Jump to content
2019 Temmuz'dan sonraki tüm içerik ve üyelikler silinmiştir. Lütfen yeni kayıt yapınız ×
  • Hoş Geldiniz!

Tüm özelliklerine erişmek için şimdi kaydolun. Kayıt yaptırdıktan sonra, konu açabilir, konuları yanıtlayabilir, kullanıcıların mesajlarını beğenebilir, özel mesaj yollayabilirsiniz.

Kayıt olduktan sonra bu mesaj silinecektir.

Ankarada Focus 3 Için - St Spolier, Tft Gösterge, Sony Panel Vs

Ozan Kar

Önerilen Mesajlar

Bende mercekli far almak için internetten araştırıyorum, tabi önceliğim siyah zeminli. Bulunmuyor ama ümidi kesmedim daha acelemde yok.Geçen gün biryeri aradım normal mercekli varmış ellerinde ama satıcı bir bilgi verdi. Xenon yoktu üstünde sadece far takımını satıyorlardı.Bunlara normal xenon takamazsınız uyum sağlamıyor dedi ,piyasadaki xenonların çoğu olmaz dedi.Yada servise gidip ayar yaptırmanız gerek dedi.Philips ' in xenonları varmış Focus 3 için o uyumluymuş(Fiyatı 550 TL).Piyasadaki ucuz xenonlardan sakın almayın dedi.

Normal zenonlar, piyasadaki xenonların neredeyse tamamı çakma xenon, çin işi. H4 H7 vs gibi halojen ampul tipinde bunlar hiç bir işe yaramaz takamazsınız bile.

Orjinal xenon DS1 DS2... ampul tipinde olur osram phlilips vs markalarda olur. Balastta aynı şekilde. Bunları çıkmacılardan temin edebilirsiniz isterseniz ampulleri sıfır alın ancak bence gerek yok yeni bir araçtan çıkma olursa yeter ömürleri çok uzun.

Arıza/uyarı ışığı yakmasına gelince, xenon balastları genellikle 35W oluyor halojenler 55W bu yüzden araç ampul yok zannedip arızaya geçiyor kontrol amaçlı olarakta kesik kesik akım yolluyor. 55W balast bulursanız(var ancak çok nadir) arıza ışığı yakmayabilir denemek lazım. 35W balast ile çalışıtmanın yolunu Mertol abi anlatmış, Cem abi yukarıda yazmıştı.

Son olarak ben montaj yapıyor olsaydım xenonları yine orjinal kısa far hattından beslerdim ancak Cem abinin yazdığı gibi ampul değil uygun değerde direnç eklerdim paralel olarak. Böylece röle, ekstra kablo vs gerekmez en az tadilatla yapılmış olur. 33ohm11Watt direnç vardı ideal olur sanıyorum, tabiki biraz ısınıyor ancak elle tutulacak seviyede kalıyor.

Ancak @Mertol Kip, abi böyle yapmadığına göre bi bildiği var galiba :)

Ozan Karsavuran tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazartesi akşam yola çıkıcam abi, halam hastahaneden çıkmış olursa arife Denizliye gidicem bi kaç gün kalıp dönücem. 29 Ekim akşamı tekrar ankaraya dönüş var malesef.

Uzun lafın kısası görüşelim :D ama gün belirleyemiyorum şuan sen tatil boyunca izmirdemisin?

Bayram boyunca izmirdeyim oglan cok kucuk biryere gidemiyoruz bu bayram :)

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Pazartesi akşam yola çıkıcam abi, halam hastahaneden çıkmış olursa arife Denizliye gidicem bi kaç gün kalıp dönücem. 29 Ekim akşamı tekrar ankaraya dönüş var malesef.

Uzun lafın kısası görüşelim :D ama gün belirleyemiyorum şuan sen tatil boyunca izmirdemisin?

Ozan İzmir den döndüğünde navigasyon olayını netleştirelim :D

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Yani cikmacidan aldim montajina xenon kitlerine bakmak istersen dedim.Aldigim yerede gidebiliriz birlikte.

Tamam iyi olur.Sen haber ver nezaman gidiceksen.Bende bilgi sahibi olurum, siyahını bulmamız zor gibi bulursam hemen alıcam ama bulamazsamda acele etmemeye karar verdim.Senden haber bekliyorum o zaman.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Tamam iyi olur.Sen haber ver nezaman gidiceksen.Bende bilgi sahibi olurum, siyahını bulmamız zor gibi bulursam hemen alıcam ama bulamazsamda acele etmemeye karar verdim.Senden haber bekliyorum o zaman.

Orkun siyah far cok zor.Bende kursun gri araca siyah zemin istedim ama gercekten cok zor bulmak ve surekli gezmek gerek.

Tamam bir cumartesi ayarlayip gidelim.Genis ekranli gosterge istiyormusun?

Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Sen gosterge panelini almissin zaten simdi gordum diger konuda.

Ben navili orta ekran aldim bugun :rolleyes:

Ben orta ekranı diyosun zannettim.Orta ekrandan bende istiyorumda senin aldığın 5 inch sanırsam.Ben 7 veya 8 inch olanlara baktım ama tam bir bilgiye sahip değilim.
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Senin aldığın sonylerde bulunandan heralde ön sony panelde alınca tamamlanacak.Onun maliyeti ne kadar olucak.

Sonylerdeki 4.2 sanirim, benim aldigim 5 ve navi icin kart girisi var.simdilik navi isine girismeyi dusunmuyorum ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer sitelerde paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgi

Bu siteyi kullanarak, forum Gizlilik Politikasını kabul etmiş olursunuz.