Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Focus 3 1.6 Tdci 115 Hp Chip Tunning Uygulaması

Bekir Gülcü

Önerilen Mesajlar

Durun şu ay kapanışı geçsin yapalım bir program; hem senin değerlerde çıkmış olur Bekir.

Tamam abicim bana uyar. :) Değerleri yarın paylaşacağım inşallah bi aksilik çıkmazsa. Yanlız Yakup performans hava filtreli ve filtresiz 2 test istemişti ama yapamayacak gibiyiz. Yazılımcı arkadaş dedi ki. Öyle hemen sök tak yaparak anında farklı değer göremeyiz. Parçanın motorla kalibrasyon süresi vardır, direk fark hissedemezsin ama yine de bi teklif ederiz dyno cu arkadaşa dedi.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

birde 1.0 eb , 1.6 powershift gelsin , valla 10 numara video olur

Gelir 1.0 eb de @Muhammed Keser,

Yazılımcı arkadaş dedi ki. Öyle hemen sök tak yaparak anında farklı değer göremeyiz.

Ayarlarız var ben de fazladan bir kn .Boşa salarız dynonun ustunde az akar araba no problem.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Gelir 1.0 eb de @Muhammed Keser,

Ayarlarız var ben de fazladan bir kn .Boşa salarız dynonun ustunde az akar araba no problem.

Tamamdır o zaman sen Burak arkadaşımıza ayarı ver yeter :) 2 teste 1 test ücreti alsın :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Merhaba arkadaşlar bugün chip-tunning sonrası ikinci testi yaptım. İlk ve ikinci test sonuçlarını paylaşıyorum. Sonuç rakamsal olarak tatmin edici olmadı.

Ölçüm cihazında hata olabileceğini düşündük. Başka bir dyno cihazına daha girdik. onun sonucunu çıktı alacaktık printer arıza verdi alamadık, yarın alacağım. Ondaki çıkan değerler ise 133 HP güç, 337 Nm Tork şeklinde çıktı. Her iki ölçüm de 4. viteste yapıldı. Sizlerin görüşü nedir bu konuda. 

Rakamsal olarak 140 Hp değerini görmek isterdim elbette fakat kullanımdaki farkın 120 Hp dene fazla olduğunu söyleyebilirim. Başka bir dyno cihazına daha girmeyi düşünüyorum.

CHİP TUNNİNG ÖNCESİ

HlaLF6w.jpg

CHİP TUNNİNG SONRASI

8tzz0wy.jpg

Bekir Gülcü tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Umarim yazilimdan kaynakli degildir keske Mehmet Gazihan megachipsede bi ugrasaydiniz sitemizde konusuda var.

Yazılımdan olacağını sanmıyorum. Ama başka bir dynoya daha çıkacağım. eğer sonuç yine değişmezse tekrar yükletebilirim. Turbo değerleri ile oynayabiliriz biraz daha

Başka bir dyno'ya çıkın bende merak ettim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yazılım sonrası dyno değerleri ne kadar doğru bilemiyorum ama ben yine de daha güçlü olsun istedim ve turbo basınçlarıya biraz daha oynatarak tekrar yazılım yüklettim.

Sonuç mu?

Kesinlikle ilkinden daha yüksek performans elde ettim. Yalnız bir sorun var. Bu seferde motor çok güçlü olduğu için gücü asfalta veremiyor, araba gaza yüklendiğim anda patinaj çekiyor.

Bunu engellemek için spor yay takmam gerekiyor sanırım. Fiyat aldım 495 TL (montaj dahil)

İkinci kez dynoya çıkacağım. Sonuçları yine paylaşırım sizlerle.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

, araba gaza yüklendiğim anda patinaj çekiyor.

1. Gelişigüzel oynanmış yüksek turbo basınşalrıyla elde edilen güçle ters orantılı olarak motor, turbo ve aktarma organları ömrü azalır

2. Yay bir miktar kafa kaldırmayı önlese de kontrolsuz güce faydası çok sınırılı olur

3. TCS'yi devrede tutmak, belki daha geniş ve yeni lastikler kullanmak sorunu azaltabilir ama kontrolsuz gücün her şartta sağlıklı olmadığını ve tehlikeli bir macerada ilerlediğinizi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

1. Gelişigüzel oynanmış yüksek turbo basınşalrıyla elde edilen güçle ters orantılı olarak motor, turbo ve aktarma organları ömrü azalır

2. Yay bir miktar kafa kaldırmayı önlese de kontrolsuz güce faydası çok sınırılı olur

3. TCS'yi devrede tutmak, belki daha geniş ve yeni lastikler kullanmak sorunu azaltabilir ama kontrolsuz gücün her şartta sağlıklı olmadığını ve tehlikeli bir macerada ilerlediğinizi düşünüyorum.

Haklısınız. Ama turbo basınç değerleri sınır değerlerin üzerinde değil şu anda. Kısa vadede sorun çıkaracağını sanmıyorum fakat ilerde chipsiz bir dizele göre daha çok yıpranacağının bilincindeyim. Bunu göze alarak bu işe kalkıştım. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonuçta önden çekiş bir araba ...  gücüde arttığı zaman sarması çok normal ...

sonuçta kalkışlardan bahsediyorsunuz sanırım , yani araba 3. viteste sarmıyorsa ; güç arttırımından dolayı çok sarıyor diyemezsiniz ... 

1. viteste biranda gaza asılırsanız ; ne olursa olsun bütün ön çekiş sistemli arabalar sarar , 2. vites nispeten tatlı sarar ; gazı yedirerek deviri ayarlayarak kalkış yapmalısınız ,   drag raceler bu yüzden var ; kim daha güzel gazı yayarak daha verimli kalkış yapıyor gibisinden :)  yoksa debriyajdan çek asıl gaza ; o ancak amerikan filmlerinde arkadan itişli otomobillerde olur :)

Tolga Başaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

sonuçta önden çekiş bir araba ...  gücüde arttığı zaman sarması çok normal ...

sonuçta kalkışlardan bahsediyorsunuz sanırım , yani araba 3. viteste sarmıyorsa ; güç arttırımından dolayı çok sarıyor diyemezsiniz ... 

1. viteste biranda gaza asılırsanız ; ne olursa olsun bütün ön çekiş sistemli arabalar sarar , 2. vites nispeten tatlı sarar ; gazı yedirerek deviri ayarlayarak kalkış yapmalısınız ,   drag raceler bu yüzden var ; kim daha güzel gazı yayarak daha verimli kalkış yapıyor gibisinden :)  yoksa debriyajdan çek asıl gaza ; o ancak amerikan filmlerinde arkadan itişli otomobillerde olur :)

İşte benimde kastettiğim bu. Aynen söylediğin gibi 1. ve 2. viteslerde gaza sonun kadar yüklendiğimde biraz sarıyor. 3. viteste sarmıyor. 

Focusun tadını yeniden çıkarıyorum. :)

Yola aktarılamayan güç güç değildir :)

TCS kapalı kullanımlarda beklenmedik patinaj sıkıntı yaratabilir.

Yeterince yola aktarılıyor merak etme :) Ben hiç kayıp olmadan aktarmasını istiyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.