Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dizel Yakıt Katkıları Hakkında!

Hakan Ateş

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

Araştırmalarımım sonucunda katkı maddesi kullanmamaya karar verdim.

Shell +GTL bitirdim bir depo aracın çalışması ve gaz tepkimesi oldukça değişti.

Fiyat olarak diğerlerinden farklı ama katkısı bariz kendisini gösteriyor..

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

yakıt katkısı olarak değilde yağ katkısı olarak bor yağını denemeni tavsiye ederim aracın sesinde ve çekişinde fark ettiriyor yada bana öyle geliyor :))

Muhtemelen ikincisi ve de bu his ödenen meblağ ile doğrudan ilişkili...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

aracımız aşırı duman atma sonucu würth marka enjektör temizleyiciyi zamanında bende çok araştırmıştm ve en iyi çözüm olarak onu tavsiye ediyordu herkes fakat kullanmadım. ( tabi bu olay carbon clear yapılmayacaksa eğer )

Daha önceden 1-2 kez depoda F6 marka enjektör temizleyicisi kullandım çekide farkı oldu sanırım belkide psikolojiktir.

Önceki yağ bakımımızda bor katkısı atmıştım çekide fark oldu mu bilmiyorum ama sesi otomatikman düştü aracın daha verimli çalışmaya başladı ki , 1000km geçmeden aracımızda sorun oldu ve komple motor yapıldı , sebebide f2 sorunlu sayfalarda piston başlığı altında bulabilirsiniz..

Bor katkısı yüzünden motor yatak dağıtmadı , bu konu yanlış anlaşılmasın tabi..Bizim araçtaki sorun yağ pompası arzalandığı için yağlama yapmadığı içinmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

bu katkıların yakıt tüketimini kesin olarak düşüreni yokmu?? benim yakıt tamamıyla şehir içi kullanımda yolun bir kısmıda dik rampa ortalama 7 lt ye çıktı. aracım tdci focus.

bu mevsim için 7 litre bence çok büyük bir rakam degil bence ben 8 görüyorum bu mevsimlerde

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Babam bugün gitmiş tanıdık ustasına yağ ve Filtrelerini değiştirmiş birde bor katkısı atmışlar bundan önceki yağ Shelın 5-30 yağıydı şimdiki Castrol 5-30 ilk çalıştırmada baya kalın ses çıkarıyor camlar cızıltı yapıyor önceki yağda böyle sesli çalışmazdı ilk çalıştırmadaki cızıltı bor katkısındanmı yağdanmı acaba birde bu bor yağını kullanan yada bilgisi olan varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.