Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Buğu Problemi

Ozan Kar

Soru

Genelde akşamüzeri dersten çıkıp arabaya gittiğimde ön camda(diğerlerinde bişey yok) buğu oluyor hafifte değil epey kalın oluyor, epeydir yağmurda yok ankarada acaba biyerden sumu alıyor diye düşünüyorum.

Benden başka problem yaşayan varmı?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Önerilen Mesajlar

• 0

şimdi Cem Bey "klimayı yaz-kış 22 derecede kullanıyorum" demişiniz. Kışında klima çalıştırıyor musunuz yoksa kışın sadece fanı mı çalıştırıyorsunuz..otomatik hep 22 derecede kullanıyorsanız o zaman klima çalışıyordur fanı kullanmıyorsunuz demektir doğru mu??

Sistem AUTO konumunda ve ısı 22 derecede, A/C ON

Bu arada bir de uyarı: Sistem tümden kapatıldığında dışarıdan hava girişini kesip kabin içi dolaşıma dönüyor, uzun süreli yolculuklarda havasız kalmayın, bırakın fan çalışsın.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Kışın klimanın kullanılması pek onerilmiyor özelliklede 4derecenin altındayken sicaklik o yüzden sordum.kışın sadece fanı kulanmak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

1. Focus'larda kompresör sistemi 4 derece ve altında otomatik olarak devre dışı kalıyor

2. Kış boyunca en az ayda bir ve yine en az 15 dakika civarında klimayı çalıştırıp sistemin yağlamasını yapmasını ve klima gazının sirkülasyonunu yaparak eşit dağılmasını sağlamak gerekir. Aksi halde gaz eksilmeleri ve soğutma gücü kaybı söz konusu olabilmektedir.

3. Antalya aşırı nemli bir bölge ve gerek buğu gidermede gerek sıcak algısında nemin alınması çok faydalı bir eylem, sırf bunun için dahi çalıştırırım.

4. Gelebilecek bir eleştiri yakıt tüketimini arttırıcı etkisine yönelik olabilir ki harcamadan memnunum, daha altına düşmek için konforumdan ödün vermek istemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Rolantide dizel için havalandırma fanı 0,2 Lt, klima komp devreye girince +0,2lt daha tüketim artıyor. Farlar 0,1lt. Boşta rolanti 0,3lt. Bende yaz kış klima kullanırım. Bazen biraz kullandıktan sonra içerdeki nem dengelenince ac off şeklinde devam ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.