Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Oem 5" Navigasyon

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Benim gösterge sorunsuz çalışıyor şu ana kadar sorun çıkmadı...Ama tabi çıkmayacak anlamına da gelmez..Fakat ciddi sorun çıkartanları değilde ufak parça hataları olanlar var,onlar defolu pantolonda düğmenin eksik olması nedeniyle outlette satılan pahalı markalar hesabı satılıyor...Alınmasında sorun yok...Kaldı ki sıfır arabada bile aynı sorunu zamanla yaşayabilirsiniz,korkacak bişey yok yani....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Peki bu parçayı taktığımızda Navigasyon direk çalışacak mı ? Başka bir parçaya veya yazılıma vs ihtiyaç var mı ?

Birde navigasyonun kontrolunu nasıl sağlayacağız? Konsolda böyle bir tuş yok...

Navigasyon direkt çalışmaz. Harita yüklü SD kart lazım, GPS anten olması gerekiyor ve de konsol değişecek tabi tuş takımıda :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Navigasyon işi masraflı olur evet...Bence gerek de yok...Bluetoothlu bir taşınabilir navigasyon al daha mantıklı,Bluetoothtan arabanın ses sistemiyle entegre çalışır....Güncelleme sorunu da yaşamazssın...Ben iphpne a igo yükledim süper iş görüyor navigasyona ihtiyacım bile kalmadı....

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aldığım ekran budur arkadaşlar.

Aydın bey benim aracımdaki ekran araçla birlikte gelen 4.2" rekli ekran bu ekranın arka tarafında kamera girişi varmı bilmiyorum kırarım diye sökemedimde

acaba sizdeki 5" ekranın arkasında kamera girişleri mevcutmu mümkünse bir fotoğraf koyabilirmisiniz.

Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Aydın bey benim aracımdaki ekran araçla birlikte gelen 4.2" rekli ekran bu ekranın arka tarafında kamera girişi varmı bilmiyorum kırarım diye sökemedimde

acaba sizdeki 5" ekranın arkasında kamera girişleri mevcutmu mümkünse bir fotoğraf koyabilirmisiniz.

Çok teşekkürler

İlk mesajda benim baktığımın fotoğrafları var. kamera ana üniteye bağlanıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Dün satın aldığım ancak deneyemediği 5" lik navili renli lcd ekranımı bugün aracıma taktım.
Sökmesi takması yaklaşık 10 dakika alacak bir işlem bu ve çok kolay.

Ön panelin sökülmüş hali; nasıl söktün derseniz forumdaki videodan yaralandım.(@Oğuz Mete Tesekkurler)

Ön paneli söktüm;
20121021143005.jpg

Ön panel söküldükten sonra Ekran ve ana ünitenin toplam 6 adet vidası var; 3 sağda 3 solda; önce aracı kumanda ile kilitleyip üniteye gelen elektriği kestim ve vidaları söktüm.Ana ünitenin arakasındaki bağlantıyı sadece çekmeniz yeterli hemen çıkıyor ve takarken sadece bastırınca çıt diye yerine oturuyor. Ekranın arkasındaki giriş ise aynen gösterge panelinde olduğu gibi öne doğru çekilen bir kelepçeden sonra çekerek çıkartılıyor.
20121021142959.jpg

Ekranı söküp elektronik bağlantısını sökünce hemen yeni ekranın arkasına bağlantıyı taktım.
Takar takmaz açıldı dil ayarlarını otm. olarak yaptı ve Türkçeye geçti; bluetooth ayarları otm. geldi.USB ye göz attı.
Ve son olarak radyoda kapandığı için tekrar radyodan açıldı ve ilk görüntüm şöyle oldu.
20121021143624.jpg
Ekranı yerine takıp denemeden önce tüm fonksiyonlarının çalıştığına emin olmak istedim ve menüler arasında dolandım.
Örnekler;
ilk olarak kimi aradım acaba :D
20121021144121.jpg

20121021144159.jpg
20121021144229.jpg
20121021144301.jpg

Ekranın tüm fonksiyonlarının çalıştığına emin olunca bu ekranı monte edip mevcut çerçevem ile nasıl görüneceğine bakmak istedim ve 1 er vida takıp çerçevemi taktım.
20121021145218.jpg
Çerçeve doğal olarak yanlardan büyük geldi çünkü söktüğüm ekranda yanda olan bağlantı simgeleri bu ekranda ekranın alt kısmında ve lamba şeklinde değil simge şeklinde. yukarıda gördüğünüz resimde benim taktığım ekranın üzerindeki kart girişi görünmüyor sadece onun dışında ekranda okunmayan görünmeyen bir alan yok.Yanlardan biraz kötü görünse de bu ekranın kalmasına karar verdim nasıl olsa sök tak işlemi çok kolay ve istediğim an söküp eski ekrana dönebilirim dedim.Ve ekranımı sabitleyip ön panelimi yerine taktım.
GPS antenim olmadığı için şuanda navigasyon özelliğini kullanamıyorum ancak navigasyon ile ilgili menülere direksiyon kumandası ile rahatça ulaştım yani ön paneli değiştirmeden sadece çerçeveyi değiştirerek istediğimiz gibi kullanabiliriz.

Peki gözüme ilk çarpan farklar neler oldu;
Cep telefonumun şarj göstergesi ekrana geldi; uyarılar ve işaretlerin hepsi renklendi arama sırasında telefon simgesi sarı mesela.
Park sensörü devreye girince en yakın kutucuk kırmızı oluyor bir uzaktaki sarı oluyor; aracın çevresine çizgi çekiyor ve kırmızıya boyuyor.
Kapalı iken gösterge panelindeki gibi hareket eden kutular geziyor vs..

Gündüz yanlardan biraz kötü görünse de gece harika göründü bence :)
20121021203105.jpg

20121021203148.jpg
20121021203206.jpg

Kişisel fikrim özellikle gösterge panelini değiştiren arkadaşların orta konsoldaki bu renkli büyük ekranı da edinmeleri gerektiği yönünde; aracın içindeki ambiansı acayip değiştirdi özellikle eşim bayıldı bu ekrana :D

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.