Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci 115 Hp Chip Tunning Uygulaması

Bekir Gülcü

Önerilen Mesajlar

Filtrenin beygire çok etkisi olduğunu düşünmüyorum da görücez bakalım.

Ve tabiki hayırlı uğurlu kazasız belasız arızasız olsun :)

Mertcan Çelik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hayirli olsuuun :) sizden izlenimlerinizi bekliyoruz

Merhaba Focus Severler.

Herkesin merakla beklediği 1.6 Dizel motora chiptunning uygulamasını dün gerçekleştirdim. Bir takım aksilikler ve zorluklar olsa da başarı ile sonuçlandırdık.

Chip tunning uygulamasından önce araca Dyno testi yaptık. Testin sonuçlarını paylaşacağım sizlerle. Yazılımdan sonraki Dyno testini ise pazartesi veya salı günü yapacağım onunda sonuçlarını paylaşacağım. Ve öncesi-sonrası kıyaslamasını göreceğiz.

Şuan arabayi kullanmiyor musunuz ?
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

310 nm mi ben mi yanlis goruyorum?

Evet doğru görüyorsun :) Bende ilk gördüğümde şaşırdım. Demekki motoru iyi açmışız, fabrika verisini geçmiş :)

Evet kullanıyorum. Hissedilebilir bir fark olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Vites değişikliğindeki hızlanma tepkisi arttı. Mesela 3. viteste düşük rolantide giderken gazı köklediğinizde araba anında tepki gösteriyor. Yazılımdan önceki tepkisi bu kadar hızlı değildi. Ancak yazılımın adaptasyon evresi için enaz 2 gün kullanmak gerekiyor. %100 verimi o zaman farkedeceğiz. Şuana kadar hiçbir kötü durumla karşılaşmadım. Motor sesi aynı, egzosdan siyah duman atmadı. Turbodan farklı bir ses gelmedi. Herşey normal görünüyor yani :)

Farkı daha iyi görebilmemiz için İzmirde ikamet eden bi arkadaşla test etmek isterim. Varmı acaba gönüllü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

310 nm mi ben mi yanlis goruyorum?

Evet doğru görüyorsun :) Bende ilk gördüğümde şaşırdım. Demekki motoru iyi açmışız, fabrika verisini geçmiş :)

Evet kullanıyorum. Hissedilebilir bir fark olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Vites değişikliğindeki hızlanma tepkisi arttı. Mesela 3. viteste düşük rolantide giderken gazı köklediğinizde araba anında tepki gösteriyor. Yazılımdan önceki tepkisi bu kadar hızlı değildi. Ancak yazılımın adaptasyon evresi için enaz 2 gün kullanmak gerekiyor. %100 verimi o zaman farkedeceğiz. Şuana kadar hiçbir kötü durumla karşılaşmadım. Motor sesi aynı, egzosdan siyah duman atmadı. Turbodan farklı bir ses gelmedi. Herşey normal görünüyor yani :)Farkı daha iyi görebilmemiz için İzmirde ikamet eden bi arkadaşla test etmek isterim. Varmı acaba gönüllü.

Hadi bakalim sevindim sizin adiniza :)

Simdi konusmak icin erken uzun donemde neler olacak o onemli

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Chip tunning uygulamasından önce 0-100 hızlanma ve son hız denemesi yapıp video çekmek istedim ama uygun yol ve ortam bulamadım. Ama daha önce kendimin belirlediği iki nokta arasındaki maksimum hız değerim arttı. Yani farkı hisssetmemek mümkün değil.

Hadi bakalim sevindim sizin adiniza :)
Simdi konusmak icin erken uzun donemde neler olacak o onemli

Evet. Biraz daha zaman gerekli. İnşallah sorunsuz kazasız belasız kullanırız. En önemlisi bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanin torkunu yanlis olcmussunuz. Standartta ne yaparsaniz yapin 40 nm tork artisi olmaz. %15 daha fazla hava sokulmasi turbonun fazla uflemesi disinda birseyle olmaz. O da focusta cok zor.. Boost controller standart..

Mertol Kip tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Arabanin torkunu yanlis olcmussunuz. Standartta ne yaparsaniz yapin 40 nm tork artisi olmaz. %15 daha fazla hava sokulmasi turbonun fazla uflemesi disinda birseyle olmaz. O da focusta cok zor.. Boost controller standart..

Aynı şartlarda aynı makinada ölçeceğizmiz için yanlışda olsa önemli olan farkı görmek. İlerde başka bir dynoda test yapabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

en güzel test , aynı araçtan izmirde bir arkadaş ile buluşulup , trafiğe uygun ortamda 0 - 400 m yapmak :) ...

Bende  öyle düşünüyorum. Ama kesinlikle hissedilebilir bir fark var. Bundan şüpheniz olmasın  :)

Artık yazılımın üzerinden bir kaç gün geçince motor daha da alıştı. İlk günkünden daha farklı.

Bir de hava filtresi gelseydi, onunda etkisinin olacağını düşünüyorum. Bugün gelecekti fakat kargoya henüz gelmemiş, yarın hava filtresini alıp dyno 2. testini

yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.