini ortadan kaldırmak için devridaim dinamosu vs.vs. filanlar falanlar geçmiş olsun ben devreyi yaktım 5000 tl masrafın hayırlı olsun ne için + 40 nm tork için 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bizim hava filtresiyle 40Nm kazanmak gibi bir düşüncemiz yok :) Yaptığımız chip tunning uygulamasındaki verimi artırmak için takacağımız bir parça.

Senin dediğin maceralara girmeye hiç niyetim yok :)

yok yok macera değil basit bir işlem 300 500 lira harcarsın üstüne çok çok boruların değişecek bide aldığın hava filtresi tamam işte.. :D 

bahsettiğim yöntem tabiikide bahsettiğin torkları vermez ben eğer hava filtresinden verim almak istiyorsan bunu yapmak zorundasın demek istedim yani;

yazılım+ salt havafiltresi                =    yazılımdan kazanılan güç artışı 

yazılım+hava filtresi+egsoz sistemi=   yazılımdan kazanılan güç + hava filtresinden kazanılan güç 

demek istedim 

şimdi daha net olabildim galiba ;) 

zaten macera herkesin harcı değil kafadaki fazlalığı atmış oluyorsun 

for example @mertol kip

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

yok yok macera değil basit bir işlem 300 500 lira harcarsın üstüne çok çok boruların değişecek bide aldığın hava filtresi tamam işte.. :D

bahsettiğim yöntem tabiikide bahsettiğin torkları vermez ben eğer hava filtresinden verim almak istiyorsan bunu yapmak zorundasın demek istedim yani;

yazılım+ salt havafiltresi                =    yazılımdan kazanılan güç artışı 

yazılım+hava filtresi+egsoz sistemi=   yazılımdan kazanılan güç + hava filtresinden kazanılan güç 

demek istedim 

şimdi daha net olabildim galiba ;)

zaten macera herkesin harcı değil kafadaki fazlalığı atmış oluyorsun 

for example @mertol kip

Evet şimdi daha net anlaşıldı  ^_^

Maliyetindan ziyade daha farklı maceralara atlayıpta arabanın suyunu çıkarmak istemiyorum. Bu güç bana yetti şuanda, fazlasında gözüm yok artık. :)

yok ki bir ecoboostumuz ciğerini sökelim :)

Valla bende merak ediyorum ikisi arasındaki farkı :) Evet arkadaşlar yokmu ecoboost. 

Gerçi daha 1.6 dizelle kıyaslama yapamadıkki. :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydin baba ayarlasin istediginiz zaman gelirim cigerli ebmle.

Aynen. Aydın beyle bi program ayarlarsak iyi olur. 

birde 1.0 eb , 1.6 powershift gelsin , valla 10 numara video olur 

Ohoo gerçekten süper olur. Ben İzmirde yeniyim. Aydın bey belki bilir, trafiğe kapalı uygun bir yer varsa çok güzel deneme olurdu.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.