Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Buğu Problemi

Ozan Kar

Soru

Genelde akşamüzeri dersten çıkıp arabaya gittiğimde ön camda(diğerlerinde bişey yok) buğu oluyor hafifte değil epey kalın oluyor, epeydir yağmurda yok ankarada acaba biyerden sumu alıyor diye düşünüyorum.

Benden başka problem yaşayan varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

buğu çözücü spreyler çözüm oluyormu deneyen varmı acaba benim arabada da çok buğu oluyor.

Bir ara bunu kullanmıştım memnun kalmıştım önerebilirim

http://www.otogold.com/?urun-234-Sonax-Kask-Bugu-Onleyici-Sprey-50ml-.html

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bence araçta bir problem yok tamamen havanın soğumasından kaynaklanıyor benim aracımda da bazen içte buğu oluyor sabahları araca binmeden önce .bazen akşamları da bir yere gidince 2-3 sonra araca tekrar bindiğimde camda buğu oluyor .Genelde soğuk havalarda daha çok oluyor bence bu gayet normal bir olay..sonuçta arabanın içi yolculuktan sonra ilk etapta sıcak oluyor sonra biz arabadan inince içi soğuyor dolayısıyla buğu oluşabiliyor.gayet normal bir olay bu :yeah: sıcakla soğuk hava birleşirse buğu oluşur camda..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Ben bazen (havanın durumunu göz önünde bulunduruyorum, ) camı bir kaç mm açıyorum. Hani belli belirsiz şekilde. O zaman hiç sorun olmuyor.

Buğu olduğunda da zaten çok az oluyor, bir iki kez çok oldu, onda da araç içerisindeki havayı çeviren bir sistem var ya o sistem açıktı. O sistem açıkken acayip buğu yapıyor.

Bir de buğulu camı elleri ile silen arkadaşlarımız var ki, ben buna acayip sinir oluyorum, sonra el izleri olduğu gibi camda kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima yok mu aracınızda, klimanın buğu giderici konumu da var, niye kullanmıyorsunuz?

Zaten klimayı ayda en az bir iki kere 10 dakikadan az olmayacak şekilde çalıştırma önerilir,işte tam fırsatı...

5-10 saniyede gidiyor buğu...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Erzurum da buzlu buğu oluyor :) Cem beyin dediği gibi klimanın buğu giderici konumuna alıyorum birde ön resistansı çalıştırıyorum kısa süre sonra hemen gidiyor..bence buğu çözücülere boşuna para vermeyin..

oğuz mete tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima yok mu aracınızda, klimanın buğu giderici konumu da var, niye kullanmıyorsunuz? Zaten klimayı ayda en az bir iki kere 10 dakikadan az olmayacak şekilde çalıştırma önerilir,işte tam fırsatı... 5-10 saniyede gidiyor buğu...

Buğu ile çok bi problemim olmadı şimdiye kadar ama olmuş olsa da bu çözüm aklımın ucundan geçmemişti :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Elmayı ikiye kesin bir yarısını buğ yapan yerlere sürün diğer yarısını yiyin diyorlar denemek lazım :kıhkıh:

Bu yağmur çamurda cam açmayı planlamıyorum ben :) .

Bence elmaya yazık etme hepsini ye...

Eskiden deniz maskelerinin içine patatesi kesip sürerdik.

Kesik patates aynı zamanda ağır mobilya kaydırmada kullanılır.

Nerelere geldik...

Klimayı açın, klimayı!

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Klima yok mu aracınızda, klimanın buğu giderici konumu da var, niye kullanmıyorsunuz?

Zaten klimayı ayda en az bir iki kere 10 dakikadan az olmayacak şekilde çalıştırma önerilir,işte tam fırsatı...

5-10 saniyede gidiyor buğu...

Tabiii Antalyada yaşayıp klima aç demek ne kadar kolay :P Buralarda çalıştırdığınız an buz barçaları fırlatmaya başlar :P

Şaka bir tarafa tam 10 dak. olmasada 3-5 dak. araç dışında bekleyerek çalıştırdığımız oluyor.....

Bekir B. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Tabiii Antalyada yaşayıp klima aç demek ne kadar kolay :P Buralarda çalıştırdığınız an buz barçaları fırlatmaya başlar :P

Şaka bir tarafa tam 10 dak. olmasada 3-5 dak. araç dışında bekleyerek çalıştırdığımız oluyor.....

Sıcak ayardayken klima ancak ortam havası kadar soğuk üfleyebilir, ayrıca benzinli motorların havayı ısıtmaya başlaması 2-3 dakikayı geçmiyor.

Dizel kullananlar da az yakıt masrafının bedeli olarak üşümeyi göze almak zorundalar.

Ve Bekir sen anemik misinki bu kadar üşüyorsun gerçekten....!?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Sıcak ayardayken klima ancak ortam havası kadar soğuk üfleyebilir, ayrıca benzinli motorların havayı ısıtmaya başlaması 2-3 dakikayı geçmiyor.

Dizel kullananlar da az yakıt masrafının bedeli olarak üşümeyi göze almak zorundalar.

Ve Bekir sen anemik misinki bu kadar üşüyorsun gerçekten....!?

Birşey takıldı aklıma Sıcak ayardayken klima ancak ortam havası kadar soğuk üfleyebilir demişsiniz ya.. Ayarı sıcak konumda klima çalıştırmamak gerektiği mutlaka soğuk konuma alınıp öyle çalıştırılması gerek diye biliyorum....Tabii çok eskiden aklımda kalan güncellemem gerekiyormu?

Bu arada üç (6) aylık tahlillerde yanlızca kolesterol yüksek çıkıyor onuda yanlış beslenmeye bağlıyoruz..Sanıyorum bu üşüme işi tamamen kış aylarına sıcak bakmadığımdan kaynaklanıyor gibi...Öyle kat kat giyinmeyi sevmiyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Birşey takıldı aklıma Sıcak ayardayken klima ancak ortam havası kadar soğuk üfleyebilir demişsiniz ya.. Ayarı sıcak konumda klima çalıştırmamak gerektiği mutlaka soğuk konuma alınıp öyle çalıştırılması gerek diye biliyorum....Tabii çok eskiden aklımda kalan güncellemem gerekiyormu?

Bu arada üç (6) aylık tahlillerde yanlızca kolesterol yüksek çıkıyor onuda yanlış beslenmeye bağlıyoruz..Sanıyorum bu üşüme işi tamamen kış aylarına sıcak bakmadığımdan kaynaklanıyor gibi...Öyle kat kat giyinmeyi sevmiyorum..

Alakası yok, dış ortam ısısı talep edilenin altında ise kalorifer sistemi ısıtmayı üstleniyor, altında ise kompresör soğutmayı, sıcak ayarda klima nem alır sadece.

Kendinize eziyet etmeyin.

Bende klima otomatikte ve 22 dereceye ayarlı duruyor yaz kış.

Ayrıca giyinmezsen üşürsün, kabahatlisi de kış olmaz :kıhkıh:

Cem Boneval tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

şimdi Cem Bey "klimayı yaz-kış 22 derecede kullanıyorum" demişiniz. Kışında klima çalıştırıyor musunuz yoksa kışın sadece fanı mı çalıştırıyorsunuz..otomatik hep 22 derecede kullanıyorsanız o zaman klima çalışıyordur fanı kullanmıyorsunuz demektir doğru mu??

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Otomatik klimada eğer sıcaklık dışarıda içeridekinden düşükse klima sadece fan görevi görür ve sadece içerdeki nemi çeken bir yapıda çalışır,yani benzin-dizel harcamaz,bu durumda da sürekli olarak klimanın kışın da açık kalmasının normalde bir sıkıntısı olmaz...Fakat klima otomatik olmayan araçlarda bu özellik yoktur....

Bora A. tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.