Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

• 0

Dizel Yakıt Katkıları Hakkında!

Hakan Ateş

Soru

Önerilen Mesajlar

• 0

en son derken üst tırnaksa normal alt ise eksik diyeb

Mehmet abi dediğin gibi üst tırnakta bugün Babamlada konuştum bakımda 3 litre yağ ile mazotu karıştırıp 3-4 saniye çalıştırıp stop ettirmiş eski yağ temizlensin diye sonra bor yağı ile yeni yağı koymuşlar ilk çalıştırmadaki camın cızıltı yapmasıda kalmamış şuan sorun yok gibi ama merak ettiğim bu bor yağın faydası yada zararı varmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Bor katkılarının sürtünme kuvvetlerinin azaltmada etkili olduğuna dair bilimsel çalışmalar olmakla birlikte, bunların motor yağına eklenerek kullanımında aman aman bir etkisi olacağını sanmıyorum. Yağ üreten ve arge yapan firmalar sanıyorum kendi ürünlerinde benzer konuları dikkate alıyorlardır. Eğer kayda değer performans artışları ya da ürün ömrü artışları sağlayabilselerdi bunu bağıra bağıra söyler, fiyatını da ona göre yapıştırırlardı.

Zararı var mı sorusu ise tam bir muamma bence. Piyasadaki ürünlerin çok ciddi uzun soluklu testlerle pazara sunulduğunu sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

• 0

Borun günlük kullanımda nesnel olarak değerlendirilmiş ve istatistiksel olarak kanıtlanmış ne bir faydası ne de zararı var. Bence sadece inanç meselesi, iyi geldiğine inanırsan öyledir, işe yaramıyor diyorsan yaramıyordur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.