Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Hangi Akaryakıt Firmasını Kullanıyorsunuz.

Ümit Vaysaloğlu

Önerilen Mesajlar

Sürekli Shell W-power kullanıyorum arada birkaç depo PO almışımdır. En son depomu Opet doldurdum, motor ilk çalışmada deyim yerinde ise traktör gibi çalışıyor ısındıktan sonra ses normale dönüyor. Ayrıca yol bilgisayarına göre her zaman tam depo ile 800-850 km. yapan araç şu anda 750km. menzil gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Shell V-Power denedim ve bir kaç aydır oradan alıyorum. Bir kaç kere Opetten aldıktan sonra V-Power'a geçtim. Denemeyen arkadaşların denemelerini tavsiye ederim. Farkı kendiniz de hissedeceksiniz emin olun. Aracım daha canlı oldu ve kuş gibi yumuşadı bir rahatlık geldi. Yakıt azaldıkça hissiyat kayboluyor ama depo dolduğu zaman eski canlılığına kavuşuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Shell V-Power denedim ve bir kaç aydır oradan alıyorum. Bir kaç kere Opetten aldıktan sonra V-Power'a geçtim. Denemeyen arkadaşların denemelerini tavsiye ederim. Farkı kendiniz de hissedeceksiniz emin olun. Aracım daha canlı oldu ve kuş gibi yumuşadı bir rahatlık geldi. Yakıt azaldıkça hissiyat kayboluyor ama depo dolduğu zaman eski canlılığına kavuşuyor.

Fazla yumuşama da iyi değil yav [emoji12] [emoji12]
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 1 yıl sonra...

Gözlemlediğim kadarıyla forumda böyle bir konu yok diye düşünüyorum o zaman hem forum takipçimizi yükseltmek hemde forum takipçisi olmayan diğer araç sahiplerine de farklı fikirler verebilmek için konuyu açıyorum . 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

ş.içinde güvendiğiniz,(benim için opet) ş.dışında ise diğer şehir merkezlerine geldiğinizde opet, bp, shell olabilir..

iki şehir arasındaki, yol üzeri istasyonlardan yakıt almam..

Mehmet Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

5 dakika önce, Cem Boneval said:

Birinden devam edelim mi? 

Bu tür konuları arada bir yeniden açmak faydalı olabilir diye düşünüyorum. O açıdan ben buradan devam edilmesinde yanlışlık görmedim.

Ben BPden alıyorum. Çünkü BP Fordun yakıt ortağı hatta ultimate dizel ford araçlar üzerinde geliştirilmiştir.   2012ye kadar Ford ralli takımının adı BP Ford rally takımıydı. Fordun BP öneri sayfası: 

http://www.bp.com/en_gb/on-the-road/united-kingdom/products-services/recommended-by-ford.html

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

8 dakika önce, H. Cenk said:

Bu tür konuları arada bir yeniden açmak faydalı olabilir diye düşünüyorum. O açıdan ben buradan devam edilmesinde yanlışlık görmedim.

Aynı şeyleri yeniden yazmak ve/veya okumak nasıl bir heyecan veriyor çözemsem de konu sahibine verdiğim bağlantılardan en azından ikincisini ayrıntılı okumasını öneririm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Evin yakınında PO vardı, istemeyerek te olsa oradan alıyordum, şimdi orası Shell oldu artık müdavimiyim. 

Birde bir arkadaşın söylediğine göre: Merkezi yerde her yerden al, sıkıntı olmaz demişti. Kontrolleri sıkı oluyormuş. Ama şehir dışı, merkeze uzak yerlerde bilinen markalardan başka alma demişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

9 dakika önce, Serdar Eryürekli said:

Evin yakınında PO vardı, istemeyerek te olsa oradan alıyordum, şimdi orası Shell oldu artık müdavimiyim. 

Birde bir arkadaşın söylediğine göre: Merkezi yerde her yerden al, sıkıntı olmaz demişti. Kontrolleri sıkı oluyormuş. Ama şehir dışı, merkeze uzak yerlerde bilinen markalardan başka alma demişti.

Şehir dışında hepsi risk, mümkün olduğunca şehir içi almalı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Ben opet kullaniyorum aslinda opet kullanmamin nedeni benden onceki sahibide opet disinda kullanmadigindandir yalniz opet ultraforce motora biraz ses sorunu ekliyormus bircok kisi boyle dedi , ondan dolayida buraya baktim bulamadim akaryakit konusunu kusuruma bakmayin . Bp yi deneyebilirim .

Yakup Çağatay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

2004te Türkiyenin ilk modern 1600cc CR dizelli aracını Kaan abiniz bana itti... pardon sattığında :D:D:D Türkiyede eurodizel o zaman (kükürt sınırı 350mg) idi sadece Totalde vardı. Kmlerce yol giderdim mazot alcam diye. Aynı köylülerin traktürlerine mazot almak için ilçeye gitmesi gibi . Sonra yavaş yavaş diğer firmalarda da çıktı :):) Vayy be ...

En son Shell için iyi diyolla ama ben BPye devam. Alışkanlıklar kolay kırılmıyor. Ben hep aynı BPden alıyorum bu BP şahıs firması değil. BP Türkiye Petrolleri AŞ nin kendisi işletiyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bildiğim kadarı ile hemen tüm dağıtıcılar yakıtlarını TÜPRAŞ'ın rafinerilerinden alıyor ve kendi katkıları ile zenginleştirerek satışa sunuyorlar.

Yine yanlış bilmiyorsam bir tek Lukoil kendi ürettiği yakıtı ithal ederek kullanıyor.

Bu açıdan bakıldığında ürün bazında aralarında önemli bir fark olduğunu yazmak mümkün değil. 

Öznel hislerle şunun menzili daha iyi, bu daha performanslı, şu daha sessiz gibi açıklamaları dinlemek mümkünse de bunların geçerliliği yok.

Konu içinde de çokça geçmiştir:

Hemen tüm dağıtıcılar artık çok ciddi kontroller yapıyor ve istasyonlarını sürekli denetliyorlar. Ayrıca müşteri ilişkileri de şikayetleri ciddiyet ve titizlikle değerlendiriyor.

Buna rağmen burası Türkiye olduğundan hile hurda engellenemiyor. 

Sonuç olarak dağıtıcı firmadan çok istasyona önem vermek lazım.

Söz gelimi Antalya bölgesinde Hilmi Beken ticari ahlakı ve başarısı ile ünlenmiştir ve istasyonlarında Shell, Lukoil ve Total'in satıcılığını yapar. 

Seyahatlerde iş biraz şansa kalsa da işlek istasyonları tercih etmek dışında pek yapacak bir şey yok gibi.

Bölgenizde zaman içerisinde zaten güven ilişkisi geliştirdiğiniz bir istasyon mutlaka vardır.

Dağıtıcılar ve satışlarla ilgili bir istatistikle sonlandırayım...

Türkiye'de dağıtıcılarda ilk 10 (2015 verileri).

Dikkat çeken iki şey var, motorin benzinin neredeyse 10 katı pazar payına sahip ve benzin satışlarında Shell lider.

Ve ben de Shell'i tercih ediyorum. 

56ab31364086c_yakt.JPG.8274a43ca0c30e255 

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.