Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Oto-Bulmaca

Cem Boneval

Önerilen Mesajlar

İlgi kalmamışken cevabı da yazayım:

Loeb'ün bu sene ABD'de koşulan dünyanın en prestijli ve en eski tırmanma yarışı Pikes Peak'te kullanacağı Peugeot 208 T16.

Loeb-Peugeot-T16-Pikes-Peak-2013-19-foto

Yarışda serbest kategori için tasarlanmış bir araç olduğundan mühendisler oldukça özgürce davranmışlar ve Peugeot'nun Lemans prototiplerinden kanatları alıp oturturken ortaya da 3.2 V6 Biturbo motoru yerleştirmişler.

Performans 875 PS ve araç ağılrığı da 875 kg, yani her bir beygir hepi topu 1 kg taşıyor.

Kısa oranlı şanzıman da kullanılınca araç 1,8 saniyede 100 km/h hıza çıkarken, son hızı olan 240 km/h'ye de 7 (yazı ile : YEDİ) saniyede ulaşıyor. İnanılmaz...

Tabii yarışın 2800 m irtifada başlayıp yaklaşık 32 km sonra 4300 m irtifada bittiğini de eklemek lazım, bu yüksekliklerde motor gücünde %20-30 kayıplar da şaşırtıcı değil.

Parkur aşağı çizimdeki iki gölün arasından başlayıp tepede bitiyor...

065289-hyundai-and-rhys-millen-racing-ta

Bu arada etkinlik 30 Haziran'da

Cem Boneval tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Zevk meselesi...

Bu bir taslak, İtalyan eli değmiş hali BMW'nin, ben şık ve asil buldum ve bu kadar güzel bir taslağı niye seri üretime almaz diye merak ettim...

BMW Pininfarina Gran Lusso coupe

Çok şey bilen adam...

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir an mini diyesim geldi ancka tüm yeni modelleri görmüştüm. O zaman Fiat'tır diyecekken resmi büyütünce altında adının çıktığını farkettim :)

Mini Countryman tarzı olmuş biraz.

Bu Fiat ve VW niye Panda ve Polo'nun yüksek, 4x4 modellerini getirmiyorlar merak ediyorum. Ben 1.4 Multijet 4x4 bir Panda'nın çok eğlenceli olacağını düşünüyorum, tabi devir saati göstergeye eklenirse :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Bir an mini diyesim geldi ancka tüm yeni modelleri görmüştüm. O zaman Fiat'tır diyecekken resmi büyütünce altında adının çıktığını farkettim :)

Mini Countryman tarzı olmuş biraz.

Bu Fiat ve VW niye Panda ve Polo'nun yüksek, 4x4 modellerini getirmiyorlar merak ediyorum. Ben 1.4 Multijet 4x4 bir Panda'nın çok eğlenceli olacağını düşünüyorum, tabi devir saati göstergeye eklenirse :)

500L türkiyeye geldi, hatta geçen gün gördüm :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

500L türkiyeye geldi, hatta geçen gün gördüm :)

4x4'ünü Fiat'ın sitesinde bulamadım. A1 Quattro tadında ancak bol patinaj olması için dizelinden bir araba düşünüyorum uzun vadede. Sadece kışları ve şehir içi kullanılacak olsa bile eğlenceli olur diye tahmin ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

4x4'ünü Fiat'ın sitesinde bulamadım. A1 Quattro tadında ancak bol patinaj olması için dizelinden bir araba düşünüyorum uzun vadede. Sadece kışları ve şehir içi kullanılacak olsa bile eğlenceli olur diye tahmin ediyorum :)

Resme odaklandım ben :) 500L 4x4 varmı yokmu onu bile bilmiyorum :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.